Czy Cubot Max 2 ma dobry aparat?
- aparat tylny (podstawowy): 12 Mpx, f/1.8, PDAF + sensor głębi ostrości
- aparat przedni: 8 Mpx
- filmy (tył): Full HD 30 kl/s
- filmy (przód): Full HD 15 kl/s
- stabilizacja optyczna: nie (tylko cyfrowa)
- lampa LED: tak (z tyłu, pojedyncza)
Cubot Max 2 ma identyczne aparaty jak testowany wcześniej Cubot Quest. Z przodu 8 Mpx, a z tyłu 12 MPX + sensor głębi ostrości 2 Mpx. Nic więc dziwnego, że realna jakość którą oferuje jest bardzo zbliżona.
Fotografie należy oczywiście oceniać przez pryzmat ceny. W Polsce smartfon Cubot Max 2 ma kosztować około 700 zł, więc aparat należy porównywać do innych urządzeń klasy niższej. Naturalnie jeśli ktoś się uprze, to może napisać, że starsze flagowce, które teraz kosztują poniżej tysiaka robią lepsze fotki. Jasne, że tak, ale porównując do nowych modeli z niższej półki jest całkiem w porządku.
Na jakość kolorów w tej klasie sprzętu raczej nie można narzekać. Jedyną realną wadą jest kiepska szczegółowość, ale to zauważyć można właściwie tylko gdy oglądamy obraz w pełnym powiększeniu (1:1). Na Instagramie tego nie zobaczymy. Winę za to ponoszą algorytmy odszumiające, które redukują przy okazji wiele detali. Sam obiektyw nie jest słaby - nie widać większych deformacji obrazu na krawędziach kadru. Autofokus z detekcją fazy jest wystarczająco szybki i precyzyjny.
Wieczorem, w nocy i w delikatnym oświetleniu domowym nie mamy co liczyć na dobrą jakość zdjęć. Nawet o wiele droższe smartfony często sobie z tym nie radzą, a co dopiero tak tanie jak Cubot Max 2. Poniższe zdjęcie było wykonane w delikatnie oświetlonym pomieszczeniu (wybrałem najlepsze z kilkunastu zdjęć - reszta była znacznie mniej ostra).
Zdjęcia z aparatu przedniego prezentują się całkiem dobrze jeśli robimy je w dobrym oświetleniu. Wciąż jednak najlepiej jest je przeskalować w dół - zmniejszyć np. o połowę. Wtedy wydają się bardziej ostre.
Filmy tylne nagrać można w maksymalnej rozdzielczości Full HD 30 kl/s. Jest przeciętna, ale wystarczająca w tym segmencie cenowym. Cubot Max 2 ma cyfrową stabilizację obrazu (EIS), ale powoduje ona znaczne zmniejszenie kadru (w praktyce lekki efekt cyfrowego zoomu). Zazwyczaj lepiej jest z niej nie korzystać - domyślnie jest wyłączona. Przednie filmy też są FHD, przy czym ich płynność wydaje się być gorsza.
Cubot Max 2 - opinia
Cubot Max 2 to smartfon, który ma kilka zalet, ale najważniejsze są dwie: bardzo duży i dość jasny wyświetlacz 6,8 cala oraz bardzo dobry akumulator 5000 mAh. To one stanowią o charakterze i przeznaczeniu tego sprzętu. Jeśli potrzebujesz taniego, dość sprawnie działającego smartfona, z potężnym, czytelnym wyświetlaczem, którego ładować trzeba raz na dwa dni, a niekiedy nawet rzadziej, to Cubot Max 2 będzie interesującą propozycją.
Cubot Max 2 - ocena
- niska cena
- bardzo duży i jasny wyświetlacz 6,8 cala
- system Android 9.0
- pamięć 4 / 64 GB
- bardzo dobry czas pracy (akumulator aż 5000 mAh)
- dual SIM hybrydowy (z miejscem dla microSD)
- czytnik linii papilarnych
- dobra jakość rozmów telefonicznych
- dość atrakcyjna obudowa (gradient)
- plecki ochronne w komplecie,
- wystarczająca jakość aparatu (w tej cenie)
- radio FM
- klasyczne wyjście słuchawkowe 3,5 mm
- dwuzakresowe Wi-Fi (2,4 + 5 GHz)
- krokomierz (współpraca z aplikacjami zliczającymi kroki)
- rozpoznawanie twarzy (przez aparat przedni)
- szkło Corning Gorilla Glass 5
- 24-miesięczna gwarancja w Autoryzowanym Serwisie CUBOT w Polsce
- tył obudowy jest plastikowy i łatwo go zarysować
- długi czas ładowania akumulatora za pomocą dołączonej ładowarki
- brak łączności zbliżeniowej NFC
- słaba jakość głośnika
- niepełne tłumaczenie interfejsu na język polski
Komentarze
10Ile wam zapłacili za tą recenzję?
Przecież to coś przez tą śmiesznie niską rozdzielczość może odtworzyć youtube na oficjalnej aplikacji w max... 480p.
Ja rozumiem, niektórzy głosowali na PO i PIS stąd może przekonanie na zachodzie i w Chinach iż Polacy to idioci.
Ale na Boga ojca, nie aż tacy. Za 700 zł. można mieć choćby xiaomi redmi 7 - czy jakoś tak. Albo całkiem fajny fon z drugiej ręki.