Fotorelacja z Huawei Cloud Congress 2014
W Szanghaju rozpoczęła się jedna z największych konferencji poświęconych zagadnieniom cloud compputingu. Tegoroczny Huawei Cloud Congress 2014, bo o nim mowa, zgromadził ponad 10 tys. uczestników z 80 krajów świata. Informacje umieszczane w serwisach społecznościowych pierwszego dnia śledziło przeszło 30 tys. osób.
Korespondencja własna z Szanghaju
16 września rozpoczczęła się jedna z największych na świecie konferencji poświęconych zagadnieniom chury obliczeniowej. Organizowana jest ona corocznie od blisko dziesięciu lat pod patronatem firmy Huawei. W tym roku oprócz zagadnień związanych z infrastrukturą sieciową dla chmur, na konferencji pojawiła się również tematyka IT związana z zarządzaniem i sprzętem niezbędnym do działania chmury. Wśród zaproszonych do Szanghaju na konferencję dziennikarzy z całego świata, znalazła się również redakcja Biznes Benchmark.
Konferencja zaorganizowana została na terenach, na których odbywała się śwwiatowa wystawa Expo 2010. Centrum konferencyjne bez problemu jest w stanie pomieścić 10 tys. osób. To dwa razy więcej uczestników niż przed rokiem. Stało się tak za sprawą rozszerzenia tematyki HCC 2014 o dziedziny związane z zagadnieniami IT powiązanymi z chmurą.
Sesja plenarna
Jak przystało na dużą konferencję, podzieloną na wiele ścieżek tematycznych, gdzie każda z nich zawiera po kilkanaście wykładów, również HCC 2014 rozpoczęła się od sesji plenarnej nazywanej po angielsku terminem keynote.
Sesję otworzył Eric Xu, CEO firmy Huawei Technology. Opowiedział on o strategi IT firmy oraz zapowiedział najważniejsze tematy tegorocznej konferencji Huawei Cloud Congress 2014 (HCC 2014).
Zapowiedź najważniejszych wydarzeń
Na początku CEO Huawei Technology zapowiedział kolejną generację systemów do centrów danych SD-DC2 (Service Driven-Distributed Cloud Data Center). Przystosowane sa one do sprostania zwiększonym obciążeniom związanym z rozwojem technologii mobilnych korzytajacych z różnego rodzaju danych (w tym strumieniowych) serwowanych przez chmurę obliczeniową, internetem rzeczy, analiza Big Data i współdzieleniem danych.
Kolejną zapowiedzianą technologią był system operacyjny dla rozwiązań chmurowych FusionSphere 5.0.