Grupa Virgin i firma Hyperloop One grają teraz w jednej drużynie. Tym samym szansa na urzeczywistnienie projektu hyperloop znacząco się zwiększyła.
O Richardzie Bransonie mówi się rzadziej niż o Elonie Musku, ale to on często wdraża innowacyjne rozwiązania w życie. Teraz na przykład wziął sobie za cel urzeczywistnienie projektu hyperloop, czyli superszybkiego środka transportu.
Tanio jak autem i szybko jak samolotem
Właśnie takie ma być podróżowanie hyperloopem i Richard Branson popiera ten pomysł. Najlepszym dowodem na to jest jego inwestycja w będącą obecnie najbliżej realizacji projektu firmę Hyperloop One.
Nie wiadomo, ile dokładnie pieniędzy wpompował Branson w to przedsiębiorstwo, ale musiało ich być całkiem sporo, bo od teraz nazywa się ono Virgin Hyperloop One, a sam Brytyjczyk zasiadł w radzie dyrektorów.
Virgin Hyperloop One - nazwa rewolucji?
„Mamy nowego sojusznika w naszej misji, której celem jest zrewolucjonizowanie transportu” – napisali założyciele firmy (teraz już Virgin) Hyperloop One w notce prasowej. Tłumaczą w niej też, że współpraca obejmie zarówno transport pasażerski, jak i towarowy.
#FindingMyVirginity is all about embarking on new challenges. Well, introducing @Virgin @HyperloopOne https://t.co/aDUQO5WC4R pic.twitter.com/bAopBGK0JF
— Richard Branson (@richardbranson) 12 października 2017
Firma Hyperloop One w lipcu przeprowadziła pierwszy test swojego rozwiązania w pełnej skali. Udało się osiągnąć prędkość 310 km/h – jeszcze zbyt małą, ale równocześnie pozwalającą żywic nadzieję na powodzenie projektu. Ostatecznie powinna ona być przynajmniej dwa razy taka, a najlepiej trzy albo i cztery razy (bo mówiło się nawet o >1200 km/h).
Kolejna innowacja w transporcie
„Virgin Group od zawsze inwestuje w innowacyjne firmy. Pasjonuje się też technologiami, które mogą zmienić życie ludzi, w tym innowacjami w transporcie, stąd nasze linie lotnicze, pociągi i statki kosmiczne” – tłumaczy Branson.
„Virgin Hyperloop One będzie pojazdem elektrycznym i środkiem transportu niemającym negatywnego wpływu na środowisko” – dodał Branson. Pierwsza nitka o długości ok. 160 km połączyć ma Dubaj z Abu Zabi.
Źródło: Quartz, Business Insider, Virgin Hyperloop One
Komentarze
3