Intel planuje już na targach Computex, odbywających się pod koniec maja i na początku czerwca, zaprezentować procesory z rodziny Ivy Bridge. Układy te będą przeznaczone pod płyty główne z chipsetami Intela serii 6 oraz 7.
Producent procesorów Sandy Bridge jest ostatnio na językach wszystkich internautów, głównie za sprawą problemów z chipsetem Cougar Point, który obsługuje wspomniane procesory. Intel poinformował właśnie o uruchomieniu dostaw chipsetów dla systemów komputerowych, które nie są zagrożone przez problem z kontrolerem SATA. Tak więc sprawy powoli wracają do normy, a producenci komputerów i podzespołów już planują wymianę wadliwego sprzętu. Jednak wiele osób nieprędko zapomni o tej "wpadce".
Warto przeczytać: | |
Płyty dla Sandy Bridge obsłużą Ivy Bridge | |
Ivy Bridge w 22 nm z podstawką LGA 1155 ? | |
Packard Bell wymieni płyty główne z chipsetem Sandy Bridge |
Nic więc dziwnego, że kolejna generacja procesorów - Ivy Bridge - jest coraz bardziej obecna w mediach. Intel zainwestował w proces 22 nm, w którym będą wykonywane te układy, ogromne pieniądze, a samą technologię rozwija już od dawna. Jak donosi jednen z chińskich dzienników, Intel zademonstruje procesory Ivy Bridge już na tegorocznych targach Computex, obywających się w dniach od 30 maja do 4 czerwca.
Dla przypomnienia, oficjalna premiera procesorów ma nastąpić dopiero w pierwszym kwartale 2012 roku - choć niektóre źródła sugerują, że może być to już koniec 2011. Być może, to przyśpieszenie, ma związek z informacjami na temat pierwszej, oficjalnej prezentacji Bulldozerów przez AMD podczas marcowych targów CeBIT. Konkurent Intela, według nieoficjalnych doniesień, zdecydował się wcześniej rozpocząć sprzedaż procesorów APU Llano, która pierwotnie była przewidziana na 3 kwartał bieżącego roku.
O nowych procesorach wiadomo już całkiem sporo. Tak więc Ivy Bridge będą najprawdopodobniej kompatybilne z obecnymi płytami głównymi z chipsetami P67 i H67. Dla uwiarygodnienia tej informacji prezentujemy nieoficjalny slajd, na który natrafiliśmy w internecie. Dodatkowo na na slajdzie znalazły się także informacje o kompatybilności nadchodzących procesorów również z przyszłymi chipsetami Intela 7 generacji (obecne są 6 generacji), które będą wymagane do wykorzystania zintegrowanego układu graficznego zgodnego z DirectX 11. Wykonane w 22 nm procesie technologicznym procesory zostaną wyposażone w natywną obsługę USB 3.0 oraz technologię Turbo Boost 2.0.
Źródło: hw-lab.com, techpowerup.com
Komentarze
16Błąd :P
Taka mała prośba, jak się czegoś nie wie, lepiej nie pisać.
"Wykonane w 22 nm procesie technologicznym procesory zostaną wyposażone w natywną obsługę USB 3.0 oraz technologię Turbo Boost 2.0."
Skąd ta rewolucyjna informacja, jakby to Ivy Bridge zawierał w sobie kontroler USB 3.0? O ile mi wiadomo, to chipsety serii H77 i p77 będą wspierały USB 3.0 i to tylko pod win7, win 8 oraz Linux'a. Posiadacze XP oraz Visty niestety obejdą się smakiem, bo intel nie zamierza robić sterów pod te systemy dla USB 3.0