Po 18 miesiącach firmy zakończyły współpracę.
Latem 2012 roku dwaj giganci – Panasonic i Sony – ogłosili, że nawiązują współpracę, której wynikiem mają być tanie panele typu OLED, które to zastosowanie znaleźć mają zarówno w telewizorach, jak i wyświetlaczach wielkoformatowych. Minęło zaledwie 18 miesięcy, a kooperacja dobiegła końca.
Panele typu OLED miały już w tym roku stać się nowym standardem w sektorze telewizorów. Obie opisywane firmy, a więc Panasonic i Sony, zaprezentowały podczas styczniowych targów Consumer Electronic Show swoje 56-calowe modele, jednak ostatecznie żadna z nich nie wypuściła takiego urządzenia na rynek. W 2013 roku na premierę OLED-owych telewizorów zdecydowały się jedynie wiodące aktualnie prym w branży firmy LG i Samsung.
Jak więc widać, współpraca tych firm nie przyniosła żadnych korzyści – niedrogie panele OLED nie tylko nie powstały dzięki niej szybciej, ale wręcz w ogóle nie ujrzały światła dziennego. Inną rzeczą jest fakt, że technologia ta wcale nie okazała się taką rewelacją i nie spotkała się ze specjalnie ciepłym przyjęciem potencjalnych nabywców. Podobnie jak ma to miejsce z telewizorami 3D.
Na czym więc najlepiej jest się teraz skupić? Na ekranach umożliwiających wyświetlanie obrazu o rozdzielczości 4K. Według zajmującej się badaniami rynku firmy NPD DisplaySearch zainteresowanie telewizorami Ultra HD w przyszłym roku wzrośnie ponad dziesięciokrotnie w stosunku do bieżącego. I kto wie – może właśnie tutaj firmom Panasonic i Sony wspólnymi siłami uda się coś osiągnąć.
Źródło: TechSpot, TechFever
Komentarze
50Problem nie jest z zainteresowaniem lecz z niebotyczną ceną!
UHD fajnie, że powstało ale póki co przez najbliższe lata nie będzie na tym czego oglądać bo materiałów w tej rozdziałce jest jak na lekarstwo.
Do upowszechnienia się standardu UHD jest jeszcze długa droga przynajmniej w Polsce.
Czekam na niedrogie OLEDy!
No to chyba u jankesów bo u nas nie będą ludzie za pierdoły przepłacać, przynajmniej ta bardziej inteligentna część społeczeństwa. Mnie osobiście brakuje mniejszego zużycia energii i lepszych kolorów ale mam to gdzieś obecnie bo mam plazmę z kontrastem jakiego posiadacze LCD mogą tylko pozazdrościć, minusem jest pobór prądu.
Panasonic Viera TX-P50X60 50'' Średni pobór mocy w czasie pracy (WŁ.)*** 123 W
Kiepska informacja w sumie, dopóki nie pojawi się komercyjny nośnik 4K albo realna możliwość strumieniowania takiego sygnału (łącze 150Mbit) i następca technologii plazmowej nie ma sensu myśleć o zakupie takiego ekranu - niedawno oglądałem 55" TV 4K SONY - to jednak ciągle LCD jakość obrazu nie umywa się do dobrej plazmy na dokładkę sens 4K na tak małym ekranie jest dyskusyjny
Najlepsze jest to że ludzie są już takimi debilami, że preferują to co najnowsze i najgorsze jakościowo...