XFX Radeon RX Vega 56 i 64 Double Edition - poznaliśmy specyfikację niereferentów
Nowe modele XFX wykorzystują lepsze, autorskie chłodzenia, ale producent zdecydował się zachować standardowe taktowania.
Jakiś czas temu firma XFX zapowiedziała autorskie wersje kart Radeon RX Vega 56 i Radeon RX Vega 64. Nie musieliśmy na nie długo czekać, bo już oficjalnie zawitały do oferty producenta. Czego możemy spodziewać się po modelach XFX RX Vega 56 i 64 8GB Double Edition?
Obydwie karty z zewnątrz wyglądają identycznie. Producent zastosował tutaj autorskie chłodzenie, które wykorzystuje dwa masywne radiatory połączone ciepłowodami, a całość owiewają dwa duże wentylatory. Chłodzenie schowano pod charakterystyczną obudową z podświetlanym logo XFX, natomiast na rewersie laminatu umieszczono płytkę backplate.
Główne zmiany sprowadzają się do specyfikacji. XFX RX Vega 56 bazuje na rdzeniu Vega 10 XL z 3584 procesorami strumieniowymi, natomiast XFX RX Vega 64 na rdzeniu Vega 10 XT z 4096 procesorami strumieniowymi. Oprócz tego udostępniono 8 GB pamięci HBM2 2048-bit. Sporym zaskoczeniem okazuje się fakt, iż obydwie karty pracują ze standardowymi taktowaniami.
Na śledziu wyprowadzono cztery wyjścia wideo: HDMI i 3x DisplayPort. Do poprawnego działania akceleratora wymagane jest podpięcie dwóch 8-pinowych wtyczek zasilających (złącza umieszczono w połowie chłodzenia, co może powodować problemy z odpowiednią aranżacją okablowania wewnątrz obudowy).
Specyfikacja karty graficznej XFX RX Vega 56 8GB Double Edition
- układ graficzny: AMD Vega XL
- procesory strumieniowe: 3584
- taktowanie rdzeni: 1156/1471 MHz
- pamięć wideo: 8 GB HBM2 2048-bit
- taktowanie pamięci: 1600 MHz
- złącze zasilające: 2x 8-pin
- wyjścia wideo: HDMI 2.0b, 3x DisplayPort 1.4
- chłodzenie: autorskie (2-slotowe)
Specyfikacja karty graficznej XFX RX Vega 64 8GB Double Edition
- układ graficzny: AMD Vega XT
- procesory strumieniowe: 4096
- taktowanie rdzeni: 1247/1546 MHz
- pamięć wideo: 8 GB HBM2 2048-bit
- taktowanie pamięci: 1890 MHz
- złącze zasilające: 2x 8-pin
- wyjścia wideo: HDMI 2.0b, 3x DisplayPort 1.4
- chłodzenie: autorskie (2-slotowe)
Kiedy i za ile autorskie Vegi trafią do sprzedaży? Tego jeszcze nie wiadomo.
Źródło: VideoCardz
Komentarze
18Jeśli jednak pochwali się dobrą kulturą pracy, znajdzie nabywców.
Tak mamy 6lat zastoju na rynku gier do czego przyczynili się INTEL i NVIDIA ale to właśnie na nich się zemści.
RADEON RX580 niedługo będzie uderzał w progi GEFORCE 1070Ti a G1080Ti będzie w końcu musiał być tańszy od VEGA 56 bo będzie mu trochę brakowało do tej karty.
1. Bardziej cicha.
2. Chłodniejsza.
3. Brzydsza od referenta (wręcz paskudna :( ).
4. Wydajna.
5. Prądożerna.
6. Relatywnie nietania.
7. Niemal niedostępna.
Tak w skrócie o Vedze.
Amd serio powinno zmienić designerów. Pudełka od ryzenów są tak paskudne, że przez same pudełka sprzedaż jest niższa o 20%.
15 veg 64 i części do 2 koparek.
To drugi taki zestaw tego klienta, mniej więcej 11 miesięcy do zwrotu kosztów. Srogi reaktor, zazdrosny jestem do teraz.
Ale bez szaleństwa z dostępnością części, koledzy ze sklepu mówili że vegi pod zamówienie bez problemu ogarną jak bym chciał.
Choć znowu GPU idą do góry, bo się bańka BTC pompuje.
Soją drogą, pod macOS AMD rządzi i wymiata, system w pełni wspiera bez sterów, a gry które mi na gtx970 dusiły CPU, na AMD chodzą przyzwoicie. Więc do egpu pod macOS, polecam nawet nie zwracać uwagi na Nvidię.
Jednak w PC innej opcji niż N nie widzę.