Producent zwraca uwagę na wiele ciekawych funkcji oferowanego sprzetu. Oczywiście doświadczeni uzytkownicy, którzy interesują się płytami głównymi, doskonale się w nich orientują, jednak barebone przeznaczone są dla innej grupy klientów.
Nieprzyjazny użytkownikowi BIOS został już jakiś czas temu zastąpiony przez wygodny w obsłudze i przejrzysty Asus EFI BIOS. Płyty główne firmy Asus wyposażone są w EFI, który może działać w trybie uproszczonym (EZ) bądź zaawansowanym.
W trybie prostym otrzymujemy informacje na temat bieżących temperatur i pracy wentylatorów, możemy ustawić komputer w jeden z trzech trybów działania oraz ustalić kolejność bootowania dysków.
Tryb zaawansowany EFI w S2 przypomina ten ten z innych płyt głównych Asusa, ale został również nieco uproszczony. Brakuje w nim między innymi opcji odpowiedzialnych za podkręcanie. Komputer umieszczony w tak małej obudowie po prostu nie nadaje się do OC i potrafi odprowadzić z podzespołów ograniczoną ilość ciepła.
EPU to jedna z niezaprzeczalnych zalet płyt głównych Asusa. Jest to bowiem oddzielny procesor odpowiedzialny za zarządzanie energią celem jej oszczędności. Jest to jedno z tych rozwiązań, które znakomicie sprawdzają się zwłaszcza w przypadku niewielkich komputerów.
AI Suite II to oprogramowanie firmy Asus, które pozwala na zarządzanie praktycznie wszystkimi aspektami komputera i monitorowaniem jego pracy.
CrashFree BIOS3 to jedna z technologii pozwalająca na odzyskanie uszkodzonych danych BIOS z zewnetrznego nośnika. Sytuacja taka jest niezmiernie rzadka, niemniej dobrze wiedzieć, że producent pomyślał również o sytuacjach awaryjnych.
Asus S2-P8H61E
Producent zwraca uwagę również na technologię Q-Fan, ktora monitoruje temperatury i dostosowuje do nich prędkość obrotową wbudowanych wentylatorów oraz na zastosowane wytrzymałe kondensatory polimerowe, ktore zwiększają żywotność i bezawaryjną pracę urządzeń. Rodzynkiem na tym torcie jest technologia AI-Charger, ktora może przez USB 3.0 ładować zewnętrzne urządzenia do 50% szybciej.