Jedne do wszystkich sprzętów - California Access oprogramowanie All-in-one
Jak sprawuje się oprogramowanie do sprzętu dla graczy od California Access? W jaki sposób pozwala na zarządzanie peryferiami i czy jedna aplikacja dla wielu urządzeń to dobre rozwiązanie? Sprawdźmy!
Co jest szczególnie ważne dla graczy? Osiągi! Liczy się performance i przewaga nad przeciwnikiem, którą daje dobry sprzęt. Zaraz obok jest ergonomia oraz możliwości konfiguracji i personalizacji, a dalej wygląd i w tych dwóch ostatnich kategoriach California Access oferuje rozwiązanie, którego pozazdrościć mogą konkurenci, a które pewnie na stałe zagości na komputerach wielu graczy. Mowa o oprogramowaniu typu All-in-one, które pozwala na zbiorcze zarządzanie gamingowymi akcesoriami.
Soft oferowany przez California Access pozwala na zarządzanie pracą różnych urządzeń gamingowych, od klawiatury, przez mysz, po podkładkę z podświetleniem LED. Dzięki temu rozwiązaniu można korzystać z jednej aplikacji do zdefiniowania ustawień trzech różnych urządzeń, co jest nie tylko wygodne, ale w praktyce - niezwykle przyjemne w codziennym użytkowaniu. W końcu lepiej mieć chyba na komputerze jedną aplikację niż trzy, prawda?
California Access All-in-one - odpowiedź na potrzeby wymagających graczy
Jestem wielkim fanem automatyzacji i unifikacji. Nie będę ukrywał, że rozwiązania pozwalające mi na zbiorcze zarządzanie sprzętem czy kontrolowanie różnych aplikacji poprzez jeden konkretny program, to dla mnie przyszłość, która nadeszła już dziś. Nieważne jakiej dziedziny dotyczy opisywane ułatwienie, zawszę wolę obsługiwać jeden program niż kilka. W tym kontekście soft California Access typu All-in-one to dla mnie coś rewelacyjnego, do czego podchodzę hurraoptymistycznie.
Dlaczego możemy, z pełną świadomością wagi czynionych sformułowań, stwierdzić wprost, że jest to odpowiedź na potrzeby wymagających graczy? Otóż, w świecie zapalonych fanów gamingu liczy się przede wszystkim kilka rzeczy. Pierwszą są osiągi sprzętu i przewagi nad konkurencją, które ten oferuje. Drugą zapewne ergonomia poszczególnych urządzeń, trzecią możliwość ich konfiguracji i personalizacji, a czwartą - ich design. Z designem zaś nierozerwalnie łączy się estetyka, również w postaci oświetlenia LED.
Oprogramowanie California Access pozwala na zarządzanie podłączonymi do komputera urządzeniami, dzięki czemu odpowiada na dwa spośród czterech najważniejszych dla graczy czynników, wpływających na decyzję o zakupie akurat tej klawiatury czy właśnie tej myszki. Wyobraźmy sobie bowiem sytuację, w której przy trzech podłączonych urządzeniach, instalujemy jedynie jedną aplikację. Wygodne, co nie?
Na plus musimy uznać interfejs programu. Jest prosty i czytelny, a do tego większość widoku zajmuje akurat wybrane urządzenie. Obsługa jest niezwykle intuicyjna - sprowadza się do wybrania konkretnego urządzenia z małej listy widocznej w lewym dolnym rogu, a następnie jego bezpośredniej konfiguracji. Wszelkich manipulacji dokonuje się w niezwykle prosty sposób i… Oto właśnie chodzi! Ta łatwość obcowania z oprogramowaniem jest jedną z jego największych zalet.
Jakie są zalety oprogramowania kontrolującego wszystkie urządzenia?
Wspomniana w poprzednim akapicie wygoda, to słowo klucz! O ile konfigurowanie i personalizacja sprzętu to niezmiernie ważna rzecz, o tyle wygoda - zwłaszcza po zakończeniu właściwej konfiguracji - to coś, o czym często zapominamy, a coś co w niezauważalny sposób poprawia komfort grania. Spójrzmy prawdzie prosto w oczy, wygodniej jest po prostu włączyć grę i grać na sparowanym ze sobą i identycznie skonfigurowanym (pod względami estetycznymi) sprzęcie, niż ustawiać oświetlenie jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywki i to w trzech różnych aplikacjach.
Za pomocą softu All-in-one od California Access można skonfigurować najważniejsze aspekty dla każdego z urządzeń tego producenta. W teście oprogramowania korzystałem z podkładki CA Stringray, myszki CA Tiger II oraz klawiatury mechanicznej CA Lizard. W przypadku podkładki mogłem skonfigurować jedynie podświetlenie LED - to podkładka, nie ma co oczekiwać tutaj szaleństw. W przypadku myszki i klawiatury mogłem jednak poszaleć i poza oświetleniem ustawić choćby funkcje przycisków czy zdefiniować poszczególne parametry - dla myszki oraz oświetlenie, a także makra - dla klawiatury.
Steruj myszką i klawiaturą za pomocą jednej aplikacji!
Największą zaletą oprogramowania All-in-one od California Access jest wspomniana i wychwalana już możliwość ustawienia parametrów podpiętych urządzeń. Działa to w praktyce… Doskonale! Każde z urządzeń ma oczywiście inne właściwości, co aplikacja uwzględnia i pozwala na ich pełną personalizację. Co ważne, dla podkładki, myszki i klawiatury można ustalić jeden i ten sam typ oświetlenia, co wygląda genialnie i świetnie prezentuje się na biurku.
Jeśli chodzi o konfigurację podkładki pod myszkę CA Stingray, musimy ograniczyć się do wyboru rodzaju podświetlenia. Mamy do predefiniowane tryby: Wąż, Stały, Strumień neonowy, Oddychaniem Kolorowa fala, Neon, Gradient, Zmień, Migotanie gwiazd, Mruganie oraz wyłączone podświetlenie. W poszczególnych trybach możemy wybrać kolor, prędkość efektu oraz jasność.
Więcej opcji konfiguracyjnych zyskujemy w przypadku myszki, co opiszemy na przykładzie podpiętej przeze mnie CA Tiger II. W ustawieniach możemy wybrać funkcje wszystkich konfigurowalnych przycisków, zarządzać wartościami DPI, parametrami takimi, jak: czułość, szybkość przewijania oraz szybkość podwójnego kliknięcia. Możemy też skonfigurować Polling Rate myszy. Konfigurując oświetlenie mamy do wyboru tryby: Stały, Oddychanie, Ogon, Neon, Kolorowy stały, Migotanie, Odpowiedź, Strumień, Fala, Wleczenie i wyłączone oświetlenie.
Jeśli chodzi o klawiaturę CA Lizard, możemy skonfigurować w niej odpowiednie makra oraz oświetlenie. Dostępne tryby to: Retro_wąż, Strumień Neonowy, Reakcja, Fala sinusoidalna, Ustalone, Oddech, Kolorowa pętla, Migotanie z oddali, Krople deszczu, Tęcza, Lśnienie fal, Migotanie gwiazd, Znikający cień i Tryb gry.
Podsumowanie
Czy oprogramowanie California Access to dobry software? Jeśli chodzi o zadania, w których ma się sprawdzać - to świetny soft. Bardzo intuicyjny w obsłudze, pozwalający wyciągnąć wiele z akcesoriów dedykowanych graczom. Mowa tu zarówno o estetyce - fani efektownego podświetlenia będą zachwyceni, ale także o konfiguracji poszczególnych parametrów w przypadku myszki czy klawiatury.
Wielkie brawa dla California Access za ten krok, za stworzenie jednego oprogramowania dla trzech różnych typów urządzeń. To krok w stronę wygody i szybkości personalizacji gamingowego sprzętu, czyli coś co gracze na pewno docenią.
PS. Polecam serdecznie włączyć efekt migotania w ustawieniach podświetlenia podpiętych akcesoriów. Piękna dyskoteka, idealna na piątkowy wieczór. :)
Artykuł powstał we współpracy z Califormia Access
Warto zobaczyć również:
- Komputer do gier do 3000 i do 4000 zł - jakie podzespoły wybrać
- Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie – odpustowa tandeta klasy S
- Słuchawki dla wymagających graczy - Cooler Master MH752 - test
Komentarze
4To samo z klawiaturą...
Te wszystkie oprogramowania są tylko po to by sterować niepotrzebnym podświetleniem RGB...
Jak ma mi to pomóc w grze ???
Dobry grasz nawet na myszce z kulką rozwali słabego gracza z wypasioną myszką...