Procesory

Intel - plany wydawnicze procesorów na 2018 rok

przeczytasz w 1 min.

Jakie premiery czekają nas w przyszłym roku? Intel planuje zacząć od najniższego segmentu dla desktopów, ale później będzie coraz ciekawiej.

Mijający rok był wyjątkowo bogaty w premiery procesorów, ale producenci nie zamierzają spoczywać na laurach. Do sieci wyciekły plany wydawnicze Intela, które pokazują, że przyszły rok przyniesie kolejne generacje układów.

Zaraz na początku przyszłego roku czeka nas premiera układów Gemini Lake, które w segmencie miniaturowych komputerków i budżetowych laptopów zastąpią jednostki Apollo Lake. Dostępne modele zaoferują 2 lub 4 rdzenie i będą miały postać układów SoC o współczynniku TDP 10 W (montowanych w obudowie BGA).

Niedługo później zadebiutują kolejne jednostki z generacji Coffee Lake. Producent przewiduje modele o współczynniku TDP na poziomie 35 W i 65 W, a także 95 W (będą to modele 2-, 4- i 6-rdzeniowe do podkręcania). W tym samym czasie mają pojawić się płyty główne z kolejnymi chipsetami z serii 300 (według wcześniejszych przecieków H310 i B360).

To jednak nie koniec planów producenta na przyszły rok, bo między trzecim a czwartym kwartałem czeka nas premiera high-endowych modeli Cascade Lake-X. Procesory zastąpią obecne modele Kaby Lake-X i Skylake-X, ale jeszcze nie znamy tutaj żadnych szczegółów technicznych.

Intel - plany wydawnicze procesorów na 2018 roku
Intel nie przyznaje się do planów wydawniczych, ale do sieci wyciekło zdjęcie z prezentacji

Co tu dużo mówić, przyszły rok zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Jeżeli macie w planach składanie nowego komputera, na pewno warto wstrzymać się do premiery nowych jednostek Coffee Lake (zwłaszcza jeżeli będzie to tańszy zestaw). Co na to konkurencja? Nieoficjalnie mówi się o usprawnionych modelach Ryzen, ale jeszcze żadne wiarygodne źródło nie potwierdziło tych informacji.

Źródło: MyDrivers

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Dudi4Fr
    5
    Czyli i7 9700K z 8c/16t o którym pisaliście w tamtym tygodniu nie zobaczymy tak szybko.
    • avatar
      Gatts-25
      4
      AMD samo już jakiś czas temu ogłosiło ,że premiera RYZEN+ nastąpi prędzej jeżeli chodzi o miesiące jak pierwsza generacja tego CPU czyli najpóźniej premiera nastąpi pod koniec lutego 2018 roku.
      Jak to się będzie miało do ilości sztuk wypuszczonych na rynek to się okaże jednak samo GF ogłosiło ,że już na początku roku ich przysłowiowe "12nm" rusza na początku roku 2018.
      Global F. nie ogłosił ,że ulepszył 14nm LPP ale patrząc na APU RYZEN 5 i 7 z pierwszych przecieków oraz informacje od posiadaczy na przykład RYZEN 5 1600 ,który w tej chwili jest najchętniej kupowanym CPU od AMD okazuje się ,że 38tydzień produkcji tych procesorów przyniósł wiele dobrego.
      Ludzie mają układy ,które chodzą na 4.4Ghz bez problemu z dwu kanałowością pamięci na poziomie 3400Mhz CL14 a patrząc na pierwsze egzemplarze tego modelu można wywnioskować ,że mamy wzrost zegara do tego co było na początku do osiągnięcia właśnie w tym modelu o 13% a takie informacje z pierwszej ręki od użytkowników CPU AMD świadczą dobrze także o tym ,że te "12nm" w R+ da wiele.
      • avatar
        Konto usunięte
        3
        Co to jest Cascade Lake-X? Miały być Cannon Lake i Ice Lake nie mówiąc o Coffe Lake 8C/16T na Z390. Pewnie znowu będzie powtórka z rozrywki - wyjdą kilka miesięcy po Ryzen 2.
        • avatar
          mgkiler
          0
          A 10nm kiedy?
          • avatar
            Dunny
            0
            Na dzień dzisiejszy , posiadacze poprzednich generacji i5/i7 nie mają zadnych powodów do zmartwień a już tym bardziej powodów do zmiany procesora na nowy , których ceny sa po prostu absurdalne. Intel ma dzisiaj w ofercie w zasadzie dwa bardzo ciekawe układy. Mianowicie 4 rdzeniowy i3 8350K (który w cenie i5 właściwie nie wiedzieć dlaczego nazywa sie i3 ) oraz 6 rdzeniowy i5 8400. To są naprawdę świetne propozycje od intela . Reszta ...zero powiewu nowości. AMD pokazało ,że spokojnie może walczyć z intelem. Wybór Ryzena jest wiec świetną pod każdym wzgledem alternatywą dla intelowskich core. Pytanie czy warto płacić 800 zł za Ryzena 1600 gdy na horyzoncie widac już Ryśka + . Lepiej jednak zaczekać :)

            Witaj!

            Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
            Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

            Połącz konto już teraz.

            Zaloguj przez 1Login