Wyświetlacze AF1 mają oferować duże możliwości, być proste w obsłudze i cechować się wysoką niezawodnością.
Już wiosną na rynku pojawi się nowa seria wyświetlaczy Panasonic do zastosowań profesjonalnych. Urządzenia oznaczone jako AF1 mają oferować duże możliwości, być proste w obsłudze i cechować się wysoką niezawodnością.
Na serię Panasonic AF1 złożą się wyświetlacze o przekątnych 42, 49 i 55 cali. Wszystkie będą się charakteryzować cienką, bo mającą zaledwie 6,3 mm grubości ramką oraz jasnością na poziomie 500 cd/m2. Matryca typu IPS zapewniać ma wysoką jakość obrazu i szerokie kąty widzenia, a przemyślana konstrukcja – możliwość pochylania ekranu do 45 st. w przód i w tył. Te ostatnie cechy są szczególnie ważne w przypadku tego typu urządzeń.
Najważniejsze jest jednak to, że wyświetlacze Panasonic AF1 działają w oparciu o otwartą platformę SoC (System-on-a-Chip) OpenPort bazującą na systemie Google Android i standardzie HTML5. Co to oznacza? Ano to, że administrator będzie mógł bezpośrednio na nich instalowanie oprogramowanie, aplikacje i systemy zarządzania treścią. Jest to zatem alternatywa dla zewnętrznych systemów wymagających dodatkowego okablowania.
Wyświetlacze Panasonic AF1 mają także wbudowany odtwarzacz multimedialny, a ich funkcjonalność dodatkowo poszerza obsługa łączności Wi-Fi. Odpowiednią wydajność gwarantować mają podzespoły znajdujące się na pokładzie tych urządzeń, a są to: czterordzeniowy procesor taktowany zegarem 1 GHz, 1 GB pamięci RAM oraz magazyn danych o pojemności 8 GB. Jak przystało na wyświetlacze tej klasy, są one przystosowane do pracy w orientacji poziomej i pionowej w trybie 24/7.
„Seria AF1 jest objęta certyfikatem Google, dzięki czemu firmy tworzące oprogramowanie będą mogły projektować wyspecjalizowane aplikacje do zastosowań Digital Signage i nie tylko. Zweryfikowane aplikacje użytkownicy będą mogli zainstalować zdalnie z serwera Panasonic lub bezpośrednio za pomocą USB lub karty micro SD” – mówi Enrique Robledo z firmy Panasonic. – „OpenPort Platform pozwoli użytkownikom w bardzo prosty sposób dostosowywać i aktualizować wyświetlane treści, a także uzupełniać system o kolejne funkcjonalności w zależności od potrzeb. To w połączeniu z wysoką jakością obrazu i niezawodnością sprawia, że wyświetlacze AF1 będą stanowiły oszczędne i kompletne rozwiązanie do cyfrowej komunikacji wizualnej”.
Premiera wyświetlaczy Panasonic AF1 planowana jest na tegoroczny kwiecień. Prezentacja natomiast będzie miała miejsce podczas targów ISE 2016, które odbędą się w Amsterdamie w dniach 9 – 12 lutego.
Źródło: Panasonic
Komentarze
1od dawna powinny być dostępne wyświetlacze bez tunera, z możliwością wysyłania sygnałów sterujących do urządzeń podłączonych przez HDMI czy DP (a nawet VGA) bezpośrednio do urządzeń tak podłączonych. tyle że nie ma standardu sterowania.
Pozwoliłoby to na użycie jednego pilota do sterowania jednym/dwoma/wieloma podłączonymi tunerami TV/Radio, a także sterowania odtwarzaczami treści z płyt czy nawet pendrive. Powinno się nawet dawać sterować tak komputerem którzy odtwarza jakąś treść (film? załączony tuner TV?) bez potrzeby klepania w klawisze.
tego niestety nie ma. brak jest użytecznych dla konsumenta standardów, jest za to mnóstwo śmieciowych certyfikatów.