Specyfikacja karty w programie GPU-Z: |
Zobacz zdjęcia karty: |
Parametry pracy i temperatura podczas obciążenia: |
Kolejnym w zestawieniu autorskim akceleratorem GeForce GTX 660 była konstrukcja firmy Palit.
Najważniejsze modyfikacje w stosunku do modelu referencyjnego:
- Podniesienie częstotliwości taktowania
- Zmiana układu chłodzącego
- Modyfikacja płytki drukowanej
Zawartość pudełka:
- Karta graficzna
- Instrukcja obsługi
- Przejściówka DVI->D-Sub
- Sterowniki
- Przewód zasilający
Ten GeForce GTX 660 wygląda może najmniej ciekawie – producent nie użył jakiegoś wymyślnego chłodzenia, a wyglądem przypomina kartę referencyjną. Prosta budowa zaowocowała niezbyt wygórowaną ceną i niewielkimi wymiarami – ok. 20 cm długości.
Płytka drukowana została w pełni wypełniona elektroniką, co niezbyt często zdarza się firmie Palit. Karty graficzne tego producenta często mają wiele pustego miejsca. Cały awers zakrywa chłodzenie, natomiast na odwrocie karty widać złożoność elektronicznych podzespołów. Między innymi cztery układy pamięci firmy Samsung (pozostałe kości znajdują się po tej samej stronie co chip).
System chłodzący, choć pozornie wygląda pospolicie, to pod względem kultury pracy sprawował się naprawdę dobrze. Jest cichszy od chłodzenia zainstalowanego na opisanym na następnej stronie akceleratorze Zotac GeForce GTX 660 AMP! W przypadku wydajności nie było już tak dobrze, bo chip osiągnął najwyższą temperaturę spośród wszystkich opisanych kart GeForce GTX 660. Zaskakujące jest to tym bardziej, że Palit GeForce GTX 660 OC miał najniżej ustanowioną częstotliwość taktowania. W grach odnotowaliśmy aż 70 stopni.
Chłodzenie niniejszego akceleratora składa się z miedzianej płytki umieszczonej na rdzeniu graficznym, dwóch rurek cieplnych, aluminiowego radiatora oraz centralnie umieszczonego wentylatora o średnicy 90 mm. Odpowiedniej wielkości radiatory znalazły się także na sekcji zasilania.
Dostępne złącza na karcie graficznej:
- 2x DVI
- HDMI
- Display Port
- SLI
- Zasilanie 6 pin