Ciekawym pomysłem na uwolnienie nas z gąszczu pilotów jest zaawansowany pilot Logitech Harmony 675. Nie jest on jednak tylko zwykłym pilotem uniwersalnym. Jego zaleta tkwi w bardzo rozbudowanych możli
Siadamy wygodnie przed naszym zestawem kina domowego i postanawiamy obejrzeć film na DVD. Ile czynności musimy wykonać aby ostatecznie nacieszyć oczy wybranym filmem? Niekiedy uruchomienie poszczególnych elementów zestawu audio-video, sprowadza się do żonglerki 3-4 pilotami (pilot telewizora lub projektora, pilot odtwarza DVD, pilot zestawu audio...) - nie licząc przełączania kanałów i wejść AV w telewizorze.
Ciekawym pomysłem na uwolnienie nas z gąszczu pilotów jest zaawansowany pilot Logitech Harmony 675. Nie jest on jednak tylko zwykłym pilotem uniwersalnym. Jego zaleta tkwi w bardzo rozbudowanych możliwościach programowania urządzenia przy pomocy PC'ta, a także tworzenia zaawansowanych schematów działania, które pozwolą nam przy pomocy jednego przycisku uruchomić telewizor, ustawić go na odpowiednie wejście AV, a dalej włączyć DVD i rozpocząć odtwarzanie filmu.
Ale na tym nie koniec, bo według informacji na stronie www "inteligentnym" pilotem Logitech możemy nawet sterować klimatyzacją, oświetleniem czy żaluzjami okiennymi. Brzmi zachęcająco.
Pierwsze wrażenie
W opakowaniu znajdziemy przewód USB, płytę CD z oprogramowaniem, skróconą instrukcję obsługi, 4 baterie typu "AAA", pilota Logitech Harmony 675, oraz dwie dodatkowe nakładki, którymi możemy zmienić kolor pilota na czerwono-czarny lub niebiesko-czarny.
Instrukcja obsługi, a w zasadzie wprowadzenie do instalacji, dostępne jest jedynie w wersji angielskiej, niemieckiej, francuskiej i hiszpańskiej.
Sam pilot nie należy do małych i lekkich konstrukcji. Mimo wszystko pilot leży pewnie w dłoni, jest dobrze wyważony, a dodatkowo wyprofilowane od spodu wgłębienia pozytywnie wpływają na komfort obsługi.
Większość przycisków Harmony 675 wykonana jest z półprzeźroczystej gumy. Zabieg ten wiąże się bezpośrednio z możliwością ich podświetlenia, które włączamy i wyłączamy przy pomocy przycisku "Glow". Ten ostatni jako jedyny ma właściwości fosforyzujące.
Jasno-niebieskie podświetlenie przycisków i ekranu LCD włącza się również gdy wciśniemy którykolwiek z kilkudziesięciu dostępnych przycisków. Długość podświetlania można ustalić w trakcie konfiguracji pilota.
Pilot ma blisko 50 przycisków. Część z nich ma z góry określoną funkcję, a niektóre jak np. 6 przycisków znajdujących się przy samym wyświetlaczu zmienia się wraz z trybem działania pilota - ich aktualne zastosowanie odczytujemy z wyświetlacza LCD.
Niewielki ekran LCD o wymiarach 32 x 22 mm jest w miarę czytelny, niestety z uwagi na wielkość wiele wyświetlanych na nim komend przybiera niekiedy bardzo skrótową formę. Rozszyfrowanie ich znaczeń może przysparzać niemałych problemów początkującym użytkownikom.
Bardzo wyraźnie na tle pozostałych przycisków wyróżniają się cztery kolorowe guziki umieszczone w górnej części pilota. "Activity buttons", bo tak nazwał je Logitech, pozwalają nam w dalszym procesie konfiguracji, przypisać im różnego rodzaju rozbudowane zadania. Każdy przycisk można tak zaprogramować, że po jego wciśnięciu wykona on za nas kilka operacji - np. włączy telewizor, przełączy go na odpowiednie wejście, a następnie uruchomi zestaw kina domowego.
Gniazdo USB zostało umieszczone w górnej części pilota, tuż obok dwóch diod podczerwieni. Okazuje się, że jest to jedyne miejsce, w którym można było umieścić to złącze.