SteelSeries Siberia Elite Prism – elitarne słuchawki dla graczy
Słuchawki

SteelSeries Siberia Elite Prism – elitarne słuchawki dla graczy

przeczytasz w 2 min.

SteelSeries Siberia Elite Prism to zaawansowane, nowoczesne słuchawki do gier. Oferują solidną konstrukcję, wysoki komfort użytkowania i dobrą jakość dźwięku.

Ocena benchmark.pl
  • 4,5/5
Plusy

bardzo solidna konstrukcja; miękkie, grube poduszki dobrze izolują ucho; łatwe dopasowywanie do głowy; płaski, nieplączący się kabel; regulowane podświetlenie (wiele kolorów do wyboru); chowany (zwijany) mikrofon na giętkim pałąku; zewnętrzna karta dźwiękowa na USB; przekierowanie dźwięku do drugich słuchawek (dodatkowe wyjście 3,5 mm); wyłączanie mikrofonu i regulacja głośności w obudowie słuchawek; proste w użyciu oprogramowanie; wirtualny dźwięk przestrzenny; bardzo mocny i miękki bas; dość wyraźne tony średnie (czysty głos w słuchawkach); charakterystyka dźwięku spisuje się doskonale w grach; dość czysty dźwięk z mikrofonu; kabel przedłużający w zestawie; wewnętrzna średnica poduszek znacznie większa niż w starszym modelu Elite;

Minusy

efekty Dolby Headphone obniżają jakość dźwięku; słuchawki nie wypadają najlepiej w czasie słuchania muzyki (lepsze są w grach); wysoka cena;

Słuchawki dla graczy niekiedy radykalnie różnią się od konstrukcji przeznaczonych do słuchania muzyki. Nie chodzi tutaj jedynie o samą obecność mikrofonu. Zaawansowane zestawy projektowane od samego początku pod kątem gier zazwyczaj różnią się też charakterystyką brzmienia, silnym wygłuszeniem, odmienną konstrukcją muszli i pałąków, a nawet obecnością specjalnych, zewnętrznych kart dźwiękowych. Niektórzy producenci serwują również dodatki takie jak przejściówki do smartfonów, podświetlenie LED'owe polepszające wygląd, wymienne poduszki lub oprogramowanie z dodatkowymi efektami dźwiękowymi i profilami gier. Niemal obowiązkowym elementem zestawu jest też kabel przedłużający.

SteelSeries Siberia Elite Prism – poduszka na uszy

Reputacja to podstawa

Trzeba przyznać, że SteelSeries jest firmą o dość ugruntowanej reputacji wśród graczy. Doskonale znamy jej całkiem udane myszki, klawiatury, podkładki, a nawet kontrolery do gier. Wiele osób używało też popularnych słuchawek z rodziny Siberia, która obecna jest na rynku już od ponad 10 lat.

Tak naprawdę gdy zapytałem kliku znajomych jakie słuchawki kupiliby do gier, to 6 na 9 osób odpowiedziało "SteelSeries". Okej... niektórzy odpowiedzieli "te białe ze światełkiem na boku", ale po kilku pomocniczych pytaniach okazało się, że jednak chodziło im o SteelSeries.

Będę grał w grę...

I to całkiem komfortowo! W świecie słuchawek Siberia Elite Prism jest jak Mercedes klasy S w świecie samochodów. Przynajmniej jeśli chodzi o wygodę noszenia i jakość wykonania. Nie są najlżejsze, ale za to są bardzo solidne i świetnie wygłuszają zewnętrzne hałasy. Można je śmiało stosować na hałaśliwych turniejach "gamingowych". Nacisk na boki głowy jest dość duży, a poduszki wielkie i miękkie. Konstrukcja nie dość, że dobrze wygłusza, to również świetnie trzyma się głowy.

Ważną zmianą w stosunku do starszego modelu Elite jest zwiększenie wewnętrznej średnicy poduszek. Dzięki temu lepiej obejmują one ucho, a nie naciskają nadmiernie na małżowinę. Różnica jest ogromna. Nowy model jest znacznie bardziej komfortowy w czasie długiego użytkowania.

SteelSeries Siberia Elite Prism – kolory podświetlenia

Jest dobrze

SteelSeries Siberia Elite Prism to najlepszy model z "syberyjskiej" rodziny. Słuchawki zaimponowały mi nie tylko jakością wykonania i wygodą użytkowania, ale również takimi ciekawostkami, jak np. dodatkowe złącze mini jack 3,5 mm w słuchawkach służące do przekierowywania dźwięku do drugich słuchawek. Jest to przydatne rozwiązanie gdy gramy na jednym ekranie w dwie osoby. Co ciekawe jeśli do tego złącza podłączymy wejście dźwięku to może ono służyć jako alternatywa dla zwykłego przewodu (w razie gdyby został on uszkodzony).

Ciekawe jest też sterowanie głośnością i aktywnością mikrofonu – duże, podświetlane wewnątrz pokrętła umieszczono na zewnętrznej stronie muszli słuchawkowych. Ich używanie jest bardzo intuicyjne i łatwe.

Co z jakością dźwięku?

Muszę przyznać, że przesiadka z modelu Kingston HyperX Cloud była dla mnie dość trudna. Powód jest bardzo prosty – Kingstony powstały w oparciu o słuchawki Takstar PRO 80 zaprojektowane głównie z myślą o odtwarzaniu muzyki. Wrażenia w czasie jej słuchania były moim zdaniem lepsze od tego co zaproponowały słuchawki Steelseries. Z drugiej jednak strony w czasie grania Siberia Elite Prism spisywała się po prostu doskonale (nieco lepiej od Kingstonów). Same brzmienie dokładniej opiszę w dalszej części artykułu.

Specyfikacja słuchawek

Konstrukcja słuchawekprzewodowe, wokółuszne, zamknięte
Typ przetwornikówdynamiczne
Średnica przetworników50 mm
Pasmo przenoszenia16 - 28000 Hz
Impedancja32 Ω
Czułość120 dB
Zniekształcenia harmoniczne<1%
Kabel1,2 m (słuchawki) + 2 m (przedłużacz)
Złącza2x 3,5 mm (3 sekcje, prosty, pozłacany) + 1x 3,5 mm (4 sekcje, kątowy, pozłacany, do smartfona) + USB (w miniaturowej karcie dźwiękowej)
Waga255 g

Specyfikacja mikrofonu

Typelektretowy
Charakterystyka kierunkowościjednokierunkowy
Impedancja≤2,2 kΩ
Pasmo przenoszenia100 - 10000 Hz
Zniekształcenia harmoniczne2% (przy częstotliwości 1000 Hz)
Czułość-44 dB
Pałąk mikrofonuok. 120 mm, giętki, z diodą, chowany w obudowie lewej słuchawki

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login