Dołączasz do spotkania na Zoomie, a tam krowa, pies, królik i lis. Co robisz?
Zoom dodał do swojej platformy nowe awatary, które umożliwiają pojawienie się na spotkaniach jako królik, lis, pies lub inne wybrane zwierzątko. Firma twierdzi, że funkcja ta może być przydatna w wielu różnych sytuacjach.
Co to ma na celu?
Nowa funkcja Avatars ma rozpoznawać kształt oczu, nosa i ust, odzwierciedlając ruchy głowy i mimikę, jednak jak podkreślają twórcy — funkcja nie korzysta z rozpoznawania twarzy i nie przechowuje danych biometrycznych. Jej celem jest przede wszystkim umożliwienie osobom zmęczonym spotkaniami na Zoomie komunikowanie się mową ciała oraz mimiką bez faktycznego pojawienia się przed kamerą.
Obecnie dodano 11 awatarów zwierząt w koszulkach i bluzach, w tym kota, krowę, szopa, pandę i niedźwiedzia polarnego. Firma zapowiada, że w przyszłości wprowadzi nowe awatary i podaje kilka sytuacji, w których mogą być one mile widziane:
- Praca hybrydowa — m.in. spotkania i wydarzenia integracyjne,
- Storytelling — podczas lekcji zdalnych, np. w podstawówce, podczas zajęć o zwierzętach,
- Wizyta lekarska online — szczególnie u pediatrów,
- Na „przełamanie lodów" podczas webinarów lub wirtualnych wydarzeń.
Gdzie są dostępne awatary?
Awatary są dostępne na urządzeniach stacjonarnych Windows oraz macOS oraz na urządzeniach mobilnych z systemem iOS. Konieczne jest użycie wersji Zooma 5.10.0 lub nowszej. Awatary są kompatybilne z wirtualnym tłem. Aby je włączyć, należy na pasku narzędzi spotkania otworzyć opcje wideo i wybrać "zatrzymaj wideo". Następnie można wybrać tło lub filtr, aby później przejść do zakładki Awatary i wybrać jeden z nich.
Co myślicie o tej funkcji? Będziecie korzystać podczas wirtualnych spotkań?
Źródło: blog.zoom.us
Komentarze
5Z drugiej strony nasza cywilizacja zmierza ku upadkowi, słabości - takie dzieci nie będą uczyły się przełamywać lodów, rozmawiać z LUDŹMI, takimi prawdziwymi. Potem będzie pokolenie niewolników awatarów, bojące się cokolwiek zrobić lub powiedzieć poza wirtualnym światem. Pokolenie słabych ludzi, którzy nie wychodzą ze strefy komfortu.