Domyślną przeglądarką dla Androida Honeycomb jest mobilny Chrome, zmodyfikowany tak, aby dopasować charakterystykę jego działania do obsługi dotykowej na ponad 9-calowym ekranie.
Wygląd i ergonomia interfejsu jest w znacznej mierze spójna z tym, co widzimy na ekranach pecetów – przyciski nawigacyjne są po lewej stronie, pasek adresu na środku, zakładki i menu główne po prawej, a karty na samej górze.
Otwierając nową kartę możemy wybrać opcję wyświetlania dwunastu najczęściej odwiedzanych przez nas witryn. Aby tego dokonać wchodzimy w ustawienia przeglądarki, przechodzimy do sekcji Laboratorium (Labs), a następnie zaznaczamy Most-visited Homepage.
Jeśli z kolei mamy ochotę przejść do strony, którą dodaliśmy wcześniej do bookmarków lub która znajduje się w historii przeglądania, dotykamy ikonki zakładek (ostatnia w prawej części interfejsu przeglądarki). Oczom użytkownika ukaże się czytelny panel zawierający miniaturki stron. Zakładki możemy synchronizować z pecetową wersją przeglądarki.
Mamy również możliwość otwarcia karty incognito, która zapewnia wyższy poziom prywatności podczas przeglądania stron. Po zakończeniu pracy w pamięci tabletu nie zostanie po tym żaden ślad (brak historii i ciasteczek). Zachowane zostaną jednak pobrane pliki i zapisane zakładki.
W opcjach konfiguracyjnych przeglądarki włączyć możemy między innymi: synchronizację danych z przeglądarką Google Chrome, wypełnić pola autouzupełniania formularzy, wyczyścić pamięć podręczną, historię, ciasteczka (cookies) i hasła, zmienić rozmiar tekstu, włączyć obsługę lokalizacji i blokowanie okien pop-up.
Jeśli chcemy sterować przeglądarką jedynie za pomocą kciuka i bez odrywania dłoni od tabletu, to również mamy taką możliwość. W sekcji Laboratorium, w ustawieniach aplikacji musimy zaznaczyć opcję Szybkie sterowanie (Quick controls) – Chrome natychmiast przejdzie do trybu pełnoekranowego.
Androidowa przeglądarka nie ma większych kłopotów z wyświetlaniem stron wykonanych w technologi Adobe Flash. Owszem, od czasu do czasu zdarzają się drobne błędy w renderowaniu interfejsu, ale większość stron ładuje się szybko i poprawnie oraz działa płynnie (przycinają się jedynie duże pełnoekranowe animacje).
Android Market
Opisywany tablet działa pod kontrolą systemu Android 3.2 Honeycomb, więc jego użytkownicy otrzymują dostęp do Android Marketu - popularnego i lubianego sklepu Google'a z grami, aplikacjami narzędziowymi i innymi udogodnieniami. Wybór oprogramowania jest naprawdę szeroki – dzięki niemu funkcjonalność OS-a rozbudowywana może być praktycznie w nieskończoność.
Dostępne są zarówno płatne, jak i bezpłatne aplikacje. Sumarycznie jest ich w tej chwili ok. 520 tysięcy, a liczba pobrań dochodzi już do sześciu miliardów trzystu tysięcy.
Ciekawostki
System Androidnie nie osiągnąłby aż tak dużej popularności, gdyby nie wprowadzono w nim obsługi wielu pulpitów i możliwości dodawania widżetów oraz innych udogodnień. Poruszanie się między sąsiednimi pulpitami jest intuicyjne i komfortowe – wystarczy przeciągnąć palcem po powierzchni ekranu w lewo lub w prawo.
Sony zmodyfikowało trochę standardowy interfejs, wprowadzając nowe ikonki i dodając skróty do aplikacji na górnym pasku systemowym.
Aby przeskoczyć wprost na wybrany pulpit przytrzymujemy palec przez około sekundę w pustym miejscu pulpitu (poza lewą i prawą krawędzią). Android oddali go (przy okazji wykonując całkiem efektowną animację), a oczom użytkownika ukażą się wszystkie pulpity wirtualne (w górnej części) oraz dostępne widżety (na dole).
Możemy również wyświetlić ekran Ulubionych (Favorites), na którym wyświetlać mogą się m. in. informacje z portali społecznościowych, zakładki przeglądarki WWW, albumy muzyczne, lista gier, zdjęcia i nagrania z kamerek.