Aby wykorzystać możliwości FreeSync należy posiadać monitor oraz kartę graficzną (bądź APU) wyposażonego w tę technologię. Oczywiście konieczna jest również instalacja nowej wersji sterowników, które umożliwiają uruchomienie tej funkcjonalności. W naszym teście skorzystaliśmy z zamkniętych sterowników beta w wersji 15.3.1.
Jeśli nasz układ graficzny oraz monitor obsługuje FreeSync i zainstalowaliśmy odpowiednie sterowniki, po uruchomieniu systemu Windows naszym oczom ukaże się taki oto komunikat.
Wystarczy kliknąć "Konfiguruj", bądź przejść bezpośrednio do CCC i zakładki "Moje płaskie panele cyfrowe".
Na dole pojawia się nowa opcja, czyli "AMD FreeSync (DP Adaptive-Sync)", zaznaczyć jej uruchomienie (enable) i klikną przycisk "Zastosuj". To wszystko.
Komentarze
8"Wydaje mi się, że sprzętowe rozwiązanie będzie zawsze lepsze, dlatego wybiorę G-Sync"
bo g-sync ma moduł, to zaraz jest to sprzętowe XD, dla mnie to jakiś zbędny przeszczep od NV, żeby nie było głupio, że biorą za to kasę.
Zawsze byłem zdania, że G Sync lepszy (mimo że droższy).
Szkoda jedynie, że karty Nvidia nie obsługują FreeSync...
Niestety ale g-sync radzi sobie lepiej i co byście nie napisali to tego nie zmieni.
Szkoda tylko że technologia jest niedostępna przez ceny monitorów.
Tymczasem dopłacając parę złociszy więcej i wybiuerajac Intel i Nvidia na długie lata macie spokój! Żadnych problemów!
Wszstko działa idealnie i wyśmienicie!
AMD daje tanio ale wymaga trzy razy więcej dopłaty za ciągłe wymienianie a to procesora a to karty graficznej! Dlatego taniej jest tylko teoretycznie! Wymieniać podzespoły AMD trzeba co roku a Intel i Nvidia tylko raz na 5 lat!