LG OLED55B8PLA to prawdopodobnie telewizor jakiego szukasz - duży, nowoczesny, o świetnej jakości obrazu i wyposażony we wszelkie nowinki techniczne. Tylko ta cena...
Jesteś zdecydowany na zakup nowoczesnego telewizora, powiedzmy... o przekątnej ekranu 55-65 cali? Produkty firmy LG wyróżniają się doskonałymi ekranami OLED, więc wszyscy chętni do cieszenia się znakomitą jakością obrazu, mogą zwrócić się w kierunku koreańskich telewizorów.
Dziś rzucimy okiem na model LG OLED55B8PLA - to nowoczesna konstrukcja która jest wyposażona w absolutnie wszystko, czego nowoczesny telemaniak i gadżeciach potrzebuje. Nie wierzycie? Zobaczcie sami.
LG OLED55B8PLA - dlaczego warto zwrócić na niego uwagę?
- 55-calowy ekran OLED o rozdzielczości 3840 x 2160 (4K / UHD)
- HDR
- dźwięk Dolby Atmos
- Sztuczna inteligencja LG AI ThinQ
- SmartTV (webOS Smart TV)
Model ten występuje również w 65-calowej wersji.
Wyświetlacz OLED oznacza oczywiście niesamowite barwy i doskonałe odzworowanie czerni. Ekran składa się z ponad 8 milionów świecących diod. Rozdzielczość 4K / UHD (3840 x 2160) pozwala cieszyć się niesamowicie szczegółowym obrazem - choćby podczas oglądania materiałów 4K z serwisu Netflix.
W sprzęcie tej klasy nie mogło zabraknąć modnego ostatnio HDR. Warto oczywiście wspomnieć, że mamy tu do czynienia z "prawdziwym" HDR, a nie odmianami tej technologii, które gwarantują co najwyżej nieco lepszą jasność maksymalną. LG Cinema HDR oznacza wsparcie dla kilku rozwiązań HDR, a mianowicie Dolby Vision, Advanced HDR by Technicolor, a także HDR10 Pro i HLG Pro - lepiej być nie może.
Równie dobrze sytuacja przedstawia się w przypadku audio, bowiem telewizor ten został wyposażony w certyfikat Dolby Atmos, co oznacza kinową jakość dźwieku i dźwięk obiektowy 360 stopni.
LG OLED55B8PLA został między innymi wyposażony w cztery porty HDMI (jedno z tyłu, trzy z boku), trzy porty USB (dwa z tyłu i jeden z boku), a także wyjście optyczne (S/PDIF), LAN (Ethernet), wyjście słuchawkowe oraz Common Interface (CI+). Nie zabrakło tu tunera TV (DVB-T2, DVB-S2, DVB-C i analogowy).
SmartTV i sztuczna inteligencja
LG OLED55B8PLA to SmartTV pracujące pod kontrolą systemu WebOS. Telewizor jest oczywiście wyposażony w Wi-Fi oraz Bluetooth, więc nie stoi na przeszkodzie by korzystać z internetowych treści, choćby z serwisu You Tube. Nawigacja jest prosta dzięki pilotowi Magic Remote.
LG podkreśla, że webOS jest systemem bezpiecznym - zdobył odpowiednie certyfikaty i jest wyposażony w zabezpieczenia, które uniemożliwią instalację nieautoryzowanych aplikacji, włamania hakerskie czy wyciek danych osobowych.
Oddzielną kwestią jest wbudowana sztuczna inteligencja LG AI ThinkQ, która pozwala na komunikację z telewizorem za pomocą poleceń głosowych - oczywiście w języku polskim. Za ich pomocą można w pełni kontrolować telewizor (również wyłączać), uruchamiać tryb kinowy, przeszukiwać YouTube, sterować ustawieniami obrazu, włączyć konsolę do gier, a nawet zapytać o pogodę!
Komfortowy i zgrabny
Wymiary telewizora bez podstawy to 1228 x 707 x 46,9 mm (z podstawą 1228 x 752 x 220). Można go oczywiście zawiesić na ścianie za pomocą mocowania VESA (300 x 200). Telewizor bez podstawy waży 16,3 kg (z podstawą 17,8). Może się pochwalić klasą energetyczną A, a roczne zużycie energii określono na 153 kWh.
Warto wspomnieć o tzw. trybie galerii, który pozwala wyświetlać na ekranie obrazy wraz z towarzyszącą im muzyką. Oczywiście, aby go włączyć, również wystarczy wydać odpowiednie polecenie.
LG OLED55B8PLA objęty jest dwuletnią gwarancją, ale jest możliwość przedłużenia jej do 5 lat.
Komentarze
35Rozumiem ktoś może zbierać i kupić ale zwykły zjadacz chleba kupuje TV w przedziale do 3000zł max 4000zł - 55cali
a do małego pokoju 43 za 1500zł wystarczy
Wydaje mi się że postęp jest bardzo ociężały z powodu braku zainteresowania wiodących marek tv samsung czy lg, żeby nie zagrozić swojej sprzedaży. Pojawiają się perełki, xiaomi, hisense, nawet dell. Laserowe źródło światła pozwala oglądać w lekko nasłonecznionym pomieszczeniu. Wszystkie tv świecą w użytkownika, czy to oled, czy lcd, co wpływa na zmęczenie, ogólnie niezbyt dobrze wpływa na wzrok a tutaj nie ma to miejsca. Bardzo kibicuje tej technologii, bo na horyzoncie nie ma nic nowego, może microled od samsunga, ale rewolucji by m nie oczekiwał.
Prawda jest po środku :), jesli ktos bedzie ogladal na nim filmy z NetFlixa, Blu-Ray, ogladal telewizje co jakis czas inny kanal to sie nic nie powinno wypalić. Natomiast jak ktos gra godzinami w gry ze stalym OSD, czy tez bedzie ogladal jeden kanal godzinami codziennie, lub tez chce uzywac takiego ekranu pod komputer to jest duze prawdopodobienstwo wypalenia sie. Tyle w temacie.
Jak ktos chce miec ekran idealny z jakością OLED do wszystkiego to niestety trzeba czekać na microLED'y.