Windows 8 - interfejs Metro, History Vault, brak niebieskiego ekranu śmierci
Osoby mające dostęp do wersji testowych nowego systemu Microsoftu podały nowe informacje na temat Windows 8.
Warto przeczytać: | |
Windows 8 z Windows App Store? | |
Przecieki Windows 8 opłacają się Microsoftowi |
Windows 8 w wersji build 6.2.7955 poprzez odpowiednie zmiany w rejestrze umożliwia odblokowanie interfejsu eksploratora znanego z nowego Office'a (Ribbon UI), folderu aplikacji, który w poprzednim buildzie nie działał oraz włączenie pełnej przeźroczystości okien.
To jednak nie koniec. Windows 8 w obecnej wersji ma wbudowany czytnik plików PDF, nowy wygląd Menadżera zadań, aplikację do obsługi kamery internetowej, logowanie wykorzystujące ekran dotykowy oraz nowy interfejs przeglądarki. Dwie ostatnie funkcje możecie sprawdzić na poniższych filmikach, które umieszczono na serwisie YouTube.
Logowanie na ekranie dotykowym:
Aplikacja do obsługi kamery internetowej:
To jednak nie koniec „nowości”. Każdemu kiedyś wyskoczył okryty złą sławą BSoD (niebieski ekran śmierci). Tak, ten wspaniały wytwór Microsoftu, sygnalizujący krytyczny błąd systemu, na który lekarstwem jest restart towarzyszył nam od czasów Windowsa 3.x. Firma z Redmond zapowiadała że w Windows 7 nie będzie on występował - niestety nie była to prawda. Windows 8 nie będzie miał niebieskiego ekranu śmierci, ekran z komunikatem dotyczącym krytycznego błędu... będzie czarny. W sumie całkiem ciekawy zabieg, nawet nie trzeba zmieniać skrótu. Poniżej fotografia przedstawiająca jak wygląda BSoD w Windowsie 8.
Przeglądarka internetowa wykorzystuje, znany z Windows Phone, interfejs Metro, stawiający na prostotę. Jest to tylko krótki pasek na dole ekranu z polem na adres strony, przyciskami wstecz, naprzód, odśwież oraz zakładki. Oczywiście interfejs ten znajdzie głównie zastosowanie w tabletach.
Ostatnią nowością jest usługa „History Vault”, która ma być odpowiedzią na Time Machine stosowane w urządzeniach Apple. Chodzi o to, że informacje o wszystkich plikach będą przechowywane jako kopia zapasowa. Dzięki temu, po ich usunięciu, będzie możliwe szybkie odzyskanie danych, bez konieczności stosowania Punktu przywracania oddziałującego na cały system.
Zapewne nie jest to ostatni przeciek dotyczący Windowsa 8, tak więc bądźcie czujni, kto wie czym Microsoft zaskoczy nas jutro.
Źródło: Tom's Hardware, Tom's Hardware, NeoWin, TechSpot
Polecamy artykuły: | | |
AMD Radeon HD 6450, HD 6570, HD 6670 - tanie, ciche i oszczędne | Samsung RF511 - wydajny, stylowy i z technologią Optimus | Apple iPad 2 Wi-Fi 16 GB - zdecydowanie lepszy niż poprzednik |
Komentarze
12Czyli nie będzie to prawdziwy windows 8, tylko pochodna Visty podobnie jak windows 7 (6.1)?
poczekaj lepiej za kilka miesięcy będzie dostępna publiczna beta - legalnie i bez dołączonych dodatków w postaci wirusów/rootkitów itd