Sony KD-65A1
Wiele osób popełnia błąd uważając, że wszystkie telewizory OLED 4K są takie same. Jeszcze inni uważają (błędnie), że skoro wyświetlacze OLED pochodzą od jednego producenta, to właśnie on wie, w jaki sposób „wyciągnąć” z niego maksimum. Tymczasem okazuje się, że choć firma Sony nie jest producentem wyświetlacza zastosowanego w modelu 65A1, wykorzystała ona całe swoje doświadczenie w produkcji profesjonalnych, studyjnych monitorów OLED BVM-X300 aby zaoferować istotną i niepowtarzalną wartość dodaną: najczystsze wśród OLED-ów przejścia tonalne w pobliżu czerni i najniższy poziom szumów obrazu. Oprócz tego otrzymujemy oryginalny, niepowtarzalny wygląd (tego telewizora OLED nie sposób pomylić z innym), znakomitą reprodukcję dialogów filmowych (dzięki Acoustic Surface, czyli ekranowi spełniającemu rolę płaskiego przetwornika) oraz typowe cechy OLED-ów jak absolutną czerń i niesamowity kontrast, a lista możliwości tego telewizora będzie niemal kompletna. Jeżeli jesteś bardzo wymagającym wideofilem lub koneserem filmów i zastanawiasz się, jaki telewizor 4K z ekranem 65 cali masz kupić, Sony KD-65A1 może być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem ‒ głównie ze względu na najwyższej jakości obraz, który wiernie przedstawia oryginalne intencje twórcy dzieła filmowego.
- Wyświetlacz (przekątna)65 cale/cali
- Wyświetlacz (rozdzielczość)3840x2160 px
- Wyświetlacz (technologia)OLED
- Złączasłuchawkowe, ethernet LAN, composite (CVBS), 4x HDMI, 3x USB, CI, S/PDIF
- Tuner TVanalogowy, DVB-C, DVB-S, DVB-T (MPEG4), DVB-S2, DVB-T2
- Głośniki5x 10 W
Samsung 49MU7002
Szukając dobrego telewizora 4K do 3000 zł, zazwyczaj trzymamy się ustalonego budżetu. I choć 49-calowy Samsung z serii MU7002 go przekracza, warto się nim zainteresować, bowiem oferuje on naprawdę wiele. Największą zaletą tego udanego telewizora 4K jest jego uniwersalność: sprawdzi się i na filmach, i w grach (opóźnienie sygnału równe zaledwie 18,5 ms). Pomimo „tylko” 60Hz matrycy LCD (norma w tej klasie), telewizor posiada dobrze zaprojektowany układ upłynniania ruchu, który pozwala dopasować płynność do osobistych upodobań. Do innych zalet wartych wzmianki należą niezła reprodukcja barw, szybki i łatwy w obsłudze system operacyjny oraz zestrojony w amerykańskim laboratorium ponadprzeciętnie dobry dźwięk z całkiem mocnym (jak na telewizor tej klasy) basem. Unikalną zaletą tego modelu są wysokie nóżki zapewniające spory prześwit, który pozwala zmieścić pod telewizorem inne urządzenie (jak np. odtwarzacz czy dekoder) i w ten sposób zaoszczędzić sporo cennego miejsca. Gdy więc pytasz „jaki TV 4K wybrać?”, my odpowiadamy: „Samsunga 49MU7002 ‒ mistrza praktyczności”. Do takiego telewizora z pewnością warto dopłacić kilkaset złotych ponad budżet trzech tysięcy. Tym bardziej, że 49MU7002 jest solidniej wykonany od modeli z serii MU6.
- Wyświetlacz (przekątna)49 cale/cali
- Wyświetlacz (rozdzielczość)3840x2160 px
- Wyświetlacz (technologia)LCD
- Złączaethernet LAN, 4x HDMI, 3x USB, CI, S/PDIF
- Tuner TVanalogowy, DVB-C, DVB-S2, DVB-T2
- Głośnikisystem 2.1 (40W)
Panasonic TX-58EX780E
Jeżeli szukasz dobrego telewizora 4K, lecz z ekranem większym niż 55 cali, warto rozważyć zakup Panasonica 58EX780. Choć nie ma tak jasnego HDR-u jak ww. rywal, może się pochwalić dużo, dużo szybszym systemem operacyjnym. Po drugie, Panasonic 58EX780, idzie o krok dalej pod względem odwzorowania kolorów, oferując wyjątkowo szeroką paletę barw jak na TV 4K tej klasy. Dzięki pokryciu przestrzeni DCI w aż 92 procentach, 58EX780 dosłownie deklasuje wielu koreańskich i japońskich rywali z tej samej kategorii cenowej. Tak szeroka paleta daje na przykład wspaniale nasycone zielenie, których próżno szukać u konkurencji. Dodajmy do tego bardzo dobry kontrast, wysokiej klasy reprodukcję barw, wyświetlacz LCD klasy 120Hz oraz upłynnianie ruchu z wielostopniową regulacją. Wisienką na torcie są obrazy ... 3D (tak, dobrze przeczytaliście: „trzy-de”) dobrej jakości. To wszystko sprawia, że Panasonic 58EX780E jest na pewno wyjątkowym, jeśli nie najlepszym na rynku telewizorem 4K klasy 58-60 cali.
- Wyświetlacz (przekątna)58 cale/cali
- Wyświetlacz (rozdzielczość)3840x2160 px
- Wyświetlacz (technologia)LCD
- Złączasłuchawkowe, ethernet LAN, composite (CVBS), component, 4x HDMI, CI, 2x USB 2.0, 1x USB 3.0, S/PDIF
- Tuner TVanalogowy, DVB-C, DVB-T (MPEG4), DVB-S2, DVB-T2
- Głośniki2x 10W
LG 55B7
Zastanawiając się nad wyborem telewizora 4K wysokiej klasy nie sposób pominąć modeli z wyświetlaczami OLED. Dominującym producentem wyświetlaczy OLED do telewizorów jest firma LG Display, a największym producentem telewizorów z wyświetlaczami OLED jej siostrzana firma LG Electronics. Z tego względu telewizory OLED 4K od LG są najbardziej przystępne i oferują zazwyczaj najlepszy stosunek jakości do ceny. Nic więc dziwnego, że LG 55B7 cieszy się dużą popularnością, bowiem jest najtańszym telewizorem OLED 4K na rynku. Do zalet tego modelu można zaliczyć doskonałą czerń, niemal nieskończony kontrast oraz niezwykle szerokie „kąty widzenia”. Ponadto, jak przystało na dobry telewizor 4K, 55B7 może się pochwalić rozbudowanym układem kontroli ostrości i płynności ruchu, bogatymi możliwościami w zakresie regulacji i kalibracji parametrów obrazu oraz całkiem dobrym brzmieniem. Całości dopełniają wysoka (jak na OLED-a) jasność obrazu w trybie HDR, przyjazny użytkownikowi system operacyjny webOS, wygodny („magiczny”) pilot z akcelerometrem oraz niezwykle atrakcyjny wygląd ze smukłym ekranem osadzonym na łukowatej podstawie.
- Wyświetlacz (przekątna)55 cale/cali
- Wyświetlacz (rozdzielczość)3840x2160 px
- Wyświetlacz (technologia)OLED
- Złączasłuchawkowe, ethernet LAN, 4x HDMI, CI, 2x USB 2.0, 1x USB 3.0, S/PDIF
- Tuner TVanalogowy, DVB-C, DVB-S2, DVB-T2
- Głośniki2x 20W
Komentarze
7