Zobacz zdjęcia karty: |
Producent użył własnej płytki drukowanej i zmienił system chłodzący. Standardowa częstotliwość taktowania nie odbiegała od zalecanych przez AMD i wynosiła 840/1050 MHz. Na pokładzie akceleratora zainstalowano 1024 MB pamięci GDDR5 w ośmiu kościach firmy Elpida.
Zawartość pudełka:
- Karta graficzna
- Instrukcja obsługi
- Sterowniki
- Przejściówka DVI->D-Sub
- Dwa przewody zasilające molex->6-pin
Sapphire Radeon 6790 jest akceleratorem o dość sporych gabarytach. Długość samej płytki drukowanej wynosi 22 cm, jednak należy doliczyć jeszcze wystającą na 1 cm plastikową obudowę chłodzenia. Laminat karty został pokryty niebieskim kolorem, charakterystycznym dla akceleratorów Sapphire.
Pomimo sporych wymiarów karty, powierzchnia PCB nie została w pełni wykorzystana. Widać kilka pustych miejsc, zwłaszcza w końcowej części akceleratora. Można było więc opracować nieco krótszą kartę.
Sekcja zasilania, podobnie jak w innych Radeonach z serii HD 6000 nie znajduje się na końcu płytki drukowanej, a tuż przy śledziu. Za jej schładzanie odpowiadana przyzwoitej wielkości aluminiowy radiator.
Użyty system chłodzący jest konstrukcją opracowaną przez Sapphire przypominającą nieco układ Vapor-X wykorzystujący komorę parową. Zastosowano tutaj trzy potężne rurki cieplne, które transportują ciepło z rdzenia graficznego na aluminiowe blaszki radiatora. Nad całością czuwa duży wentylator 90 mm o specyficznie wyprofilowanych łopatkach. Według producenta ma to obniżyć generowany hałas. Faktycznie, szum powietrza wytwarzany przez wentylator jest niewielki, nawet podczas obciążenia karty graficznej w grach.
Wydajność układu chłodzącego jest co najmniej dobra. Rdzeń graficzny osiągał w grach ok. 64-65 stopni C. Bez obciążenia, np. podczas przeglądania stron internetowych, temperatura karty utrzymywała się na poziomie ok. 37 stopni C.
Dostępne złącza na karcie graficznej:
- 2x DVI
- Display Port
- HDMI
- CrossFire
- 2x 6-pin