Zwykły Stallion przez niektórych był uważany za najlepszą obudowę producenta. I wiecie co? Stallion II jest jeszcze lepszy. Jest jednak kilka drobnych rzeczy do poprawy.
Stallion II to obudowa zaprojektowana z myślą o graczach i entuzjastach, którzy zwracają uwagę na wygląd sprzętu i mają zamiar postawić komputer w widocznym miejscu. Najważniejsze komponenty można podejrzeć przez panel z hartowanego szkła, a całość przyozdobiono podświetleniem RGB LED - ciekawym rozwiązaniem jest tutaj możliwość sterowania efektami za pomocą bezprzewodowego pilota.
W środku przewidziano odpowiednio dużo miejsca, aby zamontować wydajną konfiguracją do grania. Nowy Stallion pomieści płytę główną ATX lub nawet E-ATX oraz długie karty graficzne, a dodatkowym atutem jest wspornik podtrzymujący cięższe konstrukcje. Jest też miejsce na kilka dysków 2,5 i 3,5 cala. Szkoda tylko, że tradycyjne „twardziele” nie zostały wytłumione. Niektóry może też brakować miejsca na napęd optyczny, aczkolwiek coraz więcej osób odchodzi od „płytek”.
Jeżeli chodzi o montaż komponentów, producent przemyślał sprawę i dopracował konstrukcję niemal do perfekcji. Wnętrze jest przestronne i łatwo dostępne. Część komponentów można zainstalować bez użycia narzędzi. Na pochwałę zasługuje też system aranżacji okablowania, który daje dobre możliwości odpowiedniego poprowadzenia i ukrycia przewodów.
Standardowe wyposażenie obejmuje cztery 120-milimetrowe wentylatory z podświetleniem RGB LED. Konfiguracja oferuje dostateczną wydajność, co pewnie ma związek z "przyduszeniem" przednich wentylatorów pod szklanym panelem. W razie potrzeby istnieje możliwość dołożenia dwóch dodatkowych „śmigiełek” lub nawet zamontowania chłodzenia wodnego z dwoma dużymi radiatorami. Ciekawym dodatkiem jest panel do sterowania wentylatorami i podświetleniem, który współpracuje z bezprzewodowym pilotem (niestety do panelu nie podłączymy standardowych wentylatorów).
Stallion II to dopracowana i efektowniejsza wersja zwykłego Stalliona. Siłą rzeczy musi więc być też droższa – w polskich sklepach została wyceniona na około 450 złotych. Całkiem sporo jak na taką obudowę, szczególnie, że konkurencja też może pochwalić się podobnymi propozycjami w lepszej cenie.
Chieftec Stallion II GP-02B-OP - ocena końcowa:
- wzornictwo obudowy może się podobać
- panel z przodu i z boku z hartowanego szkła
- dobre możliwości wyeksponowania podzespołów
- w środku zmieści się nawet płyta główna E-ATX
- dużo miejsca na karty karty rozszerzeń
- wspornik dla ciężkich kart graficznych
- beznarzędziowy system montażu dysków 2,5 i 3,5 cala
- 6 miejsc na wentylatory i dwie duże chłodnice
- 4 wentylatory 120 mm RGB LED w zestawie
- bezprzewodowy kontroler obrotów i podświetlenia
- wygodny filtr przeciwkurzowy na górze
- wygodny montaż podzespołów
- niektórym może brakować zatoki 5,25 cala na napęd optyczny
- przednie wentylatory zasysają powietrze tylko przez szczelinę na spodzie…
- …gdzie brakuje filtra przeciwkurzowego
- koszyki na dyski 3,5 cala nie mają elementów tłumiących drgania
- kontroler jest niekompatybilny ze standardowymi wentylatorami 3- i 4-pin
- wentylatory przy wysokich obrotach są słyszalne
- cena mogłaby być trochę niższa
Komentarze
20I jak świco panie, każdy gracz otworzy japę i tak mu zostanie....
A serio, to zwykły bubel jest.
Chieftec robi znakomitw zasilacze...I niech przy nich pozostaną !
ps.
Jako że składam nowego kompa w skupieniu przeglądam obudowy i ostatnio jednego dnia obejrzałem 60x18 - 1080 obudów, niektóre dogłębnie a nie które przez sekundę...
Ceny powyżej 400 zł od razu wywaliłem...
Najbardziej do gustu przypadła mi obudowa Corsair i ją chyba kupię.