Pierwsze Tesle Cybertruck powinny zacząć docierać do swoich klientów już na początku 2022 roku. Tymczasem, firma Muska zmaga się z małym, choć właściwie dużym z racji swoich gabarytów problemem - wycieraczką przedniej szyby.
Wycieraczka w Tesli Cybertruck nieco nie pasuje do futurystycznego wyglądu samochodu
Jeszcze tydzień temu informowaliśmy o powodach do radości Elona Muska i nabywców Cybertrucka - samochód ma być sprzedawany w wariancie z czterema silnikami, a więc mówiąc kolokwialnie: będzie czym przycisnąć.
W tym tygodniu jednak nie jest tak radośnie, a wszystko za sprawą wielkiej wycieraczki przedniej szyby. Uchwycono ją na filmie opublikowanym w piątek, kiedy to zespół Tesli sprawdzał Cybertrucka na torze we Fremont.
Sami zresztą zobaczcie: wielka, masywna i przechodząca przez całą wysokość przedniej szyby wycieraczka wygląda bardziej jak element pełnowymiarowej ciężarówki wklejony do mniejszego pick-upa.
Oczywiście, że cała sytuacja jest nieco komiczna, ale problem trzeba rozwiązać
W świetle ewentualnych problemów z silnikami elektrycznymi, czy też ogniwami baterii, za duża wycieraczka wydaje się wcale nie być problemem.
W rzeczywistości jednak jest inaczej i sam Elon Musk zwrócił uwagę, że “wycieraczka jest najbardziej problematyczna i nie ma dla niej łatwego rozwiązania”.
Jednym z rozwiązań problemu zaproponowanego przez Muska jest zainstalowanie rozkładanej wycieraczki, która może schować się w przednim bagażniku. To jednak rodzi wiele komplikacji i najprawdopodobniej na tym etapie produkcji zmiana konstrukcji jest nieopłacalna.
Pojawienie się zmartwień odnośnie tej części samochodu świadczy o jednym - zespół projektowy całkowicie pominął jej istnienie podczas tworzenia koncepcyjnych modeli.
Prototyp Tesla Cybertruck wyglądał trochę inaczej
Model koncepcyjny, który mieliśmy okazję podziwiać podczas premiery 2 lata temu według mnie wyglądał nieco bardziej futurystycznie. Wersja z wczorajszego nagrania względem prototypu różni się przede wszystkim bardziej zaokrąglonym przodem.
Oprócz tego bardzo rzuca się w oczy “klasyczne” ułożenie przednich świateł, tzn. zestaw reflektorów po obu stronach zamiast listwy świecącej wzdłuż całego frontu.
A jak Wam podoba się Cybertruck uchwycony na torze Tesli? Wygląda lepiej, niż prototyp? Podzielcie się swoim zdaniem w komentarzach.
Źródło: youtube.com @Chile Al100 (obrazek otwarcia pochodzi z filmu)
Komentarze
11A co do samych wycieraczek. Jeśli to one są największym problemem, to bardzo dobrze świadczy o tym pojeździe. Bo to oznacza, że wszystkie ważne elementy pojazdu działają bez zarzutu i maja czas zajmować się takimi "pierdołami" :-)