Sieć bezprzewodowa - WiFi GO!
System Wi-Fi GO! to nie tylko wbudowany w płytę główną moduł Wi-Fi, ale cały system bezprzewodowej łączności, który dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu może zamienić komputer w router, czy kino domowe sterowane za pomocą tabletu, czy smartfona. Oprogramowanie umożlwiające zarządzanie komputerem istnieje zarówno w wersji na iOS 4 (lub nowszy), jak i Android 2.3 (lub nowszy).
DLNA Media Hub
DLNA Media Hub pozwala na strumieniowanie plików multimedialnych z komputera do urządzenia wspierającego technologię DLNA (np. DLNA TV) oraz możliwość sterowania za pomocą urządzeń przenośnych.
Konfiguracja Windows Media Player ogranicza się do zaznaczenia jednej opcji
Tablet czy smartfon w naszym ręku może pełnić rolę niezwykle funkcjonalnego pilota. Jedną z takich funkcji jest...
Zdalny pulpit (Remote Desktop)
Zdalny pulpit umożliwia sterowanie komputerem w czasie rzeczywistym za pomocą tabletu lub smartfona. Funkcja tworzy wirtualny pulpit, dzięki któremu otrzymujemy pełną kontrolę nad komputerem.
Zdalna klawiatura i myszka (Remote Keyboard & Mouse)
W jednej chwili urządzenie mobilne może zamienić się w zdalną klawiaturę i myszkę. Wystarczy pobrać i zainstalować oprogramowanie Wi-Fi GO! z Google Play lub AppStore.
Sterowanie gestami (Smart Motion Control)
Czujniki ruchu w smartfonie lub tablecie również nie będą się marnować. Za pomocą gestów można między innymi sterować obsługą plików multimedialnych, czyli na przykład pauzować, zmieniać, czy przewijać dany utwór, czy też film.
Bezprzewodowy transfer plików (File Transfer)
Oprogramowanie Wi-Fi GO! zapewnia również proste przesyłanie plików. Możesz wysyłać i udostępniać pliki pomiędzy komputerem, a urządzeniami przenośnymi.
Zrzuć i wyślij (Capture & Send)
Dodatkową atrakcją jest tworzenie zrzutów ekranowych i przesyłanie ich z komputera na urządzenia mobilne za pomocą jednego klawisza.
Podsumowanie
W tym krótkim artykule przedstawiliśmy pokrótce kilka istotnych technologii stosowanych w płytach głównych ze stajni ASUSA. Dzięki systemowi EPU płyty tej firmy oferują znakomitą energooszczędność, TPU pozwala na szybkie i stabilne podkręcanie podzespołów, system Wi-Fi GO! umożliwia stworzenie bezprzewodowego systemu kina domowego, a oprogramowanie FAN Xpert 2 umożliwia kontrolę nad systemem chłodzenia. Zwieńczeniem jest znakomity ASUS UEFI Bios, który dzięki przejrzystemu interfejsowi oraz płynnemu działaniu pozwala na kontrolowanie każdego aspektu pracy komputera. Więcej na temat technologii stosowanych w płytach głównych firmy ASUS znajdziesz w naszym poprzednim artykule.
Komentarze
27Nie w jednym artykule i serwisie internetowym wieszano psy na Creativie,ale to co wyprawia asus z softwarem przechodzi ludzkie pojęcie.Także do roboty panie i panowie z ASUSA,bo widać że wam woda sodowa uderzyła do głów,a redakcji radzę aby nie popadała w zachwyt bo tego typu oprogramowanie za taką kasę wyrwaną od fanów sprzętu to chyba norma.
Ja czekam już rok,na nowe sterowniki,pomimo interwencji w firmie,ale nie chciałbym aby to była moja ostatnia przygoda z ich produktami.
Musiałem 8 razy instalować winde i poświęcić na to wieczór żeby do tego dojść "co tak muli winde"...
Kolejna rzecz - ROG iDirect - połączenie Iphona czy innego telefonu programem z płytą główną graniczy z cudem... A są aż 3 możliwości (Bluetooth, USB, WiFi) na 2 poświęcone wieczory RAZ udało mi się połączyć na chwile (do restartu) przez WiFi.
I teraz tak.. płyta główna Asus Rampage 4 Extreme (1650zł). Za co ta cena.. ?
dwa błędy - zamiast wyzwanie powinno być wyzwaniem oraz po przecinku nie piszemy z wielkiej litery.
"Haters gonna hate"
Jak wam nie pasuje to zmieńcie portal.
To tak gwoli scislosci...
Sama plyta bardzo fajna i chlodna.
wczoraj kupiłem MSi Z77 Mpower + i5 3470K + ocz vertex 4, procek od razu sam się ustawił na 4,2 GHz
bios może nie taki wypasiony na pierwszy rzut oka, ale bardzo szybki, w zasadzie przy kolejnych uruchomeiniach wyświetla się na pół sekundy i miałem problem z wstukaniem Delete by wejść do biosu
w kazdym razie - instalacja systemu W8 - 9 minut, uruchamianie systemu po opcji "zamknij" lub "uruchom ponowne" - ok. 4 sekund (Oo), uruchamianie przy uśpieniu - natychmiastowe (1 sekunda), przy instalacji W8 rozpoznaje od razu sieć wifi, kartę graficzną płytę itd, system od razu gotowy do pracy, wcześniej instalowałem W7 (w celu zrobienia update do W8 - licencja jak się okazuje nie pozwala na czystą instalację..) i 7 po instalce wygląda paskudnie, niższa rozdzielczość, problemy z wykryciem wifi, koniecznośc instalacji sterowników zpłyty, masakra
tak więc wszystkim orędownikom wyższości W7 nad W8 po wczorajszym dniu mówię: stuknijcie się w głowę, nikt mi nie powie że system wstający w 3 sekundy po restarcie jest padaką...