Agencja badawcza United Consultants zapytała internautów m.in. o to, którego rozwiązania antywirusowego używają do ochrony swoich komputerów. Najpopularniejszym okazał się NOD32 - wg szacunków korzysta z nich obecnie około 3,5 mln Polaków.
Warto przeczytać: | |
Polski Internet i internauci w 2011 roku | |
Polskie firmy nieświadome potencjału Internetu | |
Na wesoło: dlaczego komórka jest kobietą? |
Celem ankiety było zbadanie poziomu wiedzy internautów nt. zagrożeń w sieci oraz sposobów w jaki zabezpieczają oni swoje komputery.
W jednym z pytań poproszono m.in. o to, aby ankietowani określili, które z wymienionych zagrożeń są dla nich najniebezpieczniejsze. Jak wynika z udzielonych odpowiedzi polscy internauci największe niebezpieczeństwo upatrują w infekcji wirusa, oszustwie internetowym oraz w ataku hakerskim. Przeciętne zagrożenie Polacy wiążą z korzystaniem z Facebooka czy realizacją zakupów online.
Ankietowanych zapytano również o to, jaką funkcjonalność swojego programu zabezpieczającego wykorzystują obecnie. Internauci najczęściej deklarowali używanie ochrony antywirusowej (65,7%), ochrony antyspamowej (39,8%), zabezpieczenia antyspyware (37,4%), a także korzystanie z zapory osobistej (35,8%).
W jednym z pytań użytkownicy mieli wskazać program, którego używają do zabezpieczania swoich komputerów podłączonych do sieci. Wśród rodzimych internautów najpopularniejsze płatne aplikacje zabezpieczające to produkty ESET/NOD32 (16,6%), Kaspersky (10,4%) oraz Symantec/Norton (8,4%).
A jakiego programu zabezpieczającego używacie Wy - czytelnicy benchmarka? Które z jego funkcji są dla Was najbardziej przydatne?
Zapraszamy również do naszego testu 10 popularnych pakietów zabezpieczających.
*Badania zostały przeprowadzone pomiędzy 27 października, a 18 listopada 2010 roku w 49 krajach. Wzięło w nich udział 50 738 osób. W Polsce badania przeprowadzono na grupie 1010 osób. Formularz ankietowy, który liczył kilkanaście pytań, został udostępniony wybranym osobom za pośrednictwem Internetu.
Źródło: inf. prasowa
Polecamy artykuły: | ||
GeForce GTX 550 Ti - premiera i testy | Android 3.0 - system stworzony dla tabletów | Intel Sandy Bridge - wydajność zintegrowanych układów graficznych |
Komentarze
59jeśli ktoś ma negatywne doświadczenia z fsecure niech napisze
Za to Avast w zupelnosci wystarczy w zestawie z dobrze ustawionym comodo i myslacym uzytkownikiem przed monitorem.
System potrafi dzialac 3 lata bez problemu.
Aha, od czasu do czasu pobieram i uruchamiam najnowsze wersje Kaspersky Virus Removal Tool ale jeszcze nigdy mi niczego nie znalazl.
Pozdrawiam
Po co mi antyvirek ?
Ale na szczęście piszący artykuł jest człowiekiem myślącym i zapytał o płatne rozwiązania.
3 lata i ani jednego wirusa, zero problemów z ko0mputerem. No ale co rok stóweczkę polskich złociszczy wcina.
Bo jakoś mnie, polskiemu idiocie i wielu moim znajomym oraz klientom - spisuje się rewelacyjnie! A jakoś "chodzę" po baaardzo ryzykownych stronach, testuję podejrzane oprogramowanie i nic mi jak na razie nie dolega. Komputerowi też... ;)
Jak to się dzieje, skoro Avast taki be?
Oczywiście stosuję też parę innych programów "anty" by uzupełnić działanie antywirusa oraz sprawdzić jego skuteczność. Gdzieniegdzie uzupełniam go też o Comodo. Ale nie u siebie bo mam firewalla sprzętowego. No i oczywiście oprócz piaskownicy mam zdrowy rozsądek. Śmiem twierdzić, że z tym - nawet bez antywirusa dam radę... ;)
Może jeszcze powiesz, że najlepszy jest McAfee???
Security Essentials Version: 2.0.657.0
Antimalware Client Version: 3.0.8107.0
Engine Version: 1.1.6702.0
Antivirus definition: 1.101.20.0
Antispyware definition: 1.101.20.0
Network Inspection System Engine Version: 2.0.5854.0
Network Inspection System Definition Version: 9.1.0.0
P.S. I sobie chwalę :)
1.symantec client security + spybot
2. microsoft Security Essentials + spybot
Spybot jest tylko uruchomiany co jakiś czas.
Generalnie taki zestaw daje radę
Używałem też Symantec Endpoint Protection ale za bardzo mnie wkurzał i zmulał :]
Avira - OK.
AVG - bloatware niestety sie zrobil, podobnie jak Kaspersky.
Norton, McAfee - ostroznie z nimi, roznie bywa.
Panda i Avast - parodia, dziwie sie posiadaczom.
http://www.av-comparatives.org/images/stories/test/summary/summary2010.pdf - bardzo dobre porownanie antywirusow.
Win 7 - żadnego.
I żyję.