Drugim Radeonem R9 280, który trafił w nasze ręce, to Sapphire Radeon R9 280 Dual-X. Częstotliwość taktowania ustanowiono na poziomie 940/1250 MHz. Pojemność pamięci operacyjnej to 3 GB. Sapphire i Asus konkurują ze sobą od wielu lat i sami jesteśmy ciekawi, jak wypadnie porównanie obu modeli R9 280.
Zawartość pudełka:
- karta graficzna
- instrukcja obsługi
- sterowniki
- mostek CrossFire
Do wyposażenia należy oczywiście doliczyć kupon AMD Never Settle pozwalający na pobranie trzech gier.
Sapphire Radeon R9 280 Dual-X wielkością nie dorównuje konkurentowi opisanemu na poprzedniej stronie, mierzy "zaledwie" 26 cm. Na szczęście w tym wypadku wymiary nie mają żadnego znaczenia - nie będzie kłopotu z z instalacją w małych obudowach.
Sapphire nastawił się na zastosowanie jak najlepszego chłodzenia. Odpowiada za to system Dual-X składający się z dwóch wentylatorów i czterech miedzianych rurek cieplnych. Jakość wykonania nie budziła u nas zastrzeżeń.
Akcelerator co prawda nie może pochwalić się tak rozbudowanym i potężnym chłodzeniem, jak Asus, ale w tym przypadku wentylatory pracują non stop i nie ma wymogu stosowania wyrafinowanych radiatorów. U podstawy znajduje się miedziany blok połączony z rurkami cieplnymi i aluminiowym radiatorem.
Całość działa bardzo poprawnie, a przy tym dość kulturalnie. Temperatura procesora graficznego w trybie spoczynku wynosiła 34 stopnie, natomiast pod obciążeniem 66.
Dostępne złącza na karcie graficznej:
- 2x DVI
- HDMI
- Display Port
- 2x CrossFireX
- zasilanie 6+8-pin