Nowy pilot
„Magiczny” nadajnik zdalnego sterowania telewizorów LG był jednym z najbardziej ergonomicznych pilotów na rynku. W tym roku przeszedł delikatną ewolucję, której najbardziej zauważalnym owocem jest dodatkowy przycisk Amazon (na zdjęciu poniżej).
Podsumowanie i komentarz
Podobnie jak w roku ubiegłym, gama telewizorów marki LG jest bardzo zróżnicowana. Mamy w niej zarówno OLED-y, jak i LCD, panele IPS oraz VA, RGB i RGBW, ekrany od 32 aż do 86 cali. Chyba żaden producent nie ma tak bogatej i różnorodnej oferty, co sprawia, że wielu użytkowników ma szansę znaleźć w niej telewizor dla siebie.
Największą atrakcją, która przysporzy LG nowych (bardzo bogatych) klientów jest oczywiście naścienna seria W7 ‒ tego po prostu w ofercie nie ma żaden rywal. Jednakże mnie najbardziej interesuje jedno: czy w telewizorach LCD Nano Cell znajdzie się w końcu model z HDR-em o jasności przekraczającej magiczną granicę 1000 kandeli? Czy LG będzie w stanie zaoferować IPS-a, który pod względem HDR-u wreszcie dogoni konkurencję? Potestujemy, zobaczymy. Tymczasem, w oczekiwaniu na pierwsze testy zachęcam do przeanalizowania tabeli z cenami (polecam to zrobić na siedząco).
Na koniec jeszcze tabelaryczne zestawienie wszystkich modeli telewizorów.
Który wybrać?
Moje osobiste typy to:
- 49-calowy LCD Full HD z serii LJ610 (49LJ610),
- 55-calowy LCD 4K z serii SJ850 (55SJ850),
- 55-calowy OLED 4K z serii B7 (55B7),
- 65-calowy OLED 4K z serii W7 (65W7).
Komentarze
8Super wiadomość! Na taką wiadomość od dawna czekałem, chociaż już miałem marne nadzieje, że to nastąpi w dobie TV Ultra HD. Do modelu OLED 55EG910V miałem niestety zastrzeżenia, więc w grę wchodziły tylko modele OLED Ultra HD z nieopłacalną ceną w moich oczach.
W końcu będzie na co wymienić 46" LCD-ka :).
Wycinają wszystko co kosztuje choć parę centów, a co mogą wyciąć, a w to mniejsze pchają wodotryski programowe....
Niestety LG jak wiele firm przed nimi stał się zbyt tłusta krową która pożera własny ogon....