Obudowa Level 10 firmy Thermaltake powstała we współpracy z grupą designerską BMW. Trafiła do naszej redakcji, więc przygotowaliśmy dla was odpowiednią fotogalerię. Jest to właściwie małe dzieło sztuki, obok którego nikt nie może przejść obojętnie. Obudowa prezentuje się bardzo oryginalnie, a jej rozmiary to 666 (wysokość) x 318 (szerokość) x 614 (długość) mm.
Level 10 przeznaczona jest dla największych entuzjastów, którzy nie zawahają się przed wyłożeniem niebagatelnej sumy 800 dolarów na jej zakup. Materiałem, z którego wykonano Thermaltake Level 10 jest anodyzowane na czarno aluminium.
Obudowa prezentuje się rewelacyjnie z każdej strony. Producent nie omieszkał wyposażyć jej w wygodny uchwyt, który ułatwia przenoszenie. Sama obudowa (bez zainstalowanych podzespołów) waży przeszło 21,4 kg.
Uwagę zwraca przede wszystkim asymetryczne wzornictwo (zwany przez producenta Assymetrical Ballance - Asymetryczna Równowaga). Ładny wygląd to jednak nie wszystko - Level 10 to także ergonomia oraz przemyślane rozwiązania.
Niemal każdy element obudowy możemy otworzyć, uzyskując wygodny dostęp do jej wnętrza. Montaż podzespołów jest bezproblemowy. System ten nazwano O.C.A, czyli Open Compartment Architecture.
Przedni panel został standardowo wyposażony w cztery porty USB 2.0, eSATA oraz audio. Widoczny na zdjęciu kontroler obrotów wentylatorów nie należy do jej standardowego wyposażenia. W górnej części Level 10 znajduje się miejsce na trzy urządzenia 5,25 cala.
W dolnej części możemy zainstalować aż sześć urządzeń 3,5 cala. Jest to ilość, która powinna usatysfakcjonować każdego. Dostęp do dysków za pomocą wysuwanych tacek jest prosty, a montaż banalny. Producent nie zapomniał także o odpowiednim chłodzeniu i tych elementów - są pionowe aluminiowe żeberka i dwa 60-milimetrowe wentylatory 2500 obr./min. i głośności 19 dBA.
Obudowa jest nienachalnie podświetlana na czerwony kolor, który dobrze komponuje się z czarnym aluminium.
Wysmakowany wygląd ma jednak swoje minusy. Level 10 to mnóstwo zakamarków, które z pewnością często trzeba oczyszczać z kurzu. Pucowanie takiej obudowy to jednak czysta przyjemność, porównywalna z woskowaniem maski własnego Ferrari w sobotnie popołudnie. ;-)
Level 10 należy do kategorii obudów Full Tower i możemy w niej zainstalować płytę standardu ATX lub micro-ATX.
Producent pomyślał o udogodnieniach, które pozwolą uniknąć plątaniny kabli. W raze potrzeby możemy w obudowie bezproblemowo zainstalować chłodzenie wodne. Uwagę zwraca przedni, 140-milimetrowy wentylator zainstalowany wewnątrz, który owiewa chłodnym powietrzem podzespoły w środku obudowy. Jego maksymalna prędkość obrotowa to 1000 obr./min., a generowany hałas określono na 17 dBA.
Gorące powietrze z obudowy oprowadza podświetlany na czerwono 12-centymetrowy wentylator o prędkości obrotowej 1300 obr/min. i głośności 19 dBA.
Dużym plusem jest to, że zasilacz jest całkowicie odseparowany od reszty podzespołów. Dzięki temu generowanego przez niego ciepło nie kumuluje się we wnętrzu obudowy.
Od drugiej strony obudowa prezentuje się niczym elegancka, nowoczesna walizka. Producent zaopatrzył ją w zamki, za pomocą których blokujemy możliwość otwarcia poszczególnych elementów. System ten nazwano S.S.S. czyli Smart-Lock Security System.
Obudowa ma szeroką podstawę, co zapobiega jej chybotaniu, a cała konstrukcja jest niezwykle stabilna.
Jeśli chcesz się wyróżniać, cenisz oryginalne pomysły i jakość wykonania, Level 10 może ci się spodobać. Czy twój portfel także ją polubi? Raczej nie. Pamiętajmy jednak, że nie można mieć wszystkiego. ;-)
Drodzy czytelnicy, czekamy na wasze opinie związane z Level 10. Co sądzicie o niezwykłej obudowie Thermaltake?
Komentarze
87ciekawe jak z ceną
Osobiście nie podoba mi się ;P
Ciekawe kiedy do hi-endu zaczną dawać Usb 3.0
Szkoda że dopiero teraz o niej piszecie to chyba że 2 lata jest już na rynku..
P.S jest teraz w promocji jedyne 582 euro...
http://www.grosbill.com/4-thermaltake_level_10_vl30001n1z_grand_tour_atx_sans_alimentation_aluminium_noir-100556-informatique-boitier
już kilka miesięcy temu widziałem ją w sklepie i kosztowała prawie 2k.
Jak kurz siądzie to masakra z czyszczeniem.
Chętnie bym wymienił na nią mojego Tracera ;P
Ściereczki i miotełki dodają gratis ?
Brzydal :P
chcesz się wyróżnić-płać.
lecz
Wolałbym obudowę wyglądającą jak jeden blok aluminium w dodatku bez drzwi(wyświetlacz byłby maskownica tacki napędu optycznego), a cały przedni panel byłby panelem dotykowym (wybudzanym po dotknięciu) pozwalającym kontrolować każdy wiatraczek w środeczku jak i inne ciekawe bajerki np mógłby wyświetlać monochromatyczną grafikę a czemu nie? "D
tapeta nie tylko na pulpicie :D
Ciekawe też jak z chłodzeniem. Niewielu wsadzi do obudowy za 2.5K bebechy za 900zł. Ciekawe jak pracowałoby się w tej obudowie takiemu FERMIaszczowi...?
ale...
już pod względem jakości... to jest tylko zwykle TT...
czyli bez rewelacji...
pomysłowa organizacja kabli, wszystkie komponenty w oddzielnych sekcjach: dyski, napędy optyczne, zasilacz oraz mobo.
Wentylacja płyty wraz z całą resztą wymuszona za pomocą dwóch wentylatorów i to wszystko… nie umieścimy tam rozwiązań pt. ninja itd. Bo jest za mało miejsca.
Obudowa swoje waży i najwygodniej przenosi się ją w dwie osoby do czego zostały zaprojektowane dwie rączki na samej górze oraz w stopce.
Jakością odbiega od produktów z tej klasy z pod znaków Lian-Li oraz Silverstone...
Szybka konkluzja to ma WYGLĄDAĆ i do tego zostało stworzone!!!
I jeszcze jedno - cena z kosmosu.
Za tą cenę to się tylko nadaję tylko do lansowania, bo przecież za tą cenę możemy mieć z cztery Raveny, dwa obsydiany 800D, czy jakiegoś Porządnego (przez duże P) LianLI :(
Zalman robi ciekawsze - http://www.zalman.com/ENG/product/Product_Read.asp?idx=349
Jednak obudowa Thermaltake to powiew świeżości i skierowana jest to konkretnego użytkownika. Moim zdaniem świetne rozwiązanie pod warunkiem ze wchodzą tam płyty pełnego formatu ATX oraz długie karty graficzne.
Cena w granicach 2000zł, jest przesadzona.
6 miesięcy temu zacząłem szukać budy dla swoich bebechów, już wtedy widziałem te zdjęcia. pewnie ma coś koło roku
Za 700 zielonych to mam dobrego nowego kompa. Lepiej kupić Antec 300 albo CM 690.
Ta buda jest właśnie dla takich ludzi, co torebki kupują swoim kobietom po 10k za sztukę, byle dla metki ;) A wiadomo taka kobieta 2 razy tej samej torebki koleżankom nie pokaże, bo obciach ;)
dla mnie faworycie to Lian li i silverstone :)
Niektórzy (większość) wmawiają sobie, że im się nie podoba bo ich nie stać. Mnie osobiście też nie stać, ale obudowa genialna.
Zaś kolejni to typowe wieśniaki, dla których idealna obudowa to pełna świecidełek i innych pierdół, prosta buda z oknem z pleksy.
Bezguście.
Poza tym, jeśli komuś nie przeszkadza niecodzienny wygląd i waga, to zapewne dobre rozwiązanie do domowego superkomputera.
Pozdrawiam
nowa lepsza cena :P 3600 PLN no nieźle