Kiano Elegance 14.2 – elegancki, w super cenie laptop do pracy
Laptopy

Kiano Elegance 14.2 – elegancki, w super cenie laptop do pracy

artykuł sponsorowany, przeczytasz w 3 min.

Test Kiano Elegance 14.2 - laptopa z ekranem Full HD, 4 GB pamięci RAM i dyskiem SSD o pojemności 120 GB. Obudowa laptopa wykonana z aluminium, jest lekka, smukła, solidna i może pochwalić się wąskimi ramkami ekranu oraz wygodną klawiaturą i zadowalającym zestawem złączy.

Ocena benchmark.pl
  • 4/5
Plusy

dysk SSD 120 GB; atrakcyjna stylistyka, wąskie ramki ekranu; solidna obudowa z aluminium; matryca IPS o rozdzielczości Full HD; pakiet dodatkowego oprogramowania; wygodna klawiatura; praktycznie bezgłośna praca; mała waga

Minusy

dysk eMMC o pojemności 32 GB; podstawowa wydajność; brak podświetlenia klawiatury

Od ostatniego testu laptopa Kiano minęło już trochę czasu, a więc warto przyjrzeć się kolejnemu urządzeniu producenta, który oferuje notebooki w bardzo przystępnych cenach. Na tej półce cenowej praktycznie nie ma on w tej chwili konkurencji, nie licząc modeli poleasingowych. Kiano ewidentnie znalazło tutaj swoją niszę i konsekwentnie podąża wybraną drogą, ulepszając kolejne komputery wypuszczane na rynek.

Kiano Elegance 14.2 to laptop, którego przeznaczeniem są proste prace na aplikacjach biurowych, przeglądanie internetu, czy pisanie tekstów. Do tego typu pracy nadaje się znakomicie. Jeśli szukacie fajnego sprzętu do podstawowych zastosowań, to warto na niego zwrócić uwagę, chociażby ze względu na naprawdę atrakcyjną stylistykę, wygodną klawiaturę i niezłej jakości ekran o przekątnej 14 cali i rozdzielczości Full HD.

A to wszystko za mniej niż 1500 zł. Czy warto się na niego skusić? Po przeczytaniu recenzji będziecie mogli sami odpowiedzieć na to pytanie.

Specyfikacja techniczna Kiano Elegance 14.2:

ModelKiano Elegance 14.2
Cena w dniu testu1399 zł
Gwarancja24 miesiące
System operacyjnyWindows 10 Pro
Klawiaturawyspowa, brak podświetlenia
Touchpadmatowy, gładki
Ekran» 14.1", 1920x1080
» IPS, błyszcząca
» maksymalny kąt odchylenia ekranu - 140 stopni
Procesor» Intel Celeron N3350
» 2 rdzenie/2 wątki
» 1.1 GHz, Turbo 2.4 GHz, 2MB cache
» technologia 14 nm
Pamięć» RAM: 4 GB, DDR3 1600 MHz
» max: 4 GB RAM
Karta graficzna» Intel HD 500
Dysk twardy» 32GB eMMC
model: SanDisk DF4032
» 120 GB SSD 
» model: TP18080002583
Napęd optycznybrak
Bateria40 Wh, 8000 mAh
Wymiary32 x 21 x 1.3 cm
Waga1,34 kg
Materiały pokrycia obudowy» pokrywa - matowa, aluminium
» ramka ekranu - matowa, tworzywo sztuczne
» panel roboczy - matowy, aluminium
» spód i boki - matowe, tworzywo sztuczne
Komunikacja bezprzewodowa» Wi-Fi 802.11 b/g/n
» Bluetooth 4.0
Złącza» 2x USB 3.0
» 1x micro HDMI
» czytnik kart pamięci microSD (do 128 GB)
» gniazdo audio
Dodatkowe funkcje i oprogramowanie» kamerka internetowa 0,3 Mpix
» Pakiet oprogramowania z czasową licencją: Microsoft Office 365, Azure Backup 50 GB, fillUp, Subiekt 123

Stylistyka i jakość wykonania

Pierwsze, co rzuca się w oczy, to atrakcyjna stylistyka nowego laptopa Kiano. Nie przesadzę, jeśli powiem, że wygląda rewelacyjnie, śmiało można by stwierdzić, że notebook ten jest z o wiele wyższej półki. Jak osiągnięto ten efekt? Przede wszystkim jakością wykonania oraz zastosowanym materiałom. Obudowa wykonana jest bowiem z aluminium.

Kiano Elegance 14.2 profil tył

Krawędzie obudowy są elegancko zeszlifowane oraz błyszczące, co przydaje całej konstrukcji luksusowego sznytu. To naprawdę duże słowa jak na laptopa wycenionego na mniej niż 1500 zł, ale naprawdę tak jest.

Kiano Elegance 14.2 krawędź obudowy

Kolejna kwestia to znacznie węższe ramki ekranu. Kiano z każdym wypuszczonym nowym laptopem dyktuje trendy w tej półce cenowej, zostawiając swoja konkurencję daleko w tyle. Laptop prezentuje się bardzo nowocześnie i atrakcyjnie.

Jeśli chodzi o solidność konstrukcji, także jest dobrze. Panel roboczy nie ugina się pod naciskiem, a pokrywa ekranu zapewnia odpowiedni poziom ochrony wyświetlacza. Jest sztywna i nawet mocniejszy nacisk nie powoduje powstawania artefaktów na matrycy. Także wyginanie jej na boki jest możliwe w niewielkim stopniu.

Kiano Elegance 14.2 przód i tył

Ekran osadzony jest na pojedynczym zawiasie, który działa płynnie i pozwala na jego odchylenie do ok. 140 stopni. Jedyna uwaga odnośnie jego pracy, to chybotanie ekranu w chwilę po otwarciu laptopa.

Laptop waży 1,3 kg i mierzy w najszerszym miejscu 13 mm. Są to wartości na tyle niskie, że Kiano Elegance naprawdę sprawdzi się jako mobilny komputer.

Złącza

Laptop jest smukły, co oznacza, że nie będziemy mieć zbyt wielu złączy do dyspozycji, ale bez obaw. To, co potrzebne znalazło się na krawędziach obudowy. Po prawej stronie mamy czytnik kart microSD, złącze USB 3.0 oraz gniazdo audio.

Kiano Elegance 14.2 prawy bok

Na lewej stronie znajdziemy kolejne USB 3.0, a także wyjście wideo micro HDMI. To ostatnie przyjąłem z ulgą i zadowoleniem, bowiem jest znacznie popularniejszym standardem niż spotykany we wcześniejszych laptopach Kiano port mini HDMI.

Kiano Elegance 14.2 lewy bok

Taki zestaw jest wystarczający dla większości użytkowników. Pozwoli na podłączenie dodatkowych akcesoriów, np. myszki, dysku zewnętrznego, drukarki, czy monitora.

Klawiatura i touchpad

Pisanie na klawiaturze Kiano Elegance 14.2 jest wygodne i komfortowe. Trzeba po prostu chwili, aby się przyzwyczaić do skoku klawiszy i ich rozmieszczenia. Po tym czasie adaptacyjnym, doceni się duży rozmiar klawiszy, i dobrze wyczuwalny skok. W środkowej części klawiatura wyraźnie się ugina, ale nie przeszkadza to w pisaniu, nie obniża komfortu pracy.

Kiano Elegance 14.2 klawiatura

Klawisze funkcyjne są nieco mniejsze od pozostałej części klawiatury, ale nie przeszkadza to w żadnym stopniu. Zabrakło nieco podświetlenia klawiszy, ale to akurat nie zaskakuje w notebooku z tej półki cenowej. Kiano i ten aspekt wzięło do serca i w kolejnym modelu Kiano Elegance 14.2 PRO zainstalowało podświetlaną klawiaturę i mocniejszy procesor Pentium ale o tym pewnie w kolejnym artykule.

Kiano Elegance 14.2 touchpad

Jeśli chodzi o touchpad, to muszę przyznać, że zaskoczył mnie poprawnością działania. O ile poprzednie laptopy Kiano, z którymi miałem do czynienia, wypadały w tym elemencie przeciętnie, tak tutaj gładzik po prostu spełnia swoją funkcję. Pozwala na wygodne i bezproblemowe sterowanie kursorem, przewijanie stron. Przyciski są zintegrowane z płytką sensoryczną. Ich klik jest dość głośny, ale nie bardziej niż w innych laptopach (np. w Zenbookach).

Głośniki

Jakość dźwięku jest podstawowa. Brakuje niskich tonów i przestrzeni. Fajnym zabiegiem jest umiejscowię głośników tuż przy listwie wpływa na to że dźwięk rozchodzi się swobodnie, nawet przy pracy z laptopem na kolanach. Głośniki wystarczą więc do szybkiego obejrzenia filmiku na Youtube, czy prezentacji, ale do innych zastosowań polecam raczej zaopatrzyć się w słuchawki lub zewnętrzne głośniki.


Na kolejnych stronach znajdziesz testy wydajności, ocenę ekranu, pomiar czasu pracy na baterii oraz kulturę pracy laptopa.

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login