Blip to skrót od Bardzo Lubię Informować Przyjaciół. Jest polskim odpowiednikiem popularnego Twittera. To serwis społecznościowy umożliwiający prowadzenie mini-bloga i komunikowanie się w kręgu znajomych. Został założony w maju 2007 r. w Warszawie, przez Marcina Jagodzińskiego i Zbigniewa Sobieckiego, a 11 czerwca 2007 Blip został przejęty przez spółkę Gadu-Gadu S.A.
Użytkownicy serwisu mogą dzielić się krótkimi, mającymi do 160 znaków wiadomościami. Wiadomości mogą zawierać nie tylko tekst, ale również zdjęcia, filmy czy pliki dźwiękowe.
Najważniejsze cechy: |
Blip to polska alternatywa dla Twittera
Blip, tak jak konkurencyjny Twitter, umożliwia wysyłanie wiadomości z wielu miejsc. Standardowo jest to strona główna serwisu, ale wpisy możemy zamieszczać również poprzez komunikatory internetowe, takie jak Gadu-Gadu, oraz poprzez wysyłanie SMS-ów.
Również tu znajdziemy wiele kont portali internetowych
Standardowo każda wiadomość wysyłana jest do śledzących nas znajomych. Oprócz tego możemy również zamieszczać wpisy widoczne na stronie głównej Blipa (poprzedzone znakiem >) lub widoczne tylko dla nas (poprzedzone znakami >>).
Z Blipa korzysta również wiele internetowych portali, znanych osób jak i organizacji. W serwisie doszukać się możemy kont zarówno Lecha Wałęsy, jak i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
Proces rejestracji jest prosty i szybki - tak jak i cały serwis
Blip to bez wątpienia polska kopia Twittera. Jednak czy kopia 1:1? Nie. Serwis, oprócz tego, że jest w rodzimym języku, cechuje się lepszym wsparciem dla multimediów oraz większym udziałem polskich użytkowników, portali i organizacji.
Jeśli "Bardzo Lubimy Informować Przyjaciół", to Blip jest serwisem dla nas. Pozwala na wysyłanie krótkich informacji do naszych znajomych, a dzięki zewnętrznym aplikacjom na komórkę umożliwia stały kontakt w każdym miejscu i czasie.