Asus Zenbook UX410 – 14-calowy ultrabook z dedykowaną grafiką
Laptopy

Asus Zenbook UX410 – 14-calowy ultrabook z dedykowaną grafiką

przeczytasz w 3 min.

Test Asus Zenbook UX410UQ-GV031T – 14-calowego ultrabooka z Intel Core i7, 8 GB RAM, dyskiem SSD 512 GB i dedykowaną kartą graficzną Nvidia Geforce 940MX.

Ocena benchmark.pl
  • 4,5/5
Plusy

świetna jakość wykonania; lekka i mobilna konstrukcja; duży ekran o dobrej jakości obrazu; długi czas pracy na baterii; niezła wydajność; dobra jakość dźwięku

Minusy

dwa porty USB w standardzie 2.0 (czemu nie 3.0?); klawiatura ugina się w trakcie pisania

Seria Zenbook firmy Asus, to linia laptopów z wyższej półki. Elegancka stylistyka, świetna jakość wykonania, lekka i mobilna konstrukcja oraz długi czas pracy na baterii. Ta charakterystyka pasuje do praktycznie każdego modelu sygnowanego tą nazwą. Nowy Zenbook UX410 stanowi krok w nową stronę. W 13-calowej obudowie zmieszczono bowiem większy, bo 14-calowy ekran, zachowując przy tym ergonomię na wysokim poziomie.

Postanowiono również nie rezygnować z wydajności, dlatego laptop wyposażony jest w mocny procesor oraz dodatkową kartę graficzną, co czyni tego Zenbooka jeszcze bardziej uniwersalnym komputerem. 

Specyfikacja techniczna Asus Zenbook UX410UQ-GV031T:

ModelAsus Zenbook UX410UQ-GV031T
Cena4599 zł
Gwarancja2 lata
System operacyjnyWindows 10
Klawiaturawyspowa
Touchpadmatowy, gładki
Ekran» 14", 1920 x 1080
» IPS, matowy
» maksymalny kąt odchylenia ekranu - 120 stopni
Procesor» Intel Core i7-7500U
» 2 rdzenie/4 wątki
» 2.7 GHz, Turbo 3.5 GHz, 4MB cache
» technologia 14 nm, TDP 15 W
Pamięć» RAM: 8 GB, DDR4, 2133 MHz
» max: 16 GB RAM
Karta graficzna» Intel HD Graphics 620
Dysk twardy» 512 GB, SSD
model: SanDisk SD8SN8U512G1002
Napęd optycznybrak
Bateria48 Wh
Wymiary32 x 22 x 1.9 cm
Waga1.3 kg
Materiały pokrycia obudowy» pokrywa - matowa, aluminium
» ramka ekranu - matowa, tworzywa sztuczne
» panel roboczy - matowy, aluminium
» spód i boki - matowe, aluminium
Komunikacja bezprzewodowa» Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac
» Bluetooth 4.0
Złącza» 2x USB 2.0
» 1x USB 3.0
» 1x USB 3.1 typ C
» HDMI
» czytnik kart pamięci
» gniazdo audio Combo
Dodatkowe funkcje i oprogramowanie» kamerka internetowa HD
» oprogramowanie: Asus: Live Update, SonicMaster, Eye Care, Splendid Utility

Wygląd i jakość wykonania

Laptopy z serii Zenbook od samego początku zaprojektowane były z dbałością o szczegóły. Ich stylistyka nawiązywała na początku do MacBooków, ale od momentu swojej premiery zdołano wypracować swoją własną drogę i charakterystyczny design, który bez wątpienia należy do wyjątkowo atrakcyjnych.

Asus Zenbook UX410UQ-GV031T

Zenbook UX410 nie jest może aż tak smukły jak na przykład ultrabook Asus Zenbook UX305FA, który mierzy zaledwie 12 mm grubości, ale wynik 19 mm, też jest godny pochwały. Skąd ta różnica w rozmiarach? Głównie ze względu na zastosowanie dedykowanej karty graficznej. Prezentowany model wyposażono bowiem w układ Nvidia Geforce 940MX, co znacząco zwiększa możliwości komputera. Podobne rozwiązanie znalazło się chociażby w Asus Zenbook UX303LN.

Asus Zenbook UX410UQ-GV031T przód i tył

Obudowa wykonana z aluminiumjest solidna, wytrzymała. Górną pokrywę ozdobiono charakterystycznym dla serii Zenbook kolistym wzorem. Całość waży zaledwie 1,3 kg, więc UX410 nie stracił nic na mobilności, pozostając lekką i przenośną konstrukcją, która świetnie sprawdzi się jako komputer, który zawsze można mieć przy sobie.

Asus Zenbook UX410UQ-GV031T pokrywa ekranu

Kolejnym elementem, na który warto zwrócić uwagę jest fakt, że zastosowano tutaj większy niż do tej pory ekran. W obudowie, która do tej pory mieściła ekran o przekątnej 13,3 cala, tym razem upakowano wyświetlacz 14-calowy. Ramki wokół ekranu są znacznie mniejsze niż do tej pory, dzięki czemu wyświetlacz zajmuje praktycznie całą jego powierzchnię (nie licząc dolnej części).

Asus Zenbook UX410UQ-GV031T ramka ekranu

Co ciekawe, nie jest to pierwszy laptop z wąskimi ramkami. Najlepszym tego przykładem jest Dell XPS 13 z ekranem Infinity Edge. W tamtym jednak laptopie, górna ramka jest tak wąska, że kamerka internetowa musiała zostać przeniesiona na przestrzeń pod ekranem. Zenbook UX410 ma ją umiejscowioną w klasycznym miejscu, co jest moim zdaniem lepszym i przede wszystkim wygodniejszym rozwiązaniem.

Złącza

Nieco szersza obudowa ma także przełożenie na większą liczbę portów, jakie użytkownik ma do dyspozycji. Na prawej krawędzi znajdziemy dwa porty USB (niestety w standardzie 2.0 - trudno mi znaleźć racjonalny argument, dlaczego nie zdecydowano się na użycie USB 3.0), a także przydatny czytnik kart pamięci.

Asus Zenbook UX410UQ-GV031T prawy bok

Po przeciwnej stronie mamy trzecie gniazdo USB, tym razem już w standardzie 3.0, a także dodatkowy port USB 3.1, a także pełnowymiarowe gniazdo HDMI, a także złącze audio.

Asus Zenbook UX410UQ-GV031T lewy bok

Klawiatura i touchpad

Klawiatura w Zenbooku UX410 jest bardzo wygodna. Jej konstrukcja jest typowa dla laptopów z tej serii i trudno się temu dziwić. Pisanie na niej jest bardzo wygodne, skok klawiszy jest dobrze wyczuwalny, dzięki czemu bezwzrokowe pisanie jest komfortowe i szybkie. Klawisze pracują cicho (tylko spacja jest delikatnie głośniejsza), a faktura tworzywa z jakiego są wykonane, jest przyjemna w dotyku.

Asus Zenbook UX410UQ-GV031T klawiatura

Jedyne do czego mogę się przyczepić to fakt, że zawuażalne jest uginanie się przestrzeni pod klawiaturą, nawet przy stosunkowo niewielkim nacisku. Plusem jest natomiast podświetlenie klawiszy.

Asus Zenbook UX410UQ-GV031T touchpad

Touchpad działa tak jak można się tego spodziewać. Płytka sensoryczna dobrze odczytuje dotyk i ruch palca po jej powierzchni. Klawisze są zintegrowane z płytką. Touchpad obsługuje multitouch.

Głośniki

System audio jest tym razem sygnowany marką Harman / Kardon. Dźwięk jest czysty, głośny i wyraźny. Dobrze odwzorowane są zarówno górne jak i niskie tony, dzięki czemu słuchanie muzyki, czy oglądanie filmów będzie przyjemnością. Duży w tym udział ma oprogramowanie Audio Wizard (można je pobrać z oficjalnej strony Asusa), które znacząco poprawia brzmienie.

Audio Wizard

Można wybierać pomiędzy kilkoma przygotowanymi trybami odtwarzania, które znacząco różnią się od siebie, więc każdy znajdzie dla optymalne ustawienie dla siebie.

Na kolejnych stronach znajdziesz szczegółowe wyniki testów wydajności, kultury pracy, wytrzymałości baterii oraz test ekranu.

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login