Procesor Atom 330 jest następcą modelu 230. Jego współczynnik TDP zwiększył się z 4 do 8 W, ale w porównaniu do wersji 230 oferuje już 2 rdzenie oraz 1 MB pamięci podręcznej drugiego poziomu. Częstotliwość pracy pozostała ta sama i wynosi 1,6 GHz.
Zrzut ekranowy z CPU-Z
Jeśli chodzi o grafikę, zintegrowany układ Intela nie oferuje zbyt wielu możliwości. Z codziennymi zadaniami poradzi sobie bez trudu, ale całkowicie nie nadaje się do gier wideo. Chyba że interesują cię bardzo stare tytuły oraz gry flash dostępne w internecie.
Zrzut ekranowy z GPU-Z
Zastosowaną pamięcią jest Kingston 1 GB DDR2-667 MHz CL5. W przypadku testowanego nettopa liczy się przede wszystkim pojemność i inne parametry techniczne pamięci schodzą na drugi plan. Jak wynika z oficjalnej specyfikacji płyty głównej, obsługuje maksymalnie 2 GB pamięci, więc śmiało możesz zainwestować w więcej RAM-u i zwiększyć ogólną wydajność peceta. Taka ilość pamięci w zupełności wystarczy do codziennej pracy w systemie Windows XP.
Przydatne dwa rdzenie
Dwurdzeniowy Atom 330 jest wydajniejszy niż jednordzeniowe modele 230 lub N270, jakie można znaleźć w wielu innych nettopach. Różnicę w wydajności widać zwłaszcza wtedy, gdy chcemy odtworzyć film HD w interneie, np. w serwisie YouTube.com. Poprzednie Atomy często miały z tym problemy i pliki wideo nie były odtwarzane płynnie. Tymczasem Komputronik Sensilo, wyposażony w Atoma 330, radzi sobie z tym zadaniem zadowalająco. Należy jednak pamiętać, że Atom 330 jest wydajniejszy niż N270, ale nie można go porównywać z dwurdzeniowymi procesorami Intel Pentium czy AMD Athlon X2 - w porównaniu z tymi układami wypada zdecydowanie gorzej.