“Jabłkowy” odpowiednik ChatuGPT “jest daleko w tyle za konkurencją” – zauważa analityk Ming-Chi Kuo, na którego doniesienia powołuje się portal Digital Trends. Apple ma pracować nad własnym AI, jednak w najbliższym czasie nie zaprezentuje odpowiedzi dla narzędzia od OpenAI.
Jeśli czekasz na premierę chatbota przygotowanego przez giganta z Cupertino, warto uzbroić się w cierpliwość. Ming-Chi Kuo zauważa, że narzędzie oparte o sztuczną inteligencję, nad którym pracuje Apple, nie zostanie w najbliższym czasie zaprezentowane przez przedsiębiorstwo.
Spostrzeżenia Kuo są zbliżone (choć w istocie nieco bardziej pesymistyczne dla fanów Apple) do doniesień Marka Gurmana, którego to zdaniem “Apple zamierza ogłosić znaczącą nowość związaną z AI w przyszłym roku”.
Konkurencja Apple dla ChatuGPT jeszcze nie powstała
Chatbot AI, nad którym ma pracować właśnie firma zarządzana przez Tima Cooka, znajduje się najprawdopodobniej na takim etapie rozwoju, że nie należy spodziewać się jego premiery w nadchodzącym czasie.
Kuo zwraca uwagę na potencjalne problemy, z którymi mierzy się Apple w tworzeniu swojego narzędzia, które powodują, że chatbot może być zaprezentowany najwcześniej w 2024 r., choć pojawiają się też sugestie, że może to być nawet 2025 r.
Dla giganta z Cupertino może to oznaczać, że pojawi się na rynku pełnym konkurencyjnych rozwiązań w latach, kiedy AI będzie rozwinięta jeszcze bardziej niż dzisiaj.
Digital Trends zwraca natomiast uwagę, że opóźnienia w premierze rozwiązania, nad którym pracuje Apple, nie są niczym zaskakującym. “Apple prawie nigdy nie spieszy się z wprowadzeniem na rynek nowej, nieprzetestowanej technologii” – czytamy. To podejście, które pozwala liderowi w branży technologicznej zidentyfikować problemy, z którymi boryka się konkurencja i wyeliminować je w swoim narzędziu.
Dzięki temu produkt Apple ma być lepszy i pozbawiony wad, które wpływałyby na użyteczność chatbota. Nie bez znaczenia pozostaje też fakt dbałości o prywatność przez giganta z Cupertino – to kwestia, którą zdecydowanie należy rozwiązać podczas tworzenia narzędzia AI.
Komentarze
7