Nie brakuje osób, według których jest to najlepszy odtwarzacz multimedialny ze wszystkich dostępnych. Jeśli tak, to po aktualizacji tylko umocnił swoją pozycję. Możliwe jest już pobieranie VLC w wersji 3.0, zawierającej sporo nowości.
Odtwarzacz multimedialny, który znajduje się na komputerach wielu z nas, wreszcie doczekał się nowego wydania. VLC 3.0 to duża aktualizacja programu, przynosząca poprawę pod wieloma względami, choć wielu z nas nie zauważy zmian – szczególnie na pierwszy rzut oka, jako że wygląd pozostał ten sam.
Co nowego w VLC 3.0?
VLC w wersji 3.0 to przede wszystkim zmiany „pod maską” – wprowadzono obsługę nowych formatów audio i wideo (oraz poprawiono wsparcie dla dotychczasowych), przeprojektowano kluczowe komponenty i wyeliminowano problemy, które zostały wykryte przez użytkowników, testerów i programistów.
VLC 3.0 domyślnie aktywuje sprzętowe dekodowanie, aby bezproblemowo odtwarzać filmy w ultrawysokiej rozdzielczości – zarówno 4K i 8K. Obsługuje również HDR, a do tego odtwarza 360-stopniowe wideo i audio 3D.
Program w nowej wersji obsługuje także Chromecasta (i pozwala przesyłać strumieniowo materiały także w tych formatach, które domyślnie nie są wspierane) oraz menu BD-J (Blu-ray Java), a do tego automatycznie wykrywa zewnętrzne ścieżki audio.
W VLC 3.0 dodano również obsługę HDMI Passthrough (dla E-AC3, TrueHD i DTS-HD) oraz poprawiono dekodowania HEVC i Direct3D 11. Odtwarzacz radzi sobie też z kodekami TDSC, Canopus HQX, Cineform, SpeedHQ, Pixler, QDMC i FMVC.
Krótko mówiąc: VLC 3.0 ma jeszcze mniej granic niż poprzednie wersje odtwarzacza, a do tego działa stabilnie i rzadziej odmawia posłuszeństwa. Czy tak rzeczywiście jest, możecie przekonać się samodzielnie, pobierając program:
Odtwarzacz audio/wideo VLC – pobieranie (download)
Najważniejsze cechy programu VLC:
- jest darmowy i pozbawiony jakichkolwiek reklam
- odtwarza praktycznie każdy popularny format audio i wideo
- odtwarza nie tylko pliki, ale też płyty, kamery i strumienie
- ma prosty interfejs zapewniający intuicyjną obsługę
- obsługuje napisy w wielu formatach
- zawiera liczne narzędzia do synchronizacji ścieżek i dostosowywania parametrów odtwarzania
- działa szybko i stabilnie
Źródło: VideoLAN, inf. własna
Komentarze
15https://ftp.icm.edu.pl/pub/video/vlc/vlc/3.0.0/win64/vlc-3.0.0-win64.exe
nie mogę znaleźć, a średnio chce mi się znowu toto instalować żeby sprawdzić, czy ogarnęli w końcu podstawy...
Niestety używany przeze mnie PotPlayer ma czasami z tym kłopoty. Szczególnie upierdliwy problem pojawia się, gdy czasy wyświetlania napisów nakładają się na siebie, wtedy lektor czyta wszystkie teksty widoczne na ekranie od nowa, nawet gdy jedne pojawiły się później i tylko one powinny być przeczytane.
cimnosc widze,ciemnosc.... ;]
pozdro :]