Messenger wysyła do użytkowników komunikat „wybierz sposób korzystania z messengera”, który ma związek ze zmianą przepisów w Unii Europejskiej. Podpowiadamy o co chodzi i jaki to może mieć wpływ na użytkowników.
Zdążyliśmy się przyzwyczaić, że platforma Facebook i komunikator Messenger to połączone usługi. Nie musi tak jednak być i jeden z najpopularniejszych komunikatorów może być odcięty od platformy. Meta (właściciel obydwóch usług) musi dostosować się do nowego prawa w Unii Europejskiej (chodzi o sławny Akt o usługach cyfrowych), a użytkownicy muszą zadecydować, czy chcą udostępniać informacje pomiędzy usługami.
Meta pyta użytkowników
Użytkownicy Messengera mogą wybrać, czy nadal chcą korzystać z komunikatora w połączeniu z ich kontem na Facebooku, czy wolą utworzyć nowe, samodzielne konto – w tym celu Meta wysyła do użytkowników stosowne zapytanie (wybierz sposób korzystania z Messengera). Sam niedawno dostałem taką informację.
Użytkownicy mają możliwość połączenia Messengera z kontem na Facebooku lub utworzenia nowego konta na Messengerze. Jakie są różnice?
Powiązanie Messengera z kontem na Facebooku ułatwia obsługę obydwóch platform - można wysyłać wiadomości do znajomych z Facebooka bezpośrednio w Messengerze (a przy okazji widzieć wiadomości ze swojego konta na Facebooku). Dodatkowo można korzystać z takich funkcji Facebooka jak Czaty społecznościowe i Relacje bezpośrednio na Messengerze.
Utworzenie nowego konta może ograniczać niektóre funkcje. Czaty z konta na Facebooku nie będą dostępne na nowym koncie w Messengerze, nie będziemy dysponować profilem na Facebooku ani listą znajomych, a do tego nie będziemy mieli dostępu do funkcji Facebooka, takich jak Czaty społecznościowe i Relacje.
Którą opcję wybrać? To już zależy od Waszych preferencji. Warto jednak zaznaczyć, że decyzja nie będzie ostateczna i obydwóch przypadkach w dowolnej chwili możemy zmienić wybór.
Źródło: Messenger, foto: Adobe Stock
Komentarze
2To bardzo dobra opcja jak ktoś nie chce mieć konta na FB.