Wyniki testów w benchmarkach oraz pomiary czasu pracy na baterii znajdują się w rankingu laptopów.
Wydajność ogólna
Wydajność 3D
Wydajność Gry
Czas pracy na baterii
Pobór energii
Jakość ekranu
Wydajność dysku
Ocena recenzenta
Wydajność Gry | Full HD
Wyniki szczegółowe Xnote W230ST.
Wydajność
XNOTE W230ST został wyposażony w procesor Intel Haswell Core i7-4700MQ. Układ został wyposażony w cztery rdzenie i charakteryzuje się częstotliwością taktowania 2.2 GHz, która w trybie Turbo zwiększa się do 3.2 GHz. Wyniki uzyskane w naszych testach pozwoliły mu na zajęcie 10 miejsca w naszym rankingu procesorów. W teście Cinebench procesor uzyskał notę 6.32, co klasyfikuje go do extremalnie wydajnych układów. Bez trudu poradzi sobie nawet z bardzo wymagającymi aplikacjami i programami.
Wyświetlanie obrazu umożliwiają dwa układy graficzne. Pierwszy to zintegrowany z procesorem Intel HD 4600. Wykorzystywany jest do podstawowych zadań, wpływa na mniejsze zużycie energii. Gdy potrzebna jest większa moc obliczeniowa uruchamiany jest drugi układ, czyli dedykowana karta graficzna nVidia GTX 765M. Układ osiągnął bardzo dobre wyniki wydajności, co przekłada się na płynność animacji nawet w nowych i wymagających tytułach.
Sprawdziliśmy również, jak laptop poradzi sobie z najbardziej wymagającym testem 3D Mark 11 Fire Strike. Okazało się, że całkiem nieźle, gdyż osiągnął w nim 2528 pkt.
Ekran
XNOTE W230ST dysponuje ekranem o przekątnej 13,3 cala i rozdzielczości Full HD 1920 x 1080 pikseli. Matowa matryca o dużej jasności sprawia, że wyświetlany obraz jest czytelny nawet w słoneczny dzień bez obaw o rozpraszające uwagę odbicia i refleksy. Dużym atutem są także szerokie kąty widzenia.
Kultura pracy
W trakcie pracy pod dużym obciążeniem szum wentylatorów jest wyraźnie słyszalny. Wyraźnie nagrzewa się środkowa część klawiatury, gdzie w najcieplejszym miejscu zmierzyliśmy temperaturę 46 stopni Celsjusza. W czasie normalnej pracy temperatura obniża się o kilka stopni i nieznacznie przekracza 30 stopni Celsjusza. Także szum wentylatorów przestaje być uciążliwy.
Bateria
Byliśmy bardzo ciekawi jak obecność wydajnych podzespołów przełoży się na długość czasu pracy na baterii. W trybie oszczędzania energii laptop umożliwia pracę przez niemal 5 godzin, co jest dobrym wynikiem w tym segmencie urządzeń. Przestawienie trybu zasilania na wysoką wydajność skróci ten czas do niespełna 2 godzin.