Asus Zenbook UX410UQ-GV031T to naprawdę udana konstrukcja, która łączy w sobie bardzo atrakcyjny zestaw cech. Jest elegancki, solidnie wykonany, długo pracuje na baterii, a do tego oferuje jeszcze niezłą wydajność. Jak to możliwe? Cóż, cuda może nie zdarzają się zbyt często, ale okazuje się, że wystarczy dobrze zaprojektować laptopa, aby uzyskać pożądany efekt.
Nowy Zenbook UX410 jest rozwinięciem idei, którą wykorzystano już w testowanym przeze mnie onegdaj modelu Zenbook UX303LN, który także wyposażony został w dedykowaną kartę graficzną, zachowując smukłą obudowę. UX410 ma praktycznie te same rozmiary, ale udało się nawet zejść jeszcze bardziej z wagi (1,3 kg vs 1,45 kg). Największą zmianą jest jednak coś innego. Ekran o przekątnej 13,3 cala zastąpiono bowiem większym - 14-calowym. Na papierze różnica nie jest może imponująca, ale zapewniam, że w praktyce przekłada się to na wyraźnie większy komfort pracy.
Kolejnym atutem Zenbooka jest jakość wykonania obudowy laptopa. Została wykonana z aluminium, dzięki któremu konstrukcja jest solidna, wytrzymała, a jednocześnie lekka - UX410 waży zaledwie 1,3 kg, co sprawia, że bez problemu można go zabierać ze sobą i korzystać poza domem/biurem. Z pewnością pomoże w tym wytrzymała bateria, która przy oszczędnym użytkowaniu wystarczy na 8-9 godzin.
Zenbook nieźle wypada także pod względem podzespołów. Mamy tutaj procesor Intel Core i7, 512 GB SSD oraz dedykowaną kartę graficzną Nvidia Geforce 940MX. Asus sprawdzi się więc nie tylko jako mobilny sprzęt do obsługi aplikacji biurowych, ale poradzi sobie także z bardziej wymagającymi zadaniami. Ba, można nawet w wolnym czasie uruchomić na nim niejedną grę.
Asus Zenbook UX410UQ-GV031T kosztował ok. 4500 zł (nieco tańsze są modele pozbawione dedykowanej grafiki). W tej cenie można już znaleźć laptopa gamingowego, albo solidny model biurowy. Trudno będzie jednak wybrać taki model, który łączył będzie funkcjonalność, mobilność i jakość wykonania. Dobra robota Asus.
Ocena końcowa:
- świetna jakość wykonania
- lekka i mobilna konstrukcja
- duży ekran o dobrej jakości obrazu
- długi czas pracy na baterii
- niezła wydajność
- dobra jakość dźwięku
- klawiatura ugina się w trakcie pisania
- dwa porty USB w standardzie 2.0 (czemu nie 3.0?)
Komentarze
6Po 2 latach wentylator zacznie pierdzieć
Po 3 latach będą odpryski na obudowie
Po 4 latach gniazda będa wytarte
Po 5 latach laptop zostanie sprzedany na części
Jak to w końcu jest?