Toshiba wprowadza nowe laptopy. Poniżej znajdziecie informacje o poszczególnych seriach.
Do użytku domowego – seria Satellite
Laptopy Satellite są raczej standardowe, pozbawione mocarnych podzespołów i kierowane do zwykłych użytkowników, którzy notebooka potrzebują głównie do przeglądania sieci, słuchania muzyki czy do rozmów wideo. Wyróżniają się także rozszerzonymi opcjami multimedialnymi.
Jeśli zaś chodzi o parametry, to w większości przypadków przedstawiają się następująco: 3 GB pamięci RAM, dysk twardy o pojemności od 250 do 640 GB, procesor powyżej 2 GHz, ekonomiczny zintegrowany układ graficzny, touchpad z multitouch oraz łączność Bluetooth i Wi-Fi. Notebooki te, w zależności od modelu, dostępne są z różnymi ekranami: od 13” do 18,1”. Ceny natomiast wahają się od 1400 do nawet przeszło 3000 złotych w przypadku mocniejszych wersji.
Dla profesjonalistów – seria Satellite Pro
Tworząc urządzenia z serii Satellite Pro, Toshiba skupiła się głównie na wydajności. Kierowane są więc do profesjonalistów, którzy w każdej chwili potrzebują szybkiego i bezproblemowego dostępu do danych i internetu. Ceny tych laptopów są zbliżone do zwykłych Sattelite’ów – około 2000 zł.
Do zadań specjalnych – seria Tecra
Seria Tecra została zaprojektowana głównie z myślą o osobach, których laptopy narażone są na niewielkie upadki i inne „wypadki”. Laptopy poddawane są licznym testom wytrzymałościowym i, jak zapewnia producent, wytrzymują upadek z wysokości 76 cm, zalanie 30 ml płynu oraz stały nacisk 100 kg na obudowę. Aby zapewnić lepszą ochronę danych, wyposażone zostały w czytnik linii papilarnych.
Toshiba Tecra M11
Komputery wyposażone zostały w mocne podzespoły – procesor Intel Core i3, i5 oraz i7, od 4 do 8 GB pamięci RAM, wydajną grafikę i dysk twardy (w zależności od modelu: HDD 320 – 750 GB / SSD 128 GB), a także ekran o przekątnej 14,1” lub 15,6”. Za takie parametry przyjdzie jednak słono zapłacić – ceny wahają się od 3000 do nawet 6500 zł.
Do multimediów i gier – linia Qosmio
Linia Qosmio jest kierowana do graczy oraz miłośników filmów. Laptopy z tej serii są wyposażone w mocne podzespoły, dzięki którym osiągalna jest wysoka wydajność. Większość modeli pozwala na odtwarzanie materiałów 3D (w przypadku F750 jest to możliwe nawet bez okularów).
Bez trudu mogłyby one więc zastąpić komputery stacjonarne, jednak na przeszkodzie może stanąć cena – laptopy Qosmio kosztują od 5 do 8 tys. złotych.
Toshiba Qosmio F750
Flagowy model, Qosmio F750, ma ekran o przekątnej 15,6” i rozdzielczość Full HD (1920 x 1080), pozwala wyświetlać obraz 3D bez konieczności zakładania specjalnych okularów. Notebooka wyposażono w procesor Intel Core i7 (2.00/2.90GHz Turbo), 6 GB pamięci RAM (DDR3), kartę graficzną Nvidia GeForce GT 540M oraz dysk twardy o pojemności 640 GB. Sprzedawany jest z 64-bitową wersją systemu Windows 7.
„Ultramobilne netbooki multimedialne” – seria Mini
To propozycja dla fanów netbooków. Są to niewielkie, ale stosunkowo wydajne komputery – 1 GB pamięci RAM, dysk twardy o pojemności 250 GB, procesor AMD oraz ekran o przekątnej 10,1 cala. Trzeba dodać, że są również niedrogie – ich ceny zaczynają się poniżej 1000 złotych i nie przekraczają 1500 złotych.
Do osób szukających wydajności i stylowego wyglądu – linia Portégé
Laptopy z tej linii wyposażone zostały w mocne podzespoły i zostały zaprojektowane z myślą o osobach ceniących stylowy wygląd i mobilność. Toshiba oferuje więc procesor Intel Core i7, od 4 do 8 GB pamięci RAM, zaawansowany system chłodzący oraz akumulator, którego jedno naładowanie pozwolić ma nawet na 15 godzin pracy. Mające ekrany o przekątnej 13,3” laptopy kosztują ok. 5 tysięcy złotych.
Toshiba Portege R700
Więcej o laptopach:
- Tani i niewielki netbook Lenovo IdeaPad S100 z MeeGo
- LG: mocny laptop z ekranem i systemem kamer 3D
- Dwa nowe ultracienkie notebooki w ofercie MSI
- MSI CR430: 14" laptop z AMD APU E-450
Źródło: Toshiba
Komentarze
5Mocny procek? Dobry żart. Mam akurat tecre S11 z core i5(jedna z wyzszych konfiguracji). Niestety Arrandale to taka kupa, ze w niektorych zadaniach bywa 3 razy wolniejsze od 3 letniego penryna X9000 na domyslnych zegarach. Po OC jest totalna miazga.
Mocna grafika? QuadroNVS 2100M to wyjątkowo cieńki GPU i do pracy praktycznie sie nie nadaje.
Ogólnie tecra S11 nawet w 'mocnej' konfiguracji jest duzo słabsza od ponad 3-letniego thinkpada i to pod każdym względem. Zainteresowanym raczej odradzam zakup tego laptopa.
poprostu smiech na sali...