Jaka karta graficzna do Star Wars: Battlefront?
Rozdzielczość 1920x1080
W przypadku FullHD i wysokich detali o sensownej płynności można mówić już przypadku GeForce'a GTX 950 i Radeona 270X. Przy maksymalnych ustawieniach potrzeba już nieco mocniejszych kart, ale nadal mowa tutaj o średniej półce wydajnościowej. Jeśli ktoś celuje w optymalne warunki do gry (60 kl/s), to powinien posiadać minimum GTX 970 lub R290X.
Rozdzielczość 2560x1440
Sytuacja nieco się komplikuje jeśli przymierzacie się do zabawy w QHD. W przypadku tej rozdzielczości o w miarę płynnej rozgrywce można mówic posiadając minimum Radeona 380X. Natomiast magiczną granicę 60 kl/s przekroczyły jedynie topowe karty (Radeon 390X, GTX 980 i GTX 980 Ti).
Rozdzielczość 3840x2160
Powoli popularyzujące się 4K jest w zasadzie poza zasięgiem obecnej generacji kart graficznych. Jedynie autorski GeForce GTX 980 Ti zapewnia w przypadku tej rozdzielczości w miarę płynną animację (średnio 45 kl/s). Jeśli jednak zamierzacie grać przy 60 klatkach na sekundę to nie obejdzie się bez lekkiej redukcji detali. Patrząc z tej strony to może i lepiej, że wizualna różnica pomiędzy ustawieniami ultra, a wysokimi jest bardzo niewielka.
Star Wars: Battlefront - Intel Skylake iGPU HD 530
Wnioski końcowe
Podsumowując nasze testy w Star Wars: Battlefront można powiedzieć - jest dokładnie tak jak się tego spodziewaliśmy. Silnik Frostbite niczym nas nie zaskoczył jeśli chodzi o wymagania względem kart graficznych. Podobnie jak i w innych produkcjach na nim opartych i tutaj można liczyć na niezłą optymalizację i to bez względu czy mówimy o konstrukcjach Nvidii czy AMD. I choć oprawa wizualna Battlefront nie porywa, to naszym zdaniem stanowi ona całkiem sensowny kompromis pomiędzy poziomiem detali, a optymalizacją.
Komentarze
46I gram na Ultra w 1080p , ani razu nie przycieło mi się , gra chodzi płynnie .
Tylko jeden minus gra zjada 100% procesor ;/
A i jeszcze chętnie bym zobaczył jak 280X wypada na tle 380 i 380X :)
"Przy maksymalnych ustawieniach potrzeba już nieco mocniejszych kart, ale nada mowa tutaj o średniej półce wydajnościowej." nadal nie nada :)
Bardzo zależy od gry i konkretnej wersji karty.
GTX 960 4GB OC/SSC/G4 - czy jak to tam producent nazwie jest obecnie najmocniejszą kartą z GM206 i faktycznie potrafi dogonić GTX 770 w nowszych grach. Referent GTX 960 już taki mocny nie jest.
Nie mam jak teraz sprawdzić tej gry, ale pamiętam, że SW:Battlefront Beta świetnie mi chodziło nawet w bardzo wysokich ustawieniach.
Poniżej link do testu uwzględniającego GTX 960 4GB SSC.
http://www.gamersnexus.net/game-bench/2130-star-wars-battlefront-pc-fps-benchmark-graphics-cards
Im nowsza gra tym GTX 960 4GB OC więcej zyskuje wydajności:
W "Assassin's Creed" na "High/Very High" ok. 50 fps.
W "Fallout 4" na "High" ok. 60 fps.
Jedyne co kiepsko działa na tej karcie to MSAA oraz "wysoka precyzja". Wyłączasz to dziadostwo i wszystko śmiga jak złe ;)
Full HD Ustawienia średnie minimalny fps w ostrej akcji 45 :) Wyniki mierzone na beta testach więc zakładam że w oficjalnym wydaniu gry mogą być tylko lepsze :D Tak się mają wymagania podane przez producenta do realnej rozgrywki :) Optymalizacja jest dobra, gra na multi wyborna :)
Parametry: karta podkręcona do 1260 (jedzie cały czas na 98-100%), CPU do 4,3 GHz (choć to akurat znaczenia specjalnego nie ma, bo i tak procesor nie jest przesadnie obciążany). RAM tylko chwilami przekracza 5 GB, a standardowo jedzie na 3,8-4,5.