Samsung Galaxy Note 8.0 zrobił na nas bardzo pozytywne wrażenie pod względem wizualnym. Tablet właściwie z każdej strony prezentuje się dobrze. W części frontowej dominuje 8-calowy ekran LCD o rozdzielczości 1280x800 px przykryty taflą błyszczącego szkła o podwyższonej odporności na zarysowania. Pod szkłem znalazły się także dwa czujniki - zbliżeniowy i oświetlenia zewnętrznego, kamerka do wideokonferencji oraz dwa, dotykowe, podświetlane na biało przyciski umieszczone pod ekranem. Z pewnością waszej uwadze nie umknął również głośnik słuchawkowy - dokładnie tak, rozmowy telefoniczne możemy prowadzić przykładając tablet bezpośrednio do ucha.
Kąty widzenia ekranu są dobre. Z całą pewnością nie są tak imponujące, jak w wyświetlaczach Super AMOLED, ale z całą pewnością są znacznie lepsze niż w prostych, tanich matrycach TN. Kontrast mierzony przy luminacji maksymalnej wyniósł 875:1, więc określić możemy go również jako dobry.
Jeszcze lepiej wypadła jasność podświetlenia - maksymalna luminacja bieli osiągnęła poziom 450 cd/m2, co w tej klasie sprzętu jest wynikiem godnym pozazdroszczenia. W warunkach domowych tablet może być komfortowo używany przy jasności ustawionej na 20%. Pod gołym niebem spisze się dobrze przy jasności 100% w pochmurny dzień. W pełnym słońcu czytelność ekranu, nawet przy tak wysokiej luminacji jest słaba (głównym winowajcom jest błyszczący ekran).
W lewą krawędź obudowy wbudowano dwa sloty kart - górny to microSD, a dolny micro SIM.
Prawy bok z kolei wyposażono w maleńki otwór mikrofonu, klawisz blokowania ekranu (którym przy okazji włączymy i wyłączymy tablet), podłużny przycisk regulacji głośności oraz niewielki nadajnik podczerwieni zasłonięty ochronną szybką. Dzięki niemu Galaxy Note 8.0 może pełnić funkcję uniwersalnego pilota zdalnego sterowania.
W prawym dolnym narożniku znajduje się specjalne miejsce do przechowywania piórka elektronicznego. Przydaje się ono w czasie pisania odręcznych notatek oraz edycji grafiki.
Dolna krawędź integruje w sobie port micro USB służący do transferu plików i ładowania baterii. Po obu jego bokach widoczne są dwie szczeliny głośników. Nie zabrakło też drugiego mikrofonu.
Na górze znajdziemy tylko wyjście słuchawkowe.
Tylny panel wykonany jest z tworzywa sztucznego, podobnego do tego ze smartfona Galaxy S3. Jego jakość oceniamy dość nisko z tego względu, że dość łatwo jest go zarysować, a przecież w przeciwieństwie do S3 tutaj nie wymienimy panelu samodzielnie w domu. W górnej części widoczny jest obiektyw kamerki głównej (ok. 5 Mpx).
Zasilacz wraz z odłączanym przewodem micro USB jest biały. Przy okazji jest też mały i bardzo lekki, więc nadaje się do zastosowania w podróży.