Perłą w koronie marki LG jest oferta telewizorów z wyświetlaczami OLED ‒ bez wątpienia najbogatsza na rynku. Zgodnie z nową strategią, LG Display, czyli stowarzyszona z LG Electronics spółka, która produkuje wyświetlacze, opracowuje nowe panele w cyklu dwuletnim. Gdy w danym roku do produkcji wchodzi panel całkowicie nowej generacji (a tak było na przykład w 2016), to w następnym roku panele te tylko dopracowuje się i usprawnia. Przygotowane na rok 2017 wyświetlacze OLED mają zatem następujące cechy:
- 25% wyższa jasność obrazu w trybie HDR w por. do 2016 r.,
- większe pokrycie przestrzeni DCI: 99% w por. do 97% w 2016,
- poprawa jakości obrazu (zwłaszcza SDR) dzięki mniej agresywnie działającemu układowi ograniczającemu jasność (załącza się on teraz przy wyższym APL niż w OLED-ach 2016),
- poprawa jakości odwzorowania barw dzięki bardziej precyzyjnej macierzy korekcyjnej (3D LUT, 4913 punktów),
- wszystkie panele OLED są płaskie (C6 z 2016 r. był wklęsły),
- brak obsługi 3D (była w C6).
Oto krótkie omówienie poszczególnych serii.
Seria B7
Następca udanej ubiegłorocznej serii B6. Do wyboru ekrany o dwóch przekątnych (55 i 65 cali), ale za to osadzone na podstawie o łukowatym kształcie, tym razem wykonanej z metalu (B6 miał plastikową podstawę nie pasującą do produktu za kilkanaście tysięcy złotych). Plus głośniki o mocy 40W i pilot z tworzywa sztucznego.
Seria C7
Następca ubiegłorocznej serii C6, lecz tym razem z płaskim ekranem i bez 3D. Również tylko dwa ekrany (55 i 65 cali), ale osadzone na metalowej podstawie w kształcie trapezu. Głośniki 40W, pilot z tworzywa sztucznego.
Seria E7
Następca ubiegłorocznej serii E6 ‒ podobnie jak on, z ekranem OLED osadzonym na tafli szkła. Przekątne? Jak w B7 i C7: tylko 55 i 65 cali. Ponadto wbudowany soundbar o mocy 60W, dźwięk w systemie 4.2, Dolby Atmos, pilot z tworzywa sztucznego, lecz tym razem z metalowymi wstawkami.
Seria G7
Te modele telewizorów OLED to w zasadzie „dobra luksusowe” ‒ sam producent oznaczył je nawet określeniem „Signature”. Tylko dwie przekątne (65 i 77 cali) i podobne osadzenie OLED-owego panelu „na szkle” jak w E7.
Wbudowany soundbar o mocy 60W (system 4.2) można składać, gdy telewizor chcemy powiesić na ściennie.
Pilot także z metalowymi wstawkami.
Seria W7
Całkowicie nowa seria. Nowatorskie telewizory o grubości ekranu 2,57 mm zaprojektowane z jedną myślą przewodnią: do powieszenia na ścianie. Krótko mówiąc, pierwsze na świecie tapetoledy.
Dwa rozmiary ekranów (65 i 77 cali), cała elektronika sterująca umieszczona w soundbarze Dolby Atmos, który łączy się z ekranem za pomocą płaskiej taśmy, oraz bardzo, bardzo wysokie ceny sięgające kosztu nowego auta klasy średniej. Inaczej mówiąc, wymarzone telewizory dla bardzo bogatych koneserów awangardowego designu.
Więcej informacji o telewizorach OLED znajdziecie w filmie poniżej.
System operacyjny webOS
Nowe funkcje udoskonalonego systemu operacyjnego webOS w wersji 3.5 przedstawiono w filmie poniżej. Ponieważ jest to materiał w języku angielskim, przygotowaliśmy krótkie zestawienie najważniejszych funkcji i indeksów czasowych, w których są omawiane.
- 0:00 – przyciski szybkiego dostępu do aplikacji Netflix i Amazon umieszczone bezpośrednio na pilocie,
- 0:19 – zakładka moje treści z lewej strony ekranu ułatwia dostęp do ulubionych materiałów,
- 0:28 – szybkie przełączanie się pomiędzy aplikacjami dzięki możliwości ich przypisywania do klawiszy numerycznych na pilocie (maksymalnie 9),
- 0:43 – bardzo przydatna funkcja powiększania wybranego fragmentu ekranu (Live Zoom/Magic Zoom),
- 1:00 – łatwa zmiana widoku w filmach 360 za pomocą pilota (360 VR),
- 1:14 – szybkie wyszukiwanie programów podobnych do oglądanych dzięki funkcji Magic Link,
- 1:30 – łatwe przeglądanie multimediów ze smartfona na ekranie telewizora (Mobile Connection),
- 1:45 – odtwarzacz muzyki z funkcją znajdywania tekstu piosenek,
- 2:02 – możliwość wyłączania ekranu telewizora gdy nie jest potrzebny.