Kurs z bezpieczeństwa sieci w programie Instytutu Informatyki Uniwersytetu Śląskiego
Akademia Bezpieczeństwa, inicjatywa zwiększająca bezpieczeństwo sieci, po debiucie na Politechnice Częstochowskiej, startuje na Uniwersytecie Śląskim.
Akademia Bezpieczeństwa to międzynarodowy program edukacyjny organizowany przez Cyberoam we współpracy z uczelniami wyższymi. W Polsce inicjatywa ta zadebiutowała na Politechnice Częstochowskiej, zaś druga odsłona projektu wystartuje w październiku bieżącego roku na Uniwersytecie Śląskim.
Od nowego roku akademickiego studenci Instytutu Informatyki na Wydziale Informatyki i Nauki o Materiałach dostaną możliwość pogłębienia swojej wiedzy w zakresie bezpieczeństwa sieci, w oparciu o doświadczenie firmy Cyberoam. Partnerem technologicznym projektu będzie firma Tritech System Technology.
Cyberoam to producent rozwiązań służących zintegrowanej ochronie sieci z doświadczeniem w ponad 125 krajach. Firma dostarcza narzędzia oferujące kompleksową ochronę przed zagrożeniami płynącymi z Internetu, takimi jak złośliwe oprogramowanie, phishing, spam czy ogólnie rozumiane ataki cyberprzestępców. Akademia Bezpieczeństwa jest programem edukacyjnym, który Cyberoam realizuje na uczelniach europejskich, azjatyckich, afrykańskich oraz w Meksyku.
Bezpieczeństwo sieci to jedna z kluczowych potrzeb XXI wieku. W ślad za nią podąża potrzeba zwiększania „know-how” dotyczącego zabezpieczeń, umiejętność doboru odpowiedniej infrastruktury, a przede wszystkim odpowiednie szkolenia specjalistów zajmujących się ochroną sieci. Nasz program jest właśnie odpowiedzią na potrzebę edukacji przyszłych administratorów bezpieczeństwa sieci - informuje Paweł Śmigielski, Country Channel Manager Cyberoam.
Kurs zapewni studentom dostęp do dedykowanych laboratoriów bezpieczeństwa sieci, wyposażonych w nowoczesne rozwiązania klasy UTM/NGFW, a także wirtualne środowisko informatyczne dostępne dla każdego studenta. Szkolenia zagwarantują studentom możliwość pracy na takich samych urządzeniach, jak te występujące u klientów końcowych oraz umożliwi kształcenie w oparciu o studia przypadku. Co ważne, każdy uczestnik kursu otrzyma specjalnie przygotowane materiały dydaktyczne i dostęp do portalu szkoleniowego z bazą wiedzy w zakresie bezpieczeństwa sieci.
Włączenie inicjatywy w ramach aktywności w Instytucie Informatyki chwali dr hab. Piotr Porwik prof. UŚ, Prodziekan ds. Naukowych i Studenckich, mówiąc - W Instytucie Informatyki w Zakładzie Systemów Komputerowych kształcą się specjaliści inżynierowie informatycy. Wydział dokłada starań, aby absolwenci uzyskiwali dobre wykształcenie specjalistyczne, ułatwiające zdobycie pracy. Staramy się dostosowywać ofertę do rosnących potrzeb rynku, czego wyrazem jest m.in. współpraca z Cyberoam.
Bezpłatny kurs będzie realizowany w ramach zajęć dydaktycznych, a po jego zakończeniu studenci będą mogli bezpłatnie ubiegać się o uzyskanie certyfikatu CCNSP, czyli pierwszy stopień certyfikacji, jaki Cyberoam oferuje specjalistom IT. Warto dodać również, że sam Cyberoam nie wyklucza organizacji Akademii Bezpieczeństwa również w innych miastach i ośrodkach akademickich.
Źródło: Core PR
Komentarze
0Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!