Mysz (nie tylko) gamingowa
Mimo iż DM3 mini to mysz dla graczy, doskonale sprawdza się w codziennym użyciu, w pracy z dokumentami, w szybkich i prostych robótkach graficznych oraz w śmiganiu po sieci. Składają się na to nie tylko możliwości tego urządzenia, ale również jego wygląd, który sprawia, że będzie to sprzęt idealny do codziennej pracy przy komputerze i wieczornych posiedzeń przy CS:GO czy League of Legends.
Uniwersalność to jedna z największych - obok możliwości - zalet DM3 mini. To mysz dla praworęcznych i leworęcznych, dla zapalonych graczy i dla graczy niedzielnych. Co zaś przy tym wszystkim zasługuje na szczególne wyróżnienie to fakt, że mimo tej uniwersalności, jest to mysz bezwzględnie gamingowa, naprawdę dająca dużo frajdy podczas dynamicznych potyczek.
Zmiana ustawień: niby prosta sprawa, a jednak...
To jedna z ciekawszych cech DM3 mini, która może nie jest jakimś wybitnym atutem, ale na pewno zasługuje na uwagę i wzmiankę jako rozwojowy pomysł. O czym mowa? O zmianie ustawień myszy za pomocą kombinacji przycisków! Brzmi to na początku nieco niejasno, ale w praktyce jest bardzo przyjemne, a kombinacje są proste do spamiętania.
Problemy z tym rozwiązaniem polegają jednak na tym, że czasem musimy się namęczyć z podłączaniem myszy, by ustawić konkretne opcje. Kiedy myszka jest już podłączona do komputera, możemy zmienić jedynie kolor jej podświetlenia. Resztę, czyli częstotliwość odświeżania lub tryby pracy (dla prawo i leworęcznych) zmieniamy podczas wspomnianego aktu podłączania myszy, co odbiera nieco płynności temu sposobowi zmiany ustawień. Reasumując, fajna sprawa, ale do dopracowania.
DM3 mini to mysz stworzona do szybkich gier
Na co dzień myszy używa się wybitnie wygodnie, a jak sprawdza się ten gryzoń w środowisku, do którego został stworzony? Rewelacyjnie. Gwoli jasności, nie jest to myszka dla fanów gier MMO czy klasycznych tytułów RPG - za mało przycisków, za mało konfiguracji.
Jest to mysz dla dwóch typów graczy. Pierwszym jest gracz “po godzinach”, ewentualnie gracz “niedzielny”, który w wolnej chwili lubi odpalić swoją ulubioną grę i poświęcić jej godzinkę z hakiem. Ot, celem szybkiej i odstresowującej rozrywki. Drugi typ to z kolei zapaleni miłośnicy gier akcji, strzelanek i innych dynamicznych tytułów, którzy nie grają może zawodowo, ale na pewno grają często.
W dynamicznych tytułach, gdzie liczy się czas reakcji, DM3 mini jest niezawodna. Bardzo szybka i wystarczająco precyzyjna. Reaguje na ruchy dłoni natychmiast, zatrzymuje się tam, gdzie sobie tego życzymy i pomaga odnaleźć się w chaosie wirtualnego pola walki. Świetne urządzenie dla hobbystów-entuzjastów takich gier, jak choćby CS:GO - lekkie, szybkie, dające dużo radości.
Podczas testów syntetycznych częstotliwość pracy myszy oscylowała wokół 400 Hz.
Pomiar interpolacji DM3 mini wypada bardzo dobrze, a na uwagę zasługuję fakt, że efekt jitter pojawia się dopiero przy skrajnych wartościach DPI. Z drugiej strony, biorąc pod uwagę świetny sensor, na którym bazuje testowana mysz, tego właśnie należało się spodziewać. Wartości na poszczególnych zdjęciach to 400, 800, 1600, 2400. 4800 i 12000 DPI.
Ocena końcowa DM3 mini
Lista zalet DM3 mini nie jest może jakoś szczególnie długa, ale są to zalety, których nie godzi się bagatelizować. To mysz uniwersalna i symetryczna, świetnie wykonana i bardzo ładna. Do tego, lekka i wyposażona w bardzo dobry, bardzo szybki optyczny sensor dzięki czemu gryzoń wybitnie dobrze sprawdza się w dynamicznych strzelankach czy innych gatunkach gier wymagających natychmiastowych reakcji.
Jeśli zatem nie stawiasz na mnogość przycisków, nie zależy Ci na możliwościach personalizacji czy zabawie wodotryskami, ale poszukujesz myszy uniwersalnej, która jest pełnokrwistą myszką gamingową, DM3 mini od Dream Machines jest jedną z najlepszych tego typu propozycji na rynku. Jest to bez dwóch zdań sprzęt zaskakujący swoimi możliwościami, który zadowoli nawet najbardziej wymagających graczy.
Ocena końcowa Dream Machines DM3 mini:
- minimalistyczny design i schludny wygląd
- niewielka waga
- szybki i precyzyjny sensor
- symetryczna konstrukcja
- atrakcyjna cena
- spora wygoda użytkowania
- uniwersalność (dobra w codziennym użytkowaniu)
- niewielkie możliwości personalizacji
- brak rozbudowanego oprogramowania
- niewielka liczba przycisków
- Ergonomia/ kształt:
bardzo dobry - Jakość pracy przycisków:
bardzo dobry - Jakość wykonania:
bardzo dobry - Precyzja sensora:
dobry plus - Design/ stylistyka:
bardzo dobry - Oprogramowanie:
dopuszczający - Możliwość personalizacji:
dopuszczający
Komentarze
5To nie ciężarek tylko filtr ferrytowy. Shame.
Lepszym wyborem dla tego co szuka małej myszy będzie Roccat Kiro który jest już tańszy, ma symetryczny kształt czyli jest dla mańkutów i praworęcznych i posiada więcej przycisków.
I nie chodzi o to, że źle działają, ale o sam montaż - tu coś skrzypi, tam jakieś nierówne szczeliny.
Cena jednak kompensuje niedoskonałości.