Symulator pisania MRInterface pozwala posłuchać odgłosów mechanizmów różnych klawiatur
Porównaj głośność mechanizmów
Klawiatura Mad Catz S.T.R.I.K.E.7 - marzenie niejednego gracza
Mogłoby się wydawać, że rynek klawiatur komputerowych nie zmienił się od kilkunastu lat. Wbrew pozorom jest trochę inaczej, bowiem na rynku pojawia się coraz więcej modeli z dodatkowymi funkcjami lub klawiszami przeznaczonymi dla wymagających graczy – przykładem tutaj może być „wybajerzony” model Mad Catz S.T.R.I.K.E.7.
Nie należy również zapominać o coraz popularniejszych klawiaturach mechanicznych, gdzie tradycyjne przyciski z gumową membraną zastąpiono przyciskami mechanicznymi (najczęściej produkowanymi przez firmy Cherry lub Topre). Zaletą takiego rozwiązania jest znacznie większa trwałość przycisku, która przekłada się na brak zmiany jego właściwości w całym cyklu użytkowania oraz większą żywotność - tradycyjny przycisk można nacisnąć około 5 milionów razy, natomiast mechanizmy Cherry MX nawet 50 milionów razy. Niestety rozwiązanie to ma również złe strony, a zaliczyć do nich można wyższy skok klawisza, konieczność mocniejszego nacisku oraz głośniejszy „klik” podczas użytkowania.
Jest więc nad czym się zastanawiać i co wybierać. Zawsze można się jednak wybrać do najbliższego marketu i przetestować czy dana klawiatura nam odpowiada – nie tylko pod względem wyglądu i oferowanych funkcji, ale również komfortu użytkowania.
Na stronie MRInterface dostępny jest również symulator maszyny do pisania IBM selectric 2 z 1971 roku - sporo głośniejszej od klawiatur mechanicznych
Zainteresowanym polecamy również odwiedzić stronę MRInterface, gdzie można przysłuchać się klawiaturom i wybrać odpowiadający nam model. Co prawda aktualna baza zawiera zaledwie 32 propozycje, ale pośród nich znajdziemy konstrukcje z najróżniejszymi klawiszami. Nie zabrakło również popularnych modeli pokroju SteelSeries 7G, Razer BlackWidow lub tradycyjnej klawiatury z komputerów Apple iMac (chyba najcichszej w całym zestawieniu).
Źródło: MRInterface, Wikipedia, inf. własna
Komentarze
6Piszę do was za pomocą tego czegoś: http://elitekeyboards.com/products.php?sub=leopold,tenkeyless&pid=fc200rcabn
i muszę powiedzieć, że to co w artykule jest podane jako wada tego typu konstrukcji, jest właśnie powodem dla którego kupiłem tę klawiaturę. Wyższy skok pomaga przy pisaniu, wcale nie trzeba mocniej naciskać klawiszy a "klick" jest zajebisty, czuję się jak haker z kiczowatego filmu z kat 90-tych kiedy prawię plotuchy na gg. A "klick" jest co nie miara, bo klawiaturę ma na Chery Blue MX, ponoć tych najbardziej uciążliwych dla ucha.