Wyniki testów w benchmarkach oraz pomiary czasu pracy na baterii znajdują się w rankingu laptopów.
Wydajność ogólna
Wydajność 3D
Wydajność Gry
Czas pracy na baterii
Pobór energii
Jakość ekranu
Wydajność dysku
Ocena recenzenta
Wydajność Gry | Full HD
Wyniki szczegółowe MSI GT70.
Wydajność
Maszyna dla najbardziej wymagających użytkowników musi posiadać bardzo wydajne podzespoły. W prezentowanym MSI GT70 znalazł się najwydajniejszy procesor z rodziny Haswell. Jest to Intel Core i7-4930MX Extreme Edition posiadający cztery rdzenie oraz osiem wątków. Pracuje ze standardowym taktowaniem 3,0 GHz, a w trybie Turbo 3,9 GHz. Procesor posiada wysoki TDP na poziomie 57W. W Cinebench 11.5 procesor uzyskał aż 8.05 pkt., co bez trudu pozwoliło mu zająć pierwsze miejsce w naszym rankingu procesorów.
Za wyświetlanie obrazu odpowiedzialne są dwa układy graficzne. Pierwszy to zintegrowany z procesorem Intel HD 4600. Natomiast drugi, który z pewnością najbardziej zaciekawi użytkowników to nVidia GeForce GTX 780M. Karta wraz z Core i7 stanowi najwydajniejszą konfigurację spośród laptopów, z jedną dedykowaną kartą graficzną.
Jest to pierwsza maszyna w naszym labie, która nie miała problemów z najbardziej wymagającym testem, czyli FireStrike.
Nvidia GTX 780M w 3DMark 06 zdobyła aż 24090 pkt., co stawia ją na pierwszym miejscu wśród kart graficznych z jednym rdzeniem.
Ekran
MSI GT70 posiada ekran o przekątnej 17,3 cala i rozdzielczości Full HD 1920 x 1080 pikseli. Matowa matryca cechuje się dobrą jasnością na poziomie 287 cd/m2. Pozwala to na komfortowe korzystanie z laptopa nawet przy mocnym naturalnym świetle. Także kąty widzenia w prezentowanym modelu wypadają bardzo dobrze. Jedynie odzwierciedlenie barw kolorów odbiega nieco od ideału, co widać na poniższym wykresie, z czego można wysunąć wniosek, że laptop niekoniecznie przeznaczony jest dla grafika.
Kultura pracy
Jak można się spodziewać, super wydajne podzespoły muszą wydzielać dużo ciepła. Aby sobie z tym poradzić producent zdecydował się na wykorzystanie technologii Exclusive Cooler Boost 2, która łączy w sobie zarówno chłodzenie procesora jak i grafiki. Dzięki temu w trakcie dużego obciążenia jednostka nagrzewa się jedynie przy kratkach wentylacyjnych oraz na spodzie obudowy. W czasie prac biurowych temperatura jest niska, nie przekracza 30 stopni Celsjusza, a przy intensywnej pracy wzrasta o kilka stopni.
O ile w czasie spoczynku wentylator pracuje bardzo cicho, tak podczas rozgrywki jego szum staje się znacznie głośniejszy i dokuczliwy.
Bateria
Czas pracy testowanego modelu nie jest imponujący. W trybie oszczędzania energii oraz z jasnością ekranu ustawiona na 33% pozwoli pracować przez nieco ponad 2 godziny. Zmiana trybu zasilania na wysoką wydajność skróci ten czas do około 1 godziny.