Lenovo Yoga Home 500 w testowanej konfiguracji wyposażono w procesor Intel Core i5-5200U. To dwurdzeniowy układ obsługujący cztery wątki. Jego bazowe taktowanie wynosi 2,2 GHz, które w trybie Turbo może się zwiększyć do 2,7 GHz. Procesor wykonany w 14-nanometrowym procesie technologicznym, a jego TDP wynosi 15W.
Z procesorem zintegrowany jest układ graficzny Intel HD Graphics 5500 oraz dedykowana karta Nvidia Geforce 920A. Konfigurację uzupełnia 8 GB pamięci RAM oraz dysk twardy 1 TB HDD plus 8 GB SSHD. W teście Cinebench Yoga Home 500 uzyskała wynik 2.81 pkt. Ogólną wydjaność komputera sprawdziłem w popularnych benchmarkach. Na pierwszy rzut poszedł PCMark 8.
'
Jako iż podzespoły Yoga Home są klasy laptopowej, taka też są wyniki testów wydajnościowych. Sprzęt działa płynnie, aplikacje uruchamiają się szybko, podobnie jak sam AIO. Nieco gorzej Lenovo wypada w testach wydajności graficznej.
Mamy tutaj wprawdzie dedykowaną kartę graficzną, ale nie jest to najwydajniejszy z układów. Dlatego nie byłem zaskoczony wynikami testów w grach. Rozdzielczość Full HD jest w przypadku "normalnych tytułów" już poza zasięgiem. Jedynie starsze tytuły i to przy obniżonej rozdzielczości pozwalają osiągnąć nieco płynniejszą animację. Wynik 30 kl./s udało mi się uzyskać m.in. w Resident Evil 5, przy rozdzielczości HD (1280 x 720). Na uruchomienie nowszych tytułów raczej nie ma co liczyć. Na szczęście jest sporo innych aplikacji i gier, do których obsługi Yoga Home 500 została stworzona, ale więcej o tym napiszę w dalszej części artykułu.
Ekran
Lenovo Yoga Home 500 wyposażony jest w ekran o przekątnej 21,5 cala i rozdzielczości Full HD. Matryca IPS oznacza, że kąty widzenia są szerokie, a kolory dobrze odwzorowane. Jasność ekranu mogłaby być jednak nieco wyższa – test kolorymetrem dał wynik nieznacznie przekraczający 200 cd/m2, co przy błyszczącej matrycy powoduje obniżenie czytelności obrazu.
Jest to ekran z obsługą 10-punktowego dotyku i działa poprawnie, co jest szczególnie istotne w przypadku obsługi korzystania z aplikacji przez kilka osób jednocześnie (maksymalnie czterech).
Czas pracy na baterii
Mogłoby się wydawać, że sprzęt z tak dużym ekranem nie jest mobilny, ale Yoga Home 500 próbuje udowodnić, że może być inaczej. Lenovo wyposażyło tego AIO w baterię, dzięki czemu można z niego korzystać bez dostępu do gniazdka elektrycznego.
Przy pełnym obciążeniu podzespołów energii wystarcza na 1,5 godziny, czyli całkiem nieźle. W praktyce jednak trudno mi sobie wyobrazić korzystanie z „mobilności” tego All in One. Miło jednak mieć świadomość, że można go przenieść z pokoju do pokoju bez jego wyłączania – jeśli np. chcemy na szybko w coś zagrać lub zrobić pokaz zdjęć bez żmudnego noszenia i podłączania kabli.