Specyfikacja karty w programie GPU-Z: |
Zobacz zdjęcia karty: |
Parametry pracy i temperatura podczas obciążenia: |
Nasze biurko testowe odwiedził również układ graficzny GeForce GTX 660 przygotowany przez firmę Zotac. Konstrukcja karty została dogłębnie przebudowa względem wersji referencyjnej, co możecie zobaczyć na zamieszczonych zdjęciach.
Najważniejsze modyfikacje w stosunku do modelu referencyjnego:
- Podniesienie częstotliwości taktowania
- Modyfikacje płytki drukowanej
- Zmiana układu chłodzącego
Zawartość pudełka:
- Karta graficzna
- Instrukcja obsługi
- Przejściówka DVI->D-Sub
- Sterowniki
- Przewód zasilający
- 3 dniowy dostęp do gry Trackmania 2: Canyon
Wyposażenie akceleratora nieco bogatsze, niż w przypadku wcześniej opisanych akceleratorów. Dodatkową zaletą karty Zotac jest 5 lat gwaranci (przydaje się przy późniejszej odsprzedaży).
Ci z was, którzy czytali nasz artykuł o GeForce GTX 660 Ti, z pewnością pamiętają że prezentowaliśmy model od firmy Zotac (http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/geforce-gtx-660-ti/strona/18071.html), który wygląda w zasadzie identycznie, jak model GeForce GTX 660. Długość karty wynosi 19,5 cm (płytka drukowana ok. 17,5 cm). Jest to zatem najmniejszy GTX 660 jaki testowaliśmy w dniu premiery.
Zotac GeForce GTX 660 AMP! na stosunkowo niewielkiej powierzchni PCB musiał pomieścić wszystko co potrzebne: osiem kości pamięci, z których cztery są schładzane przez płaski radiator; sekcję zasilania dosłownie na skraju akceleratora z dodatkowym, żeberkowym radiatorem oraz w samym środku chip graficzny.
W kwestii chłodzenia jest to ten sam system, który został zainstalowany w mocniejszym bracie: Zotac GeForce GTX 660 Ti AMP! (http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/geforce-gtx-660-ti/strona/18071.html). Rdzeń przykrywa aluminiowa blacha, do której przymocowane zostały dwie cienkie rurki cieplne. Te z kolei zostały połączone z aluminiowym radiatorem o długości 15,5 cm.
Na samej górze systemu chłodzącego znajdują się dwa 75 mm wentylatory, które niestety do najcichszych nie należą. Podczas wytężonej pracy karty graficznej, pracowały najgłośniej spośród wszystkich prezentowanych dzisiaj kart graficznych GeForce GTX 660. Dzieje się prawdopodobnie z tego względu, iż gabaryty akceleratora są niewielkie, co znów poprowadziło do opracowania niedużego radiatora i zastosowania tylko dwóch rurek cieplnych.
Temperatura procesora graficznego pod obciążeniem wynosiła maksymalnie 65 stopni, a w trybie spoczynku – 33 stopnie.
Dostępne złącza na karcie graficznej:
- 2x DVI
- HDMI
- Display Port
- SLI
- Zasilanie 6-pin