Trend w zasilaczach UPS można zamknąć w trzech krótkich frazach, a wielkie inwestycje na świecie mogą je w tym wesprzeć
Trendy sprzyjają zasilaczom awaryjnym UPS, choć jako produkt na pewno nie są tak medialne jak auta z napędem elektrycznym, np: TESLA. I pomimo, że ten pierwszy może nam przynieść więcej korzyści i bezpieczeństwa (relatywnie, w stosunku cena do możliwości, bo fanu z posiadania na pewno nie ;), to i tak niekiedy można odnieść wrażenie, że niektórzy więcej wiedzą o produkcie którego w tym i przyszłym roku nie kupią, niż o tym, który bardzo by im się przydał teraz.
Trend w zasilaczach UPS można tak naprawdę zamknąć w trzech krótkich frazach. A skoro Elon Musk planuje tyle potężnych inwestycji w budowę fabryk akumulatorów Gigafactory, na pewno zyskają też na tym zasilacze UPS.
TOP-3 Trendy: zasilacze UPS do firmy
♦ Wysoka efektywność działania - powyżej 95%
♦ Lepsza energooszczędność
♦ Mniejsze wymiary (efektywniejsze akumulatory)
* Wszystkie trendy umieściliśmy w jednym magazynie dostępnym na ISSUU
Zasilacz awaryjny ma wiele cech, które mogą być istotne zależnie od jego przeznaczenia, ale te pięć warto wziąć teraz pod uwagę w pierwszej kolejności, wybierając UPS do małej firmy.
1. Symulowana lub czysta sinusoida
Zasilacze z tak zwaną symulowaną sinusoidą, są tańsze i w większości przypadków nadają się do każdego sprzętu komputerowego.
UPS line-in oferujące na wyjściu czystą sinusoidę, nadają się nie tylko do sprzętu komputerowego, mają szersze zastosowanie, są bardziej uniwersalne, ale również droższe. Jeśli nie wiesz, jaki typ urządzenia będziesz podłączać do UPS, wybierz czystą sinusoidę.
2. Moc wyjściowa i moc czynna
Większość zasilaczy w swoim oznaczeniu lub nazwie posiada cyfrę określającą ich moc wyjściowa (VA), podczas gdy ważna jest moc czynna zasilacza podawana w Watach (W).
Szczególnie przy podłączaniu komputerów PC z nowoczesnymi zasilaczami, aby uniknąć ewentualnych problemów, zalecamy wybranie UPS o mocy czynnej przynajmniej takiej samej, jak moc zasilacza komputera - np: dla PC z zasilaczem mocy 300W, najlepiej wybrać UPS o mocy czynnej 300W (moc wyjściowa UPS 500 VA).
3. Gniazdka standardowe E lub gniazdka IEC
UPSy mają klasyczne gniazdka E, do których można podłączyć każde urządzenie, lub specyficzne gniazda IEC, które wymagają dedykowanych przewodów zasilających.
4. Głośność systemu chłodzącego
Niektóre zasilacze, szczególnie te o mocy powyżej 1000W, wyposażone są w aktywny system chłodzący - aktywowany automatycznie wentylator. Czasami system ten działa bezgłośnie lub bardzo cicho, a niekiedy może okazać się za bardzo uciążliwy, zwłaszcza, gdy pracujemy w małym i cichym biurze.
5. Możliwość wyciszenia alarmu dźwiękowego
Większość zasilaczy awaryjnych podczas pracy na akumulatorach wydaje z siebie mniej lub bardziej przyjemne dźwięki, mające informować nas o braku zasilania i stanie baterii. Jeśli wybierasz zasilacz, który ma pracować dłużej bez prądu, przydatną cechą może okazać się wyciszenie alarmu dźwiękowego.
Polecany UPS z naszego TOP-10
Eaton Ellipse PRO
Seria UPS Eaton Ellipse PRO dostępna jest w czterech wariantach mocy: 650, 850, 1200 i 1600VA. To zasilacze UPS line-interactive, dedykowane do ochrony stacji roboczych. Ellipse PRO posiada wyświetlacz LCD informujący w czasie rzeczywistym o stanie działania i wynikach pomiarów akumulatorów. Gniazda wyjściowe mają funkcję EcoControl, która potrafi zaoszczędzić nawet do 20% energii. UPS posiada ogranicznik przepięć (ASR), a także spełnia wymagania normy IEC 616431-1.
Zależnie od modelu, wyposażone są w do 8 gniazd wyjściowych, dla podłączenia komputerów PC i urządzeń peryferyjnych. Oprogramowanie Eaton UPS Companion umożliwia bezpieczne zamykanie systemów operacyjnych, pomiar zużycia energii i łatwą konfigurację ustawień UPS - komunikacja działa poprzez złącze USB w zasilaczu.
Wygodna, płaska obudowa daje się łatwo wpasować w pomieszczeniu biurowym, w pozycji pionowej lub poziomej.
- Typ zasilacza (topologia)Line-interactive
- Moc wyjściowa UPS850 VA
- Czas podtrzymywania1 min.
- Ilość gniazd wyjściowych4
- Typy gniazd wyjściowych230 V, RJ-11, RJ-45, USB
- Moc czynna510 W
- Kształt napięcia wyjściowegosymulowana sinusoida
Zobacz pełne zestawienie TOP-10 zasilacze UPS do małej firmy lub do domu
Komentarze
3"UPS line-in oferujące na wyjściu czystą sinusoidę, nadają się nie tylko do sprzętu komputerowego, mają szersze zastosowanie, są bardziej uniwersalne, ale również droższe."
Przed chwilą piszecie że symulowana sinusoida nadaję się w większości przypadków do każdego sprzętu komputerowego.
Albo napiszcie że symulowane nadaje się do wszystkiego prócz zasilaczy z APFC ( bo tam trzeba uważać, bo może zadziałać,a może nie ), albo jakoś inaczej.
"2. Moc wyjściowa i moc czynna"
Dużo zależy od typu "sinusa" na wyjściu i zasilacza. pomijając całą zabawę z APFC, zasilacz o mocy 300W, może pociągnąć z gniazdka ponad 350W. Nie wspomnieliśmy nawet o chwilowym poborze.
Czas podtrzymywania 1 min.to jest jakaś pomyłka.