Jakość wykonania: dobry Ergonomia: dobry Sterowanie dotykiem: dobry |
Ogólna stylistyka Swifta przypomina nieco LG Pradę 3 - jest prosta, ale gustowna i elegancka. Ekran IPS przykryty został błyszczącą taflą hartowanego szkła o wysokiej odporności na zarysowania i inne typowe uszkodzenia mechaniczne. Pod szkłem znalazła się też przednia kamerka do wideokonferencji, czujnik zbliżeniowy oraz czujnik oświetlenia.
Pod ekranem widoczne są trzy przyciski – BACK (powrót do poprzedniego menu), HOME (wyjście na pulpit lub po przytrzymaniu menadżer aplikacji) oraz MENU (menu podręczne, odmienne dla każdej aplikacji). Lewy i prawy przycisk jest pojemnościowy i podświetlany na biało, a środkowy jest sprzętowy i pozbawiony podświetlenia.
Tył telefonu to jedna duża plastikowa klapka. Jej jakość nie imponuje, ale pod względem stylistycznym o dziwo prezentuje się lepiej niż panel z LG Prady 3. Delikatna tekstura poprawia pewność trzymania urządzenia w dłoni i zmniejsza ryzyko zarysowania powierzchni plastiku. W części górnej widoczna jest kamerka główna wraz z diodą LED doświetlającą fotografowany obiekt. Na dole z kolei widoczna jest szczelina głośnika zewnętrznego.
Głośnik/dźwięk: zadowalający plus |
Jakość dźwięku w przypadku połączeń telefonicznych była dobra, a jakość dźwięku emitowanego przez głośnik zewnętrzny (jak to zwykle bywa) przeciętna. Jeśli do telefonu podłączymy dobre słuchawki, to możemy go z powodzeniem używać w charakterze przenośnego odtwarzacza audio.
Na dolnej krawędzi widoczny jest mały otwór mikrofonu oraz port micro USB służący do ładowania baterii oraz przesyłania danych.
Lewy bok urządzenia daje dostęp do podłużnego przycisku +/- służącego do szybkiej zmiany głośności rozmowy, dzwonka i multimediów.
Prawa krawędź jest całkiem gładka. Nie znajdziemy tutaj nic ciekawego, a szkoda – można było umieścić zewnętrzny slot kart microSD.
Na górnej krawędzi widoczne jest wyjście słuchawkowe (mini jack 3,5 mm) oraz mały przycisk włączający lub wyłączający urządzenie i blokujący ekran. Jest on nieco zbyt płaski, przez co jego wciskanie może być niewygodne.
Aby zdemontować tylną klapkę podważamy ją paznokciem u dołu (pociągamy za krawędź otworu złącza micro USB), a następnie odchylamy ku tyłowi. Proces jest łatwy i nie powinien zająć więcej niż 2-3 sekundy.
Sloty kart microSD oraz SIM znajdują się pod tylną klapką. Wymiana nośników nie wymaga wyjęcia baterii, ale nie zalecamy wyjmowania karty SIM w czasie pracy telefonu.
Zasilacz dołączany do zestawu jest dwuczęściowy – składa się z części głównej wtykanej w gniazdko sieci elektrycznej i z kabelka USB-micro USB.
W zestawie oprócz telefonu, zasilacza i kabelka USB znalazł się też przewodowy, douszny zestaw słuchawkowy (dość niskiej jakości) oraz trzy naklejki NFC LG Tag+.