Jaki telewizor 55 cali sprawdzi się przy oglądaniu filmów, kibicowaniu lub graniu na konsoli? Jeśli interesuje cię odpowiedź, to jesteś w dobrym miejscu. Przedstawiamy ranking TV 55 cali, w którym znajdziesz najbardziej opłacalne modele na rynku.
Ranking telewizorów 55 cali. Co w nim znajdziesz?
Dla wielu z nas telewizor 55 cali jest optymalny. Nie za duży, nie za mały, lecz w sam raz. Producenci zdają sobie z tego sprawę i dlatego właśnie jest to jeden z najpopularniejszych rozmiarów na rynku. Sprawia to, że wybór jest olbrzymi – i to dobra wiadomość, bo każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie.
Nasz ranking TV 55 cali stanowi tego odzwierciedlenie: znajdziesz w nim zarówno tani model do oglądania filmów i seriali, wypasiony sprzęt z panelem 120 Hz – w sam raz do sportu czy też optymalny telewizor OLED o doskonałej czerni i nieskończonym kontraście.
Jaki telewizor 55 cali? Ranking 2021:
- TCL 55P615 – LCD / 60 Hz – dobry i tani telewizor 55 cali do domu
- Samsung QE55Q67T – LCD (QLED) / 60 Hz – 55-calowy QLED TV
- Panasonic TX-55HX940E – LCD / 120 Hz – telewizor 55 cali do sportu
- LG OLED 55CX3LA – OLED / 120 Hz – 55-calowy telewizor OLED
- Sony KE-55A8 – OLED / 120 Hz – po prostu optymalny telewizor 55 cali
Chcąc kupić dobry telewizor 55-calowy powinniśmy wziąć pod uwagę, oprócz osobistych preferencji co do marki, koloru obudowy, czy kształtu podstawy, także cechy obiektywne, czyli parametry techniczne. Przede wszystkim: jasność, kontrast czy płynność ruchu. Nie bez znaczenia jest też gama złączy i system Smart TV (jego funkcjonalność, katalog aplikacji i płynność działania).
Miłośnicy sportu powinni wybrać telewizor z odświeżaniem 120 Hz, gracze – z niskim input lagiem, a wielbiciele filmów i seriali w wysokiej jakości – z dużą jasnością i HDR-em. Oczywiście istotną rolę odgrywają też inne cechy, ale o tym szerzej piszemy przy poszczególnych modelach. Dlatego nie przedłużamy już…
Do rzeczy – oto benchmarkowy ranking TV 55 cali:
TCL 55P615 – dobry i tani telewizor 55 cali do domu
Już za mniej niż 2000 złotych możesz kupić przyzwoity telewizor 4K o przekątnej 55 cali. Przy takim budżecie nasz wybór padłby na TCL 55P615, który – jak na swoją cenę – oferuje wyjątkowo ładne i wiernie odwzorowane kolory, niezły kontrast i nawet dobre brzmienie. Dzięki niskiemu input lagowi sprawdzi się w grach, a trzy gniazda HDMI sprawiają, że oprócz konsoli możesz podłączyć jeszcze inne urządzenia. Zaskoczeniem może być też bardzo płynne działanie systemu. Oczywiście nie jest to telewizor bez wad (miewa problemy w dynamicznych scenach, a niska jasność nie pozwala w pełni cieszyć się HDR-em), ale zdecydowanie można go polecić.
- Wyświetlacz (przekątna)55 cale/cali
- Wyświetlacz (rozdzielczość)3840x2160 px
- Wyświetlacz (technologia)LCD
- Częstotliwość odświeżania50/60 Hz
- Złączaethernet LAN, 3x HDMI, 2x USB, audio mini-jack, CI
- Tuner TVanalogowy, DVB-C, DVB-S2, DVB-T2
- Głośniki2 x 8W
Samsung QE55Q67T – 55-calowy QLED TV
Przy odrobinę wyższym budżecie możesz rozejrzeć się już za telewizorem QLED. Ta technologia zapewnia bardzo ładne i żywe kolory, a w przypadku modelu Samsung QE55Q67T producent dorzuca jeszcze podświetlenie Dual LED, co pozytywnie wpływa i na kolory, i na kontrast. W swojej flagowej rodzinie producent z Korei dba również o nienaganną estetykę oraz szeroką funkcjonalność. To nie tylko aplikacje VOD, ale też bezproblemowe połączenie z telefonem, sterowanie za pomocą jednego pilota, nagrywanie na USB czy specjalny tryb dla graczy. Wodotrysków tutaj jednak nie uświadczysz – te zaczynają się od modelu Q70T (który również, swoją drogą, polecamy).
- Wyświetlacz (przekątna)55 cale/cali
- Wyświetlacz (rozdzielczość)3840x2160 px
- Wyświetlacz (technologia)LCD
- Częstotliwość odświeżania50/60 Hz
- Złączaethernet LAN, 3x HDMI, 2x USB, CI
- Tuner TVanalogowy, DVB-C, DVB-S2, DVB-T2
- Głośniki2x 10W
Panasonic TX-55HX940E – telewizor 55 cali do sportu
Gdy twoim zakupowym celem jest telewizor do sportu, gier lub filmów akcji, to wśród 55-calowców pozytywnie wyróżnia się Panasonic TX-55HX940E. Jego największy atut? To telewizor 120 Hz – właśnie dzięki temu ruch na ekranie jest wyjątkowo płynny, co ma olbrzymie znaczenie w przypadku oglądania dynamicznych treści, takich jak mecze piłkarskie. Oczywiście szybsze odświeżanie nie jest jedynym plusem tego modelu. Niski input lag, naturalne kolory, obsługa obydwóch kluczowych formatów HDR (Dolby Vision i HDR10+) i przyzwoite brzmienie to kolejne zalety. Największym minusem z kolei jest ograniczony Smart TV, ale jeśli to dla ciebie nie problem, to… warto.
- Wyświetlacz (przekątna)55 cale/cali
- Wyświetlacz (rozdzielczość)3840x2160 px
- Wyświetlacz (technologia)LCD
- Częstotliwość odświeżania120 Hz
- Złączaethernet LAN, 4x HDMI, 3x USB, audio mini-jack, CI
- Tuner TVanalogowy, DVB-C, DVB-S2, DVB-T2
- Głośniki2x 10W
LG OLED 55CX3LA – 55-calowy telewizor OLED
Tylko OLED zapewni doskonałą czerń i nieskończony kontrast. Jeśli właśnie na to liczysz, to jedną z najlepszych decyzji, jakie możesz podjąć, jest zakup telewizora LG 55CX3LA. Gdy go testowaliśmy, nie udało nam się znaleźć żadnych większych wad (naciąganym minusem mogłyby być ewentualnie spadki jasności). Tak naprawdę więc to naprawdę porządny model, mogący pochwalić się idealnie odwzorowanymi kolorami, odświeżaniem 120 Hz (i złączami HDMI 2.1 pozwalającymi to wykorzystać), niskim input lagiem, świetnymi efektami HDR i bardzo dobrym systemem. Ten TV sprawdzi się więc w każdym zastosowaniu, jakie dla niego wymyślisz.
- Wyświetlacz (przekątna)55 cale/cali
- Wyświetlacz (rozdzielczość)3840x2160 px
- Wyświetlacz (technologia)OLED
- Częstotliwość odświeżania100 Hz
- Złączaethernet LAN, 4x HDMI, 3x USB, audio mini-jack, S/PDIF, CI+
- Tuner TVanalogowy, DVB-C, DVB-S, DVB-T (MPEG4), DVB-S2, DVB-T2
- Głośnikistereo
Sony KE-55A8 – po prostu optymalny telewizor 55 cali
Zestawienie zamyka Sony KE-55A8. To telewizor z panelem OLED dostarczonym przez LG, ale Japończycy dodali też trochę magii od siebie. Można to usłyszeć (w świetnym brzmieniu dostarczanym przez 2.2-kanałowy system audio z symulacją efektów przestrzennych) i zobaczyć (głównie za sprawą technologii Triluminos zapewniającej żywe i naturalne kolory). W przypadku tak wysokiej jakości różnice mogą być wprawdzie znikome, ale tym telewizorem warto się też zainteresować ze względu na system Android TV. Oczywiście wszystko zależy od tego, co kto lubi i na czym komu zależy. (Aha, w sklepach możesz znaleźć też model KD-55A8 – to dokładnie to samo urządzenie, tylko z innymi ustawieniami fabrycznymi).
- Wyświetlacz (przekątna)55 cale/cali
- Wyświetlacz (rozdzielczość)3840x2160 px
- Wyświetlacz (technologia)OLED
- Częstotliwość odświeżania120 Hz
- Złączaethernet LAN, 4x HDMI, 3x USB, audio mini-jack, CI
- Tuner TVanalogowy, DVB-C, DVB-S2, DVB-T2
Jaki TV 55 cali wybrać? Jeśli żaden z powyższych, to może któryś z poniższych
Tworząc nasz ranking staraliśmy się umieścić w nim coś dla każdego. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że wśród zaledwie pięciu modeli mogło zabraknąć „optimum” dla ciebie. Dlatego poniżej przedstawiamy „ławkę rezerwowych”, na której znajduje się jeszcze 10 innych godnych polecenia telewizorów w formacie 55 cali:
- Na wyróżnienie zasługują między innymi telewizory z serii LG NanoCell o bardzo dobrym odwzorowaniu kolorów i niskim input lagu. Oszczędnym polecamy LG 55NANO813NA, a kibicom i graczom oczekującym odświeżania 120 Hz – LG 55NANO863NA.
- Sporo dobrego da się też znaleźć w ofercie Sony. Oprócz OLED-a z rankingu polecamy też wyższe modele LCD z technologią Triluminos, panelami 120 Hz, HDR-em i Androidem: Sony KE-55XH9096 (dla graczy, którzy docenią porty HDMI 2.1) oraz Sony KE-55XH9596 (oferujący jeszcze wyższą jakość obrazu i mocniejszy system audio 2.2).
- W rankingu znalazł się model Q67T, wspomnieliśmy też o Q70T, ale na kilka słów zasługuje również Samsung QE55Q80T. Oferuje bezpośrednie podświetlenie strefowe, lepsze efekty HDR, funkcję Dźwięku Podążającego za Obiektem i bezramkowy design na dokładkę. Nie QLED, ale zdecydowanie warty uwagi jest też Samsung UE55TU8502.
- Choć jego modele nie zmieściły się w ścisłym rankingu, Philips to także bardzo dobry wybór – oprócz wysokiej jakości obrazu i dźwięku te telewizory mogą pochwalić się Androidem i (efektownym) Ambilightem – wśród LCD-ków wyróżnia się Philips 55PUS9435/12, a wśród OLED-ów – Philips 55OLED805/12.
- A skoro już przy OLED-ach jesteśmy, to specjalna rekomendacja wędruje do telewizora Panasonic TX-55HZ1500E. To jeden z najlepszych modeli na rynku, który poza (znów) słabszym smartem nie ma większych wad. A właściwie ma – cenę. Przy około 8000 zł to zdecydowanie nie jest telewizor dla każdego.
- Na koniec chcielibyśmy też wspomnieć o telewizorze TCL 55C815. To niepozorny sprzęt, który za nieduże pieniądze oferuje odświeżanie 120 Hz, niezłe kolory, niski input lag i dobrze działający system Smart TV. Warto go rozważyć.
Komentarze
14W międzyczasie, kupiłem sobie Samsung QLED q70t i w porównaniu do tego TCLowskiego badziewia, to jest wypas
Oczywiście sobie kpię. Ale trudno inaczej gdy się widzi tą listę....