Gigabyte GB-BACE-3160 to jeden z najtańszych mini PC - nie powala on wydajnością, ale sprawdzi się przy mniej wymagających zastosowaniach.
Gigabyte wprowadził do oferty miniaturowy komputerek GB-BACE-3160, który sprawdzi się w mniej wymagających zastosowaniach – podczas przeglądaniu Internetu, odtwarzaniu multimediów czy po prostu pracy biurowej. Dodatkowym atutem nowego przedstawiciela rodziny BRIS jest atrakcyjna cena.
Komputerek GB-BACE-3160 został zamknięty w miniaturowej obudowie, na której wyprowadzono wszystkie najpotrzebniejsze złącza: z przodu dwa USB 3.0 i czytnik kart pamięci microSD, a z boku i z tyłu dwa kolejne porty USB 3.0, wejście i wyjście audio, wyjścia VGA i HDMI, a także złącze sieciowe RJ45. Ponadto producent udostępnił bezprzewodową kartę sieciową Wi-Fi 802.11ac z Bluetooth 4.0.
Całość napędza 4-rdzeniowy procesor Intel Celeron J3160 wraz ze zintegrowanym układem graficznym Intel HD Graphics 400. W obudowie przewidziano także miejsce na dwa moduły pamięci DDR3L-1600 SO-DIMM oraz 2,5-calowy dysk HDD lub SSD pod SATA 6 Gb/s (obydwa te elementy trzeba jednak dokupić we własnym zakresie).
Komputerek Gigabyte BRIX od środka
Komputerek wyróżnia się nie tylko kompaktowymi wymiarami, ale też niewielkim zapotrzebowaniem na energię elektryczną. W zestawie znajduje się uchwyt do powieszenia urządzenia za monitorem lub telewizorem na uchwycie VESA.
Specyfikacja komputera Gigabyte BRIX GB-BACE-3160:
- procesor: Intel Celeron J3160
- pamięć RAM: brak (2x DDR3L-1600 SO-DIMM)
- dysk: brak (2,5" SATA 6 Gb/s)
- grafika: Intel HD 400
- audio: Realtek ALC255
- sieć: GbE LAN RJ45, Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.0
- złącza: 2x audio, 4x USB 3.0, BGA, HDMI, RJ45
- dodatkowe: czytnik micro SD, uchwyt VESA
- wymiary: 56,1 x 107,6 x 114,4 mm
Komputerek GB-BACE-3160 ma u nas być dostępny za około 500 złotych, co czyni go jedną z najtańszych i (jednocześnie jedną z najsłabszych) tego typu konstrukcji na rynku.
Źródło: Gigabyte
Komentarze
19za stówę można kupić obudowę pod ITX z zasilaczem, fakt będzie to większe, ale nie dużo, a możliwości znacznie większe, zwłaszcza że można zastosować tańsze pamięci DDR3 a nie laptopowe jak w tym przypadku i podłączyć więcej nośników, są nawet budy z miejscem na napęd optyczny jeśli ktoś chciałby mieć HTPC z BR
ten giguś dla mnie jest kompletnie nie opłacalną propozycją, zabrakło mi miejsca na płycie na mSATA albo M.2 by podpiąć SSD, a 2,5" nośnik mieć jako rozszerzenie a nie podstawowy napęd
Teraz i tak mnie kusi bo lubie takie malenstwa a obecny pececik to mierniak z Atomem i 2GB RAM, z drugiej strony chyba wiecej frajdy bedzie jak samemu cos zloze na ITX i jakiejs odpowiedniej mini-obudowie.